Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları

Tırnakları kırmadan uzatma,  çoğu kişinin dikkat ederek özen gösterdiği noktalardan biri haline gelmiştir. Bakımlı olmak isteyen bayanların bakımlı ve gösterişli ellerinin sırrının vazgeçilmez unsurlarından biri olarak görülen tırnakların kırılmadan daha kısa sürede sağlıklı ve canlı bir şekilde uzatmak isteyenlerin uygulaması gereken bazı püf noktaları hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.

-Günlük işleri yaparken tırnaklarınızla sert zeminlere müdahale etmekten kaçının,  örnek vermek gerekirse bir kutu açarken veyahut telefon kapağını açarken veya benzer durumlarda tırnaklarınız yerine parmaklarınızı kullanmaya özen gösterin.

– Tırnaklar görünüş itibariyle sert bir yapıya sahip olduğundan çoğumuz neme ihtiyacı olmadığını düşünürüz lakin elleriniz neme ihtiyaç duyduğu gibi tırnaklarımız da neme ihtiyaç duymaktadır.

– Tırnak kırılmalarının sebeplerinden biri de aşırı derece suya maruz kalmalarıdır,  temizlik yaparken veya bulaşık yıkarken eldiven kullanarak tırnakların kırılma riskini azaltabilirsiniz.

– Gereksiz yere sık sık ellerin yıkanması da tırnakların kurumasına sebep olduğundan çok çabuk kırılmasına neden olmaktadır.

– Tırnak törpüleme yöntemi tırnağın uzamasına etki eden en temel faktörler arasında bulunmakta olduğundan belli aralıklarla tırnaklarınızı bir yöne doğru olacak şekilde törpüleyin.

– Çoğu kişinin alışkanlık haline getirdiği tırnak yeme olayı, hem tırnağınızın yataklarına zarar verir hemde tırnağı yumuşatmasına sebep olduğundan mümkün mertebe tırnaklarınızı ağzınıza götürmeyin

 Tırnakların gelişimi için süt, süt ürünleri ve fındık gibi gıdalar tırnakların daha sağlıklı uzamasına katkıda bulunacaktır.

– Çoğu zaman temizlik için kullanmış olduğunuz aseton, yapı itibariyle tırnağa zarar verdiğinden ayda iki kereden fazla kullanmamanız önerilmektedir.

– Tırnak uzamasına etki eden renkli ojeleri kullanarak, tırnaklarınızın daha diri bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

– Tırnaklarınızı beyaz sirke içerisinde bir kaç dakika bekletirseniz  eğer tırnaklarınızın güçlendiğini göreceksiniz.

Ayrıca kontrol et

kilo-alma

Kilo Almanın Yolları

Kilo vermek isteyen insanlar gibi kilo almak isteyen insanların da sayısı en az kilo vermek …

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir