Xbox Series X Etkinliğinin Tarihi Nihayet Duyuruldu

Xbox Series X Etkinliği

Xbox Series X platformu için çıkacak olan oyunların tanıtılacağı etkinliğin tarihi netleşti. Summer Game Fest esnasında Microsoft yeni oyunlarının tanıtımını yapacak.

Microsoft firması tarafından yeni nesil konsol Xbox Series X platformu için yapılan oyunların tanıtılacağı bu etkinliğin tarihi nihayet belli oldu.

Oyuncular tarafından merakla beklenen oyunların da bulunduğu tanıtımın tarihi sosyal medya üzerinden nihayet duyuruldu.

Microsoft’un sosyal medya hesapları üzerinden bugün yapmış olduğu bir duyuruyla adeta bekleyenleri sevindirdi. Oyuncular tarafından merakla beklenen Xbox Series X oyunlarının tanıtımının yapılacağı etkinlik tarihi 23 Temmuzda türkiye saati ile saat 19.00 da yapılacak Aralarında Halo Infinite gibi beklenen birçok oyun bulunacaktır.

Microsoft firması tarafından yapılacak olan etkinliği YouTube ve Twitch gibi platformlar üzerinden canlı bir şekilde izleme imkanına sahip olacaksınız. Bu etkinliğin Summer Game Fest olarak yapıldığı esnada da yapılacağını bildirmek lazım.

21-27 Temmuz tarihleri arasında yer alacak olan bu gösterilerin ikinci gününde yeni konsol için gelecek olan oyun çeşitlerini görebileceğiz. Ayrıca yapılacak olan etkinliğin sunumunu ise etkinliklerin en sevilen ismi “Geoff Keighley” tarafından yapacak.

Xbox Series X Etkinliği-1

Microsoft’un önceden belirtmiş olduğu gibi öncelik olarak yeni nesil konsollar için gelecek olan birinci parti oyunlarda olacak.

Yani XSX, Xbox One ve PC platformları için gelecek olan oyunların yoğun olarak gösteriminin yapılacağı bir sunum yapılacak. Küçük kuşlar ise bu etkinlikte Assassin’s Creed Valhalla oyununu da görebileceğimizi söylüyor.

Bu gösterimde büyük önemin Microsoft’un Sony kısmına verileceği düşünülüyor. Sony firmasının PlayStation 5 tasarımı ile birlikte çıkardığı o muhteşem oyunlardan bazılarıyla oyuncuları etkilemesinin ardından XSX için beklentileri daha da büyüdü.

Halo Infinite oyunun oynanışının da gösterileceğini biliyoruz ve Obsidian, Ninja Theory, Playground Games, The Initiative gibi bazı Microsoft stüdyolarından da duyurular beklenmektedir.

Başka bir ihtimal olarak da Microsoft firmasının yeni konsolu için planlamış olduğu daha ucuz sürümünün söylentileri de yayılmış durumda…  Xbox Lockhart adının verildiği ve bahsedilen sürüm hakkında Microsoft tarafından bir açıklama yapılması da mümkün olmaktadır.

Bu iki yeni nesil konsolun fiyatları ne olduğu konusu gizemini daha korusa da Xbox tarafından ortaya çıkan bu tür söylentiler dahi bizim için umut verici durumda. Çünkü gün geçtikçe artan fiyatlar oyun severleri yeni nesil konsollardan korkar hale getirdi.

Son olarak konuyu özetlemek gerekirse, X box Series X için çıkacak olan ve özellikle birinci parti oyunların tanıtılacağı bu etkinliğin tarihi netleşti. 23 Temmuz Türkiye saati ile 19:00 tarihinde düzenlenecek olan bu etkinlikte her şey netleşecek.

Ayrıca kontrol et

Maestro Görevi

Overwatch Sigma’nın Maestro Görevi İle Karşımızda

Oyun severlere arada sırada yeni düzenledikleri etkinliklerle oyun oynamalarını sağlayarak kazanabilecekleri türde içerikler sunan Overwatch …

Astralis CS GO Dünya Sıralaması

Astralis, CS:GO Dünya Sıralamasında İlk 10’da Yer Alamadı.

Danimarka’nın en iyi takımları arasında yer alan Astralis, bu sefer CS:GO Dünya Sıralaması içerisinde en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir