YAVRU KÖPEK MASALI

Kısa masallar içerisindeki en güzel bu masalı okumadan ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Bir zamanlar anne köpek ile yavrusu beraber mutlu bir hayat yaşıyorlardı her ne zaman yavru köpek kuyunun yakınlarında oyun oynamak isterse annesi yavru köpeğe; “kuyuya sakın yaklaşma” ya da “kuyunun çevresinde oynama!” diye uyarırdı.

Günün birinde anne köpek yiyecek aramak için evden uzaklaştığında, hemen yavru köpek kuyunun yanına gitti ve içine baktı, birde ne görsün kuyunun içinde kendisine bakan bir köpek yavrusu,  Kulaklarını havaya dikince o da dikiyor, Daha sonra dişlerini gösterince onla beraber oda dişlerini gösteriyor. Yavru köpek her ne yaparsa yapsın o da aynısını yapıyordu. Bu durum karşısında bir hayli şaşkın olan ve oldukça sinirlenen yavru köpek diğer köpeğe saldırmak için bir hışımla suya atlayıverdi

Kuyuya düşen yavru köpek kendisinden başkaca kimse olmadığını o görüntünün kendi yansıması olduğunu anladı ama artık çok geçti çünkü o derin kuyudan tek başına çıkması imkânsızdı, aradan biraz zaman geçtikten sonra eve dönen Anne köpek yavrusunu etrafta göremeyince çok korktu, hemen onu aramaya başladı çok geçmeden kuyudan gelen yavrusunun sesini fark etti ve hemen kova yardımıyla yavrusunu kuyudan çıkardı

Bu olayın kendisine ibret alan Yavru köpek sevinçle annesine sarılarak annecim bir daha senin sözünden çıkmayacağım her ne söylerseniz bizim iyiliğimiz için söylediğinizi şimdi anladım.

Öğüt: Her ne olursa olsun Anne babalarımız bizim iyiliğimiz dışında hiçbir şey düşünmediğinden onların sözlerini dinlemeliyiz.

Önerilen İçerik : Su Perisi Masalı

Ayrıca kontrol et

Korkak-Adam-Ve-Devler

Korkak Adam Ve Devler

Korkak Adam Ve Devler Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde bir ülkenin doğusunda yaşayan …

2 Yorumlar

  1. Yavru köpek masalı eğitici masallar içerisinde okunabilecek bir masal tüm annelere tavsiye edebilirim

  2. Çok güzel ve nasihat verici bir hikaye bu tür masallar yayınladığınız için size çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir