TIRNAKLARI GÜÇLENDİRECEK LİMON SARIMSAK KÜRÜ

Son günlerde bu ve benzer karışımlarla sık sık karşılaşmaktayız şimdi de sarımsak ve limonun birleşmesi sonucunda neler oluyor onları görelim;

Zayıf tırnakların kırılgan olduğu herkes tarafından bilinmekte olup, tırnaklarımızın  zayıflamasını ve kırılmasını önleyen, güçlü yapıda sağlıklı bir şekilde olmasına  yardımcı olan mineralleri içermektedir.

İnternetin gelişmesiyle birlikte sizlere  tırnaklarınızı güçlendirmeyi ayrıca tırnakların zayıflayarak kırılmasına engel olduğunu iddia eden  çeşitli kozmetik ürünler ile karşı karşıya kalmaktayız, her ne kadar zayıf ve güçsüz tırnağı güçlendirmekten  kaçınmaya çalışsanız da, sadece temas halinde veya  temas edilen şeyin içerisinde bulunan maddeler dolayısıyla değil, aynı zamanda düzensiz beslenme  nedeniyle de tırnaklarımız olumsuz etkilerle karşılaşmaktadır.

Manikürler ve diğer tedaviler : Tırnaklarınızın  bakımlı bir halde olmasına  yardımcı olabilirler lakin  bazen vücudun ihtiyaç duyduğu minarelleri karşılayacak  besinleri sağlamak için  ayrıca  tedbir alınması  gerekmektedir.  Geleneksel yöntemler il birlikte  tırnaklarınızın sertleşmesine etki edecek ve onları güçlü hale getirecek sağlık besinleri tüketmemiz gibi doğal çözümler bulunmaktadır.

Limon ve Sarımsak karışımıyla yapılan bir bakım  yöntemini sizinle paylaşmak istiyoruz, bu yöntemin düzenli olarak kullanımı sonucu zayıf tırnaklarınız güçlü ve dikkat çekici hale gelecektir.

Limon ve Sarımsak karışımından yapılan bu doğal sertleştirici uzayan ve çatlamaya yatkın olan tırnakları iyileştirmeye yarayan organik bir tedavi yöntemidir. Tırnaklarımızın dış katmanını güçlendiren besleyici mineraller yüzünden çatlama ve kırılmaların önüne geçer, sarımsakta zarar görmüş herhangibir yüzey yapısının onarılmasına etki eden ona parlaklık ve güç veren önemli sülfür bileşimlerini temin eder. Sülfür ne oluyor diye soran olabilir, sülfür, serbest radikallerin etkisine ve mantar  gibi  bulaşıcı maddelerin büyümesin engel olur.

Bu karışım ayrıca önemli bir c vitamini kaynağıdır doğal  olanmine yapınızı sabit kılmak için magnezyum ve kalsiyum gibi mineraller bulundururlar, bunlara ek olarak da koruma, yenileme ve nemlendirmeye etkisi bulunan  E vitamini kapsülünü de ekleyebilirsiniz.

MALZEMELER

2 diş yerli sarımsak tercih edilir,

2 yemek kaşığı kadar, limon suyu(ölçebiliyorsanız 30ml)

1 Kapsül E Vitamini

1 Şişe Şeffaf Oje

Hazırlanışı

Sarımsakları iyice ezerek bir kaba koyun, üzerine taze sıkmış olduğunuz limon suyunu ve E vitamini kapsülünü katarak karıştırın, 15-20 dakika bekledikten sonra şeffaf oje ile karıştırın.

Uygulama

Tırnaklarınızda var ise ojeleri temizleyin nötr bir sabunla  güzelce tırnaklarınızı yıkayın, ardından hazırlamış olduğumuz sertleştirici karışımı ince bir şekilde tırnaklarınıza sürün ve tamamen kapladığından emin olun, 3 gün boyunca tırnaklarınıza işlemesi için temizlemeyin, 3 günün sonunda temizleyerek bir gün dinlendirdikten sonra tekrar uygulayın bir veya iki hafta gibi bir sürede tırnaklarınız uzarken değişikliği  göreceksiniz, tırnaklarınızı yemek, sert kozmetik ürünler kullanmak(kimyasal ojeler), temizlik ve bakım yapmamak gibi durumlara dikkat etmek gerekir eğer bakım yapmanıza rağmen  tırnaklarda güçsüzlük ve kırılmalar meydana geliyorsa  bir doktora görünmeyi ihmal etmeyin.

Ayrıca kontrol et

kilo-alma

Kilo Almanın Yolları

Kilo vermek isteyen insanlar gibi kilo almak isteyen insanların da sayısı en az kilo vermek …

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir