Uyku Vakti Hikayeleri

Uyku Vakti Hikayeleri
Uyku Vakti Hikayeleri, okuyarak eğlenin

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içerisinde bir ormanın girişinde bulunan çok büyük bir ağacı kendisine yuva yapmış olan bir keklik varmış, yiyeceği kalmayan keklik yemek bulmak için yuvasından uzaklara gitmeye karar vermiş.

Sabah erkenden yuvasından ayrılan keklik evinden oldukça uzak olan bir yerde bir buğday tarlasına rastlamış ve bir süre o bölgede kalmaya karar vermişti

Kekliğin dönmediğini gören serçe ise artık kekliğin geri dönmeyeceğini düşünerek onun yuvasına yerleşmiş.

Uzunca bir süre tarlanın olduğu yerde kalan keklik tarlada yiyecek bir şeyler kalmayınca kendi ebine dönmeye karar vermiş ve sabah olunca depoladığı yiyecekleri de alarak yuvasına geri dönmüş, yuvasının bir serçe tarafından kullanıldığını görünce izinsiz bir şekilde yuvasına yerleştiği için serçeye epey kızmış ve ona

– Bak Serçe kardeş bu yuva benim yuvam bir süreliğine buralarda yoktum ve geri döndüm hemen yuvamı terk etmeni istiyorum.

Ancak serçe

– Ben buraya geldiğimde siz yoktunuz ve gelip gelmeyeceğiniz de belli değildi o yüzden şuan kim yuvanın içerisindeyse yuvanın sahibi odur.

Konuşmalar bu şekilde sataşmaya ve en sonunda da kavgaya dövüşmüş, kavga ederlerken aşağıda onları izleyen Kediyi fark etmişler ve bu kavganın sonunun olmadığını ve bu nedenle kediyi bu sorunun çözümü için hakem olarak tayin etmeye karar vermişler.

Keklik kediye seslenerek,

– Hey, Kedi kardeş bizim bir sorunumuz var onun çözümü için bize hakemlik edebilir misiniz?

Kedi’de onlara gayet kibar ve yardımsever bir tavırla:

– Tabiki neden olmasın, siz meseleyi anlatmaya başlayın.

Kedinin aklında onlara yardım etmek dışında sinsi planlar geçmekteydi,

Keklik ve serçe yaşadıkları problemleri teker teker kediye anlatmışlar ve bu durum karşısında kimin haklı, kimin haksız olduğunu sormuşlar.

Kedi

– Ben söylediklerinizden hiçbir şey anlamadım biraz daha yaklaşıp öyle anlatın demiş, kedinin niyetinden habersiz olan Keklik ve serçe kediye dahada yaklaşarak tekrar anlatmaya başlamışlar.

Keklik ve serçenin kendisine iyice yaklaşması fırsat bilen kedi bir anda Üzerlerine atlayarak ve ikisini de yakalamış ve onlara demiş ki

– Bakın şimdi ikinizde benim elimdesiniz eğer aranızda çıkar çatışması olmasaydı sizler bu halde olmazdınız,

Kedi pişman olan keklik ve serçeyi serbest bırakır, ikiside bu olaydan kendilerine ders çıkartırlar, yani iki kişinin kavgası her zaman üçüncü kişinin avantajıdır.

Uyku Vakti Hikayeleri, çocuklarınıza uykudan önce anlatabileceğiniz güzel bir hikaye.

Diğer İçeriklerimize de göz atabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Denizci-Simbat-Balina-Macerası

Denizci Sinbad Balina Macerası

Denizci Sinbad Balina Macerası Tik, Tak’ın yanına giderek ona: – Merhaba! Tak: – Merhaba! Tik: …

Sadık-Teneke-Asker

Sadık Teneke Asker

Sadık Teneke Asker Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde ailesiyle birlikte yaşayan Manu adında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir