TUHAF AMA GERÇEK HİKAYELER

Herkesin bazen duyduğu ve imkansız diye düşündüğü bazı durumlar ile karşılaşmaktayız şimdi  okuduğunuz zaman normal şartlarda imkansız diyebileceğiniz sizi gerçekten şaşırtacak  biri birinden garip birkaç ilginç ve gizemli  olayı  sizlerle paylaşacağız,

32 dişini  çektiren Ashique Gavai,

Hindistan’ın Mumbai şehrinde ikamet etmekte olan  17 yaşına girmiş  Ashique Gavai, yüzünün sağ tarafında bulunan  şişlik dolayısıyla  ailesi tarafından hastaneye götürülmüş olup, Hastane tarafında yapılan  tetkikler sonucunda  doktorlar büyük bir şaşkınlık içersinde sonuçları incelemişler ,  dişlerini etkileyen bir büyüme sonucunda operasyon geçiren ve 7 saat süren operasyon sonucu  boyları yaklaşık  2 veya 3 cm olan 232 adet küçük diş çenesinden çıkartıldı duruma bakıldığında bunun bir dünya rekoru olduğunu görüyoruz.

Tıbbi olarak  Mümkün olmayan bir durum 118 gün kalbi olmadan yaşayan kadın: D’zhana Simmons

Amerika Birleşik Devletlerinin  South Carolina eyaletind eikamet etmekte olan  D’zhana Simmons  adlı şahsa  kalp genleşmesi hastalığı teşhisi konulması üzerine kendisine  yeni kalp takıldı  vücudu tarafından kabul edilmeyen bu kalbin yerine  4 aylık  bir bekleyiş boyunca  kalpsiz olarak yaşamını suni kan pompalama cihazı ile sürdürdü. Ve sonunda 118 gün sonra kendisine bulunan  uygun kalbi vücudu tarafından da kabul edilmesi üzerine  D’zhana yaşamaya devam etti. 

İlginçtir ama kan gurubu bir türlü öğrenilemeyen kadın: Şükran Kahraman

İzmir’in Tire ilçesinde ikamet etmekte olan  65 yaşında olan  kalp hastası teyzemiz “bypass” ameliyatı  geçirecekt lakin  A olan kan grubunun negatif mi yoksa pozitif mi olduğu tepit edilemedi  bunun üzerine doktorlar tarafından farklı bir yönteme başvurdu Şükran Teyzeden ameliyattan birkaç gün önce alınan  kan muhafaza edilerek ameliyat esnasında a  tekrar ona verildi; bu sayede ameliyat başarıyla sonuçlandı. Ağır bir operasyon geçirmesine rağmen kan gurubu halen tespit edilememiştir.

Çocuğunu  46 yıl boyunca karnında taşıyan kadın: Zahra Ebutalib

Faslı  Zahra Ebutalib,  hastaneye 1955 yılında doğum  yapmak için giden hanımefendi o an hastanede yatan ve sezaryen doğumu sonucu  ölmek üzere olan başka bir hastayı görmesi üzerine  doğum yapmaktan vazgeçdi.  Bir süre sonra ağrılarıdan azalma olması ve kabinde tamamen ortadan kalkması sonucu çocujğunun  “uyuyan bebek” olduğunu düşünerek aradan geçen  46 yıllık bir süre boyunca aldırtmadı. Hanım efendi  75 yaşına gelince  ağrılarının tekrar  ortaya çıkması ve gün geçtikçe artması  üzerine hastaneye giden hanımefendiyi muayene eden doktorlar ultrason ile  karnını incelerken, karnındaki ölü çocuğu fark ettiler karnındaki bebeğin yıllar boyunca zahra hanımın çevre organlara zarar verdiği görülmüş yaklaşık 5 saat süren ameliyat sonucunda  karnında kireç haline gelen cenin başarıyla alınmıştır.

Kendi kendine apandisit ameliyatı yapan doktor: Leonid Rogozov,

27 yaşında olan genç ve yetenekli  bir doktor olan leonid beyefendi  29 Nisan 1961 tarihinde şiddetli ağrılar sonucu apandisit kaynaklı rahatsızlığı olduğu  teşhisini koydu o sıralarda  kendisini  ameliyat edecek bir doktor olmadığından mevcut bulunan  bir şoför ve meteorolokla birlikte  2 saat  süren bir operasyonla kendisini ameliyat etti. Dünyada kendi kendini ameliyat eden ilk doktor olarak tarihe adını yazdıran genç doktor aradan yıllar geçmesine rağmen halen  hatırlanmaktadır. Gerçekleştirdiği bu operasyon ile “Order of the Red Banner of Labour” ödülü kendisine verildi.

Ayrıca kontrol et

Süleyman Nazif İle Ahmet Cevdet Arasındaki İlginç Diyaloglar

Süleyman Nazif İle Ahmet Cevdet Arasındaki İlginç Diyaloglar

Ülkemizde bulunan yazar ve edebiyatçılar arasında en fazla nüktesi bulunan kişilerden bir tanesinin den Süleyman …

Ömer Seyfettin İlim Başka İrfan Başkadır Hikayesi

Ömer Seyfettin İlim Başka İrfan Başkadır Hikayesi

Birinci Dünya savaşı ve Milli Mücadeleden bu yana doğmuş, az çok görmüş olduğu tahsil ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir