WP Nedir? WP Ne Demek?

WP Nedir? WP Ne Demek?

GG WP EZ gibi terimler ile çoğu zaman karşılaştığınız ve kullanmaya başladığınız halde  tam olarak ne olduğunu bilmiyor ve ne anlama geldiğini  merak ediyorsanız, tam yerindesiniz?

WP Ne Demek? WP Nedir?

Bir oyunda uzun süren oyunun içerisinde bulunan iki rakip takımın oyuncuları birbirlerini yıprattığı yorucu bir maçın ardından genellikle birbirilerine “WP” diye yazarlar.

Oyuncular rakiplerini tebrik etmek adına neredeyse rekabet içeren tüm oyunlarda, oynamakta olan  kullanıcılar  tarafından kullanılmakta olan nezaket terimlerinden bir tanesi olan WP’nin açılımı ise  “Well Played”, olan sözcüğün anlamı da “İyi Oynadın” olarak bilinir.

WP yani Well Played dediğiniz zaman rakiplerinize çok iyi oynadığını belirterek onu tebrik ediyorsunuz.

WP Ne Zaman Kullanılır?

Bu sözcükleri genellikle oyun sonunda kullanmamız gerekmektedir diye bir kaide bulunmamaktadır. Hatta oyun oynarken rastlanılan güzel hareketlerden sonra kullanıldığı da  sıklıkla görülen bir durumdur. Örnek vermek gerekirse  CS:GO’da oyununda zorlu bir süreç içerisindeyken karakterler  yeteneklerini sergileyip güzel bir 1v4 clutch atmakta olan oyuncuya gerek oyundaki takım arkadaşları gerekse de oyundaki rakipleri “WP” diyerek kendilerini  tebrik edebilir.

Bazende berbat oynanmış bir oyundan sonra rakip kişiyle dalga geçmek adına ironik bir şekilde gülerek WP sözcüğünü kullananlarda bulunmaktadır.

İyi oyundu, iyi oynadınız, Kolaydı

WP ile birlikte GG, GL gibi ifadeler de sıklıkla kullanılan sözcükler arasında yer almakta olup, bunlar da tıpkı WP terimi gibi iyi bir dilek ifade etmektedir (Good Game: İyi Oyundu Good Luck: İyi Şanslar)

Sizler oyun dünyasına yeni katılan  bir oyuncuysanız ve bu tür  ifadelerle sıklıkla karşılaşıyorsanız sakın kafanız karışmasın, sizler de bu terimleri dilediğiniz vakit uygun gördüğünüz yerlerde kullanarak oyunda bulunan takım arkadaşlarınız veya rakiplerinizle kolaylıkla  iletişim kurabilirsiniz.

LOL ne demek, LMAO ne demek?

Aşağıda belirtmiş olduğumuz birçok kısaltmanın açılımları  ve anlamlarını inceleyebilir, onlardan dilediğinizi oyun içerisinde kullanabilirsiniz.

wp nedir?

WP = Well Played = İyi Oynadı

GL = Good Luck = İyi Şanslar

GG = Good Game = İyi Oyun

GH = Güzel Yarı (En fazla CS:GO’da kullanılmaktadır.)

HF = Have Fun = İyi Eğlenceler

Söz konusu terimler sıklıkla kullanılmasına rağmen halen çoğu kişi tarafından anlamları bilinmemektedir. Arama motorları üzerinden çokça aratılan “GG ne demek, WP nedir” gibi sorguları yapan kullanıcıları da meraktan kurtaralım istedik.

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir