Yararlı CS:GO Rekabetçi Kodları

Yararlı CS:GO Rekabetçi Kodları

Oldukça sevilen popüler bir oyun olan CS:GO rekabetçi kodları ‘nın oyunu kolaylaştırdığı gibi oynayan kişinin oyundan daha çok keyif almasını sağlayabilir. Bu sebepten dolayı bütün konsol kodlarını bu yazımızda bir araya getirdik.

Oyunun Steam platformu üzerinde ücretsiz bir şekilde oynanabilir olması oyunun sanılanın aksine rekabetçi durumuna mani olmamış, hatta oyuncuları dahada kızıştırmış durumda. Daha iyi bir rank elde etmek  için mücadele gösteren Counter-Strike: Global Offensive oyuncularının işine oldukça  yarayacağını düşündüğümüz  bu CS:GO Yararlı Kodlar listesini bu sebeple hazırladık.

Eğer rütbelerle alakalı  kafanızda herhangi bir soru işaretleri varsa aşağıdaki İçeriğimize göz atabilirsiniz.

CS:GO Rütbeleri – CS:GO Rankları Nelerdir?

CS:GO Rekabetçi Kodları – CS:GO Konsol Ayarları

Çoğu oyuncu tarafından bilinse de bilmeyenler için açıklamak istedik,  kodları yazdığımız konsol nasıl açılır.

Klavyenizdeki “é” tuşu ile konsol açabilirsiniz, açılmazsa eğer sakın telaşlanmayın bu sefer “ESC” tuşu ile oyunun ayarlar kısmına girerek, seçenekler arasından ‘Geliştirici Konsol’  sekmesini aktif hale getirebilirsiniz. Eğer o seçeneği aktif hale getirdiğiniz halde de açılmayan bir konsol söz konusuysa bu sefer de klavye atamasından işlevsiz bir tuşunuzu konsol için atamanız bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Dilerseniz artık kodlarımıza geçelim, şu noktaya da dikkat etmeniz gerekmektedir. Kodları konsola eklerken açıklamalarına dikkat etmenizde yarar bulunmaktadır.

CS:GO Yararlı Kodlar

Bu kodlar yalnızca rekabetçi oyunlar için değil, neredeyse oynayacağınız her oyun türünde işinize yarayacağını düşündüğümüz konsol komutları da yer alacak.

fps_max 60

Oyun içerisinden almış olduğumuz FPS değerini 60’a sabitler ve daha da üst seviyelere çıkmasını engeller. Her ne kadar çoğu kullanıcı “0” komutu ile sınırsız bir şekilde FPS değeri almayı önerse de oyuncular orada “300-500” gördüğü vakit mutlu olsalar da bu aslında yanlış bir değer.

Bilgisayar 60 FPS değeri verdikten sonra bilgisayarın yorulmadan tam anlamıyla performans sağlaması aslında oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Yine de bu önerimizden hoşnut kalmazsanız önereceğimiz diğer değerleri deneyebilirsiniz.

mm_dedicated_search_maxping 60

Bu komut kullandığınız vakit ping’inizin 60’ın üstüne çıkmayacağını, konum olarak internete bağlandığınız yere daha yakın olan sunuculardaki oyunları arar. Bu sayede eğer internet bağlantınızda herhangi bir problem bulunmuyorsa daha kaliteli oyun zevkleri yaşayabilirsiniz.

Önemli: Aslında biz 65’in altını hiç önermiyoruz. Dilerseniz eğer 30 ping’li oyunları da arayabilirsiniz ama maç bulma süresi artacağı gibi oyunlarınızı da tek sunucuya mecbur bırakmış olursunuz.

cl_radar_scale 0.4

Mini map üzerinden görebildiğimiz ölçeği olabilecek en geniş hale getiren bu konsol komutuna alışsanız çok iyi olur. Harita üzerinde takım arkadaşlarınızı izlerken en çok işinize yarayacak olan İşlevselliği fazla bir kod olduğunu belirtelim, takımınızı yönlendirirken işinize epey yarayabileceği gibi oyundaki kafa karışıklığını da bir hayli azaltacaktır.

cl_radar_always_centered 0

Radarın sizleri merkez almasına bu kod ile engel olabilirsiniz. Bununla beraber radarın merkezinde konumumuz gözükmüyor. Harita üzerinde görebildiğimiz alanı da azda olsa daha geniş bir hale getirdiğini hatırlatmakta da fayda var. Bu kodu özellikle Dust 2 gibi büyük haritalaya sahip oyunlarda kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

CS:GO Rekabetçi Kodları

Yukarıda bulunan kodları konsola eklediğiniz vakit oyunda fark edilecek düzeyde değişiklikle karşılaştık. Peki, oyundaki performansınızı nasıl daha da yukarılara taşıyacağız? Bu konuda aşağıya ekleyeceğimiz komutlardan faydalanabilirsiniz.

Bağlantımızı beraber oynamış olduğunuz takım arkadaşlarınıza da yollamayı ihmal etmeyin. Takım olarak hareket edilen bu platformda takım oyuncularının performansının yüksek olması oldukça önemli bir konu.

Overwatch FPS Gösterme ve Arttırma Yöntemleri

cl_disablefreezecam 1

Oyunda öldürüldüğünüzde kameranızın cesedinize takılı kalması kısmen de olsa hoşunuza gitmeyen bir durum. Bu komutu kullanarak rakip takım oyuncularını birkaç saniye daha izleyebiliyor ve arkadaşlarınıza gerekmekte olan bilgileri vererek onlara kazanabilmeleri için bir şans tanıyabiliyorsunuz.

bind caps lock +speed; r_cleardecals

Bu komutu kullanarak klavyemizin caps lock tuşuna önemli bir görev yüklemiş oluyorsunuz. Oyundayken bir atakta bulunmadan önce tuşa basarak haritadaki bütün kan ve mermi izlerini siliyoruz. Dolayısıyla oyundaki performansımız dahada yükseliyor, çünkü mermi ve kan izleri belli sürelerle taranan bilgisayarımızın üzerine ekstra yük bindirmekte işte bu durumun önüne geçmek ve özellikle kare hızında yaşadığınız sorunu gidermek isterseniz sizlere tavsiye ederiz.

Oyununuzu daha pratik bir hale getirmek isterseniz fareniz üzerinde yer alan ekstra tuşlardan birisine de görev yükleyebilirsiniz. Oyuncu Mouse kullanmayan oyunculara bir tavsiyede bulunmak istedik.

Konu ile Ekstra bir bilgi, capslock yerine eğilme yada zıplama gibi komutları da yükleyebilirsiniz. Bu sayede her sefere eğildiğiniz takdirde, zıpladığınız anda veya yavaş yavaş yürüdüğünüzde bu lekeler ortadan kalkar.

cl_autowepswitch 0

Yerden bir silah aldınız ve silahın hazırlanma süresi içerisinde öldürüldünüz. Bu fena bir his… Yukarıda vermiş olduğumuz bu kod ile beraber bu yaşanan durumun önüne geçme imkanınız bulunmaktadır. Yerde bulunan bir silahın üstünden geçtiğinizde onu ekipmanlarınız arasına eklemiş olsada direkt bir şekilde elinize gelmesine engel olan bu kod can sıkıcı o anların önüne geçmekte biçilmiş kaftan

net_graph 1

CS:GO Rekabetçi Kodlarından mı sayılmalı yoksa CS:GO Yararlı bulunan kodlar arasında mı  doğrusu pek emin olamadık.  Ancak bu komutu kullanarak oyununuzda fps ve ping gibi değerleri,  dikkat bozucu olmayan bir şekilde aşağıda görebilirsiniz.

Sizlere önermiş olduğumuz kodlar ve komutlar arasında işinize yaramadığını düşündüğünüz olursa, değerini önceki haline getirebilirsiniz.

Önceki değerleri bilmiyorsanız ve oyunu eski haline getirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken ayarlar kısmına girerek oradan fabrika ayarlarına döndürmek olacak. Umarız yapacağınız ranked maçları daha keyifli ve performansı yüksek bir hale gelir.

Her ihtimale karşı arkadaşlarınıza da yazımızın linkini yollayarak aynı ayarları yapmasını sağlayabilirsiniz, emin olun ki takım olarak daha iyi maçlar elde etmeniz hiç zor olmayacak.

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir