Üşenmeden Makyajını Çıkaran Bayanların 8 Durumu

Makyajımızı temizlemek, zaman zaman Bayanların  üşendiği bir durum olan  Makyaj temizlemeden yatağa girme hali sizler için kolay ve cazip  görünse de sabah uyandığımızda ki halimiz pişmanlık duygusunu beraberinde getirecektir.  İşte o pişmanlığı yaşamayanların   makyajlarını üşenmeden zamanında çıkaranların 8 durumu ile karşınızdayız! Bakalım sizler için bunların  kaç tanesi  geçerli?

1. Sabahleyin tertemiz ve sağlıklı bir ciltle uyanırlar

Sabahları uyandığınızda  makyajdan tamamen arındırılmış tertemiz bir ciltle kalkmak gerçekten çok keyifli olsa gerek  hatta yataktan çıkmadan keyif yaparken, aklınızdan “Akşamdan makyajım kalsaydı şu an ne halde olurdum?” diye düşünmek, pamuk gibi temiz bir cilde sahip olmak, makyajını üşenmeden çıkaran bayanların en iyi bildiği şeylerden biri!

2. Gece makyajdan  kalan maskara izleriyle karşılaşmazlar

makyajını Üşenip de temizlemeden yattıysanız, sabah aynanın karşısına geçtiğinizde  canınızı en çok sıkan şeyin göz altlarınıza akmış maskara izlerini görmek olduğunu bilirsiniz. ve bu şekilde görünmek istemezsiniz.  Böyle bir görüntüyle karşı karşıya kalmamak için uyumadan önce üşengeç davranmayıp, makyajınızı mutlaka çıkarmalısınız. Tek seferde bile  en inatçı makyajları temizlediği aksedilen  Garnier Çift Fazlı Kusursuz Makyaj Temizleme Suyunu denemenizi öneririz!

3. Yastıkları hep “Temizdir.”

Makyajlı temizlemeden uyumanın cildinize ne kadar zararlı olduğunu artık biliyoruz ! Bu durumdan nasibini bir tek cildiniz değil, yumuşacık yastığınızda  muzdarip çünkü makyajını çıkarmadığınız  için makyaj lekeleriyle dolan  yastığınızın,  makyaj lekelerine bürünmemesi için  üşenmeyip makyajınızı  çıkarmalısınız

4. Yumuşacık pürüzsüz bir cilde sahip olurlar

Tertemiz pamuk gibi pürüzsüz bir ciltle uyanmanın yanında onun verdiği mutlu  bir his de  göre paha biçilemez. Belki de üşendiğimizden makyajını çıkarmadığınız gibi sonrasında cilt rutin cilt bakımlarına devam etmek de gözünüzde büyüyor olabilir. kendinizi halsiz hissettiğiniz günler işin kolayına kaçmak istemeniz  çok normal bir şey . O yüzden o durumlarda sizlere önerimiz cildinizi makyajdan temizledikten sonra hem cildinize bakım yapacak hemde  nemlendirecek bir makyaj temizleyicisi kullanmanızdır.

5. Rahat ve güzel bir uyku uyurlar

Makyajını üşenmeden temizleyenler, gönül rahatlığıyla kaygısızca  yatağa girerler ve rahat bir uyku uyurlar. Neden mi diye soracaksınız? Yukarıda belirttiğimiz nedenler sizce  geçerli değil mi? Sabah uykudan bir panda gibi uyanma derdiniz yok, makyaj izleriyle kirlenmiş  bir yastık yok, tertemiz, pamuk gibi ve güzel bir uyku çekmek için rahatlamış bir cilt var! 

6.Gözenek sorunu nedir pek bilmezler

Makyajını temizlemeden yani çıkartmadan  uyumanın, cilt üzerinde meydana getirdiği  en kötü etkilerinden biri de gözeneklerdir,  yata girdiğimiz andan beri makyaj yüzünden nefes alamayan cilt  gözenekleri genişler, makyajdan ve kirden arındırılmadığı  için bu gözenekler zamanla siyah nokta olarak  bizlere  geri dönerler. İşte bu sıkıntıları  sonradan gidermeye çalışmak  yerine, önlemini şimdiden  alabilirsiniz  tabiki  makyajlarını üşenmeden temizleyenler kulübüne dahil olursanız.

7. Temizlenmiş, sağlıklı ciltlerinin keyfini çıkarırlar.

Cildini düzenli bir şekilde  temizler ve yatağınıza  makyajı temizlenmiş bir şekilde girerseniz gün geçtikçe  cildinizin  ne kadar sağlıklı ve pürüzsüz bir hal aldığını  fark edeceksiniz İşte üşenmeden makyajını çıkaranların keyiflerini sürdüğü şey de bu! Ciltlerine özen göstererek bakım yaptıkları  için övünmek de hakları!

8. Suya dayanıklı makyaj gözlerinde büyümez

Suya dayanıklı olsun diye yaptığımız makyaj her ne kadar partilerde ve romantik akşam yemeklerinde bizleri yarı yolda bırakmasalar da, Makyaj temizleme anına geldiğimizde çoğu zaman üşengeç davranmamıza  sebep oluyorlar.  böyle durumlarda  da  Makyaj Temizleme  suları sayesinde kısa sürede makyajınızı çıkarabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

kilo-alma

Kilo Almanın Yolları

Kilo vermek isteyen insanlar gibi kilo almak isteyen insanların da sayısı en az kilo vermek …

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir