Windows Parolası Bilinmeyen Oturuma Bağlanma

Windows Parolası Bilinmeyen Oturuma Bağlanma

Windows parolası bilinmeyen oturuma bağlanma için bir çok yöntem bulunduğunu söyleyebiliriz.  bugün sizlere bu yöntemlerden herkes tarafından kolaylıkla yapılabilecek  basit bir yöntemden bahsedeceğim. Yazımızı okumaya devam ederseniz yazdıklarımdan da anlaşılacağı üzere bu basit  yöntemi yapabilmek için parolasını unuttuğunuz bilgisayarda en az 2 oturuma ihtiyacınız olacak ayrıca  işlemi gerçekleştireceğiniz oturumda “yönetici yetkisi” olmalı ve şifresini bilmediğiniz oturumun arka planda açık olması gerekmektedir.

Geçenlerde benzer bir durumla karşılaşan müşterimin oturumuna bağlanamadığını gördüm çünkü oturum şifresini hatırlamıyordu.

O anda yapabileceğim iki seçenek vardı  birincisi ya şifre kırma programını usb’ye kurarak şifresini kıracaktım veyahut bilgisayarda yönetici yetkisine sahip olan bir başkasının hesabı üzerinden oturum açarak o hesap üzerinden kullanıcıya bağlanacaktım. Bu durum için görev yöneticisine bağlanabilmek  yeterli olarak gözükebilir ancak müşterinin oturuma bağlanabilmek için hala şifreyi bilmek gerekiyordu peki bunu nasıl yapacağımıza bakalım.

“nt/authority system” yetkisiyle Görev Yöneticisini başlatırsanız eğer parola/şifre bilmeden dahi oturuma bağlanabileceksiniz.

Windows Parolası Bilinmeyen Oturuma Bağlanma : Normal Giriş

normal girs

Windows parolası bilinmeyen oturuma bağlanma için gerekli olan işlemler

Bu tür işlem için ilk olarak yapmanız gereken uzaktan process çalıştırmak için gerekli olan psexec aracını indiriyoruz.  Sonrasında ise administrator yetkisiyle cmd.exe‘yi başlatıyoruz. İndirmiş olduğunuz  .zip  veya .rar  dosyasını klasöre çıkartın eğer indirdiğiniz o klasörünüz İndirilenler dizini içerisindeyse aşağıda bulunan resimde işaretli olan “techn” yazan yere bağlı olduğunuz hesabın adını giriyorsunuz,  gerekli olan dizine giderek daire ile gösterilen alanda bulunan PsExec.exe -s -i taskmgr.exe komutuyla  “nt/authority system” yetkisiyle görev yöneticisini açmış oluyoruz.

Windows Parolası Bilinmeyen Oturuma Bağlanma : Konsol Komutu

Konsol Komutu

Açmış olduğunuz  görev yöneticisi kısmından kullanıcılar sekmesinde şifresini bilmediğiniz kullanıcının ismini bularak sağ tık ile bağlan menüsüne tıklıyoruz…

Windows Parolası Bilinmeyen Oturuma Bağlanma : Admin Girişi

Admin Giriş

İşte artık şifresini bilmediğiniz kullanıcının masa üstüne bağlandınız.

giris

Ayrıca kontrol et

Dahili Ekran Kartı Nedir

Dahili Ekran Kartı Nedir?

Dahili Ekran Kartı nedir? İşlemcilerin son zamanlarda o güçlü ilerleyişiyle birlikte oyunların ve grafik programlarının …

Spotify Abonelik İptali Nasıl Yapılır

Spotify Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Spotify Abonelik iptali nasıl yapılır?  Konuyu tüm detaylarıyla birlikte anlatacağız, şuanda dünyada kullanılmakta olan en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir