Uzun ve Dolgun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolu

Uzun ve Dolgun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolu

Rimel veya kirpik kıvırma aletlerinin aşırı derece kullanımı, kirpiklerin gün geçtikçe güçsüzleşmesine ve dökülmesine neden olmaktadır. Kirpiklerinizin daha canlı ve dolgun görünmesi için, günlük olarak yapılması gereken bakımı ihmal etmemelisiniz.

Daha uzun ve dolgun kirpikler sahip olmak için kullanılmakta olan boyalar ve kirpik kıvırma aletleri, rimeller ve birtakım bazı işlemler vardır. Aslında bunların pek çoğu dolgun kirpiklerin düşmanı olduğunu söyleyebiliriz.

İşte sizlere bu yazımızda dolgun olan kirpiklere kavuşmak için bazı kolay ve ekonomik olan yöntemlerden bahsedeceğiz. Ayrıca, sizlerin daha doğal görünüme sahip daha güzel kirpikleri nasıl sağlayabileceğinizi de bu yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Birkaç hafta içerisinde çarpıcı bakışlara kavuşmaya hazır mısınız?

Kirpiklerinizin Dolgunlaşmasını Nasıl Sağlarsınız?

Kirpikleri her gün fırçalamayı ihmal etmeyin, her gün fırçalarsanız kirpikleri onların daha çabuk uzamasına teşvik etmiş olursunuz yapacağınız bu faaliyet kan dolaşımını artıracağından kıllar daha fazla uzayacaktır.

Bu uygulamayı istikrarlı bir şekilde yapmalısınız çünkü tek bir seferde kirpiklerinizin dolgun olması mümkün değildir, bu işleme hemen başlamak için sadece bir kirpik fırçasına ihtiyacınız olacak.

Hemen hemen tüm kozmetik dükkanlarında satılmakta olan pahalı fırçaları da almak zorunda değilsiniz. Kullanmadığınız rimel fırçaları da bunun için yeterli olacaktır. Çünkü rimel fırçaları kirpikler için harika iş görür.

Dikkat etmeniz gereken nokta, fırçanın üzerindeki rimel kalıntılarını sabun veya su ile güzelce yıkayarak temizlemek olacaktır. Temizlemezseniz eğer kirpiklerinize bulaşacak rimel kirpiklerinize zarar verebilir.

Kirpiklerinize Natürel Sızma Zeytinyağı Uygulayın

Natürel olan sızma zeytinyağının güzellik için pek çok faydası bulunmaktadır. Üzerine dökeceğiniz birkaç damlası bile saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak görünmesine sebep olur. O yüzden natürel sızma zeytinyağı kirpiklerin daha çabuk uzamasına sebep olduğu gibi güçlendirip dökülmesini önler çünkü kirpiklerde bulunan kıl foliküllerini temizlemeye yardımcıdır.

Bir damla yağı kirpiklerinize elinizle, pamukla veya temiz bir fırça ile kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Son olarak ise, kirpiklerinizi kökten uca doğru fırçalayın. Bunu yaparken yağın gözünüze değmemesine özen gösterin.( Bu yöntemi her gece tekrarlayın.)

Papatya Uygulayın

Papatyanın da cildimize pek çok faydası vardır, iltihabı azaltan papatya kıl köklerini güçlendirmektedir. O yüzden tek yapmanız gereken şey göz kapağınıza ve kirpiklerinize papatya çayını gözlerinize dikkat ederek sürmektir.

Daha etkili bir sonuç elde etmek için sallama çayları yerine, taze olan ve kurutulmuş papatyalar kullanarak kendi çayınızı kendiniz yapın, bunu günlük olarak uygulayın sonucu kısa sürede göreceksiniz. ( Bu yöntemi her gece tekrarlayın.)

Keratin Bakımından Zengin Besinler Tüketin

Beslenmenin her şeye olduğu gibi cildinize etkisi yadsınamaz. Bu yüzden ne kadar sağlıklı bir şekilde beslenirseniz, kirpikleriniz de o kadar çok sağlıklı olur. Lifli olan yapıdaki bir protein olarak bilinen  keratin, cildimizin üst tabakasının bir parçasıdır ve cildin ihtiyaç duyduğu gerekli olan besinleri sağlar, işte onlar saçlar, tırnaklar ve kirpikler için gereklidir

Keratin bakımından zengin olan besinler

Et, karalahana, fasulye, yumurta, soğan, kuşkonmaz ve Brüksel lahanası gibi sülfür açısından zengin olan yiyecekler.

Kırmızı et, yumurta, balık, fasulye, tavuk, yoğurt, süt, fındık ve kinoa gibi protein açısından zengin olan yiyecekler.

Kuru yemişler, karnabahar, tam tahıllar, fasulye, mantar ve pişmiş yumurta sarısı gibi biyotin açısından zengin olan yiyecekler.

Bu madde suda çözünebilir olduğundan kaynatma gibi pişirme yöntemlerinde kaybolduğunu mutlaka göz önünde bulundurun.

A vitamini; çiğ havuç, Balkabağı, şeftali, tatlı patates, pişmiş ıspanak kavun ve lahana A vitamini bakımından zengindir.

Bu vitamin yağın içerisinde çözünür, sadece diğer yağlarla birlikte tüketildiği vakit vücut tarafından emilebilir.

E Vitamini; Badem Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı

Kirpiklerinizi yeterince beslemek ve kısa sürede dolgunlaşmasını sağlamak için ihtiyaç doyacağınız bazı doğal malzemeleri kullanabilirsiniz.

Malzemeler

3 adet E vitamini kapsülü(yumuşak)

1 yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı

1 yemek kaşığı kadar badem yağı

Hazırlanışı

İlk olarak, bir kabın içerisine bütün malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırarak bu karışımı kirpiklere ve kirpik diplerine güzelce uygulayın ve bu yöntemi haftada en az dört defa tekrarlayın. Dikkat etmeniz gereken önemli husus bu karışımı gözünüze değdirmemeye dikkat edin

Kirpiklerin Kırılmasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

Makyajınızı temizlemeden ve özellikle de rimelle uyumayın, Rimel kullanırken hiçbir zaman aşırıya kaçmayın, Makyajınızı temizlerken veya yüzünüzü yıkarken kirpiklerinizi sert bir şekilde bastırmayın.

Mümkün mertebe kirpik kıvırma aletlerinden de uzak durun çünkü onlar kirpikleri güçsüzleşmesine ve kırılmasına yol açar.

Bu basit tavsiyeleri uygularsanız, birkaç hafta içerisinde o muhteşem farkı göreceksiniz

Önerilen İçerik: 30 Günde 90 60 90 Bir Vücut Elde Edin

Ayrıca kontrol et

kilo-alma

Kilo Almanın Yolları

Kilo vermek isteyen insanlar gibi kilo almak isteyen insanların da sayısı en az kilo vermek …

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir