YÜZ KILLARINI AZALTAN ZERDEÇAL MASKESİ TARİFİ

Bayanların korkulu rüyası haline gelen Yüz kıllarını incelterek azaltan zerdeçallı maskede; süt(doğal olması tercihen daha iyi olur), jelatin, zerdeçal  ve bal karışımı kullanılıyor. Haftada 1 defa bu maskeyi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak bu maskeyi önce bilek kısmınızda deneyerek test ettikten sonra yüzünüzde denemeyi unutmayın  Şimdi bakalım zerdeçal maskesi içerisinde bulunan maddeler ne işe yarıyor? 

söz konusu zerdeçal maskesinde kullanılmakta olan  süt; cildin rengini düzenler özelliktedir. cildi sıkılaştırarak  nemlendirir ve cilde bakım yapar. Ciltteki gözenekleri  temizleyerek, kir, siyah noktalar ve yağlanmalardan  arındır.

Bal ise; ciltte  detoks etkisi meydana getirir.  Cilt  gözeneklerinde sıkışan  kirleri çıkartmaya yardımcı olur. Zerdeçal Maskesinin ana maddesi olan zerdeçalın önemli tesirlerinden olan  anti-enflamatuar özelliği, Ciltte oluşan  İltihabı önlemektedir. Son malzeme olan jelatin ise tüm malzemeleri bir arada tutan  maddedir. 

Malzemeler:

– Toz jelatin (1 çay kaşığı)
– Süt (2 çay kaşığı)
– Bal (1/4 çay kaşığı)
– Toz zerdeçal (Bir tutam) Kullanım süresi dolmamış olmasına dikkat etmek gerekir.

Yarım bardak içerisine koymuş olduğumuz sütü,  var ise 15-20 saniyeden fazla olmamak kaydıyla  mikrodalga fırında ısıtıverin. eğer Mikrodalga fırınınız  yoksa o zaman  ocak üzerinde ısıtın ancak kaynatmadan mutlaka ocaktan alın  Sütü ısıtma aşamasından sonra  1 çay kaşığı tam dolu olmayacak jelatine 2 çay kaşığı süt ekleyerek  Jelatinin  erimesi için karıştırın veya çırpın

Daha sonra  bu karışıma balı ekleyerek tekrardan   iyice karıştırın. Son olarak da bir tutamlık  zerdeçalı  ekleyerek  karışımın macun kıvamına gelinceye dek  iyice karıştırmaya devam edin.

karışımın saçınıza bulaşmaması için sizlere tavsiyemiz Bir saç bandı yardımıyla saçlarınızı geriye doğru sabitlemeniz faydanıza olacaktır. Söz konusu karışımı yüzünüze uygulamadan önce  tamamen yıkayın sonra sıcak bir havlu  ile  yüzünüzü örtün çünkü sıcak havlu, yüzünüzdeki  gözeneklerin açılmasına sebep olur.

 Hazırlamış olduğunuz karışımı Bir fırça yardımıyla  saçınıza, gözlerinize ve kulaklarınıza  sürmekten kaçınarak  hafifçe yüzünüze sürün  ve karışımın kuruması için yaklaşık 30(otuz) dakika bekletin

Bekleme süresi sonunda Maskeyi yavaş bir şekilde aşağıdan yukarıya doğru dikkatlice soyun. Gerekirse bunu  buzla yatıştırın.  daha sonra yüzünüzü ılık suyla durulamayı unutmayarak yüz için mevcut bulunan  nemlendirici kremi yüzünüze uygulayın.

Ayrıca kontrol et

kilo-alma

Kilo Almanın Yolları

Kilo vermek isteyen insanlar gibi kilo almak isteyen insanların da sayısı en az kilo vermek …

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir