Hz Süleyman İle Azrail Arasında Yaşanan Gerçek Hikaye

Hz Süleyman İle Azrail Arasında Yaşanan Gerçek Hikaye

Hz Süleyman İle Azrail (as)arasında yaşanan ibretlik, gerçek bir hikaye, bu hikayeyi okurken hayata farklı bir bakış açısıyla bakacaksınız.

Bir gün Hz Süleyman’ın yardımcılarından (vezirlerinden) biri korku ve şaşkınlık içerisinde beti benzi solmuş bir şekilde Süleyman peygamberin yanına gelip, onunla görüşmek ister.

Onun  halini gören Hz Süleyman,

-Ne oldu sana böyle seni o kadar korkutan şey nedir diye sormuş,

Vezir,

Bu sabah birini gördüm aniden ortadan kayboluverdi zannedersen o Azrail(a.s)’dı bana öyle bir bakışı vardı ki ondan çok korktum.

Kral Süleyman,

-Biraz sakin ol diye onu teselli ettikten sonra, ben sana bu konuda nasıl yardımcı olabilirim diye sordu,

Vezir,

-Biliyorsun Efendim rüzgar sizin emrinizde, rüzgara emrediverseniz de beni buradan alıp, Hindistan’ın en uzak diyarlarına götürse, buralardan bir süre uzak kalsam olur mu?Diye cevaplamış

Kral Süleyman,

–Gülümseyerek tabiki, isteğini Allah’ın izniyle yerine getireceğim diyerek,  rüzgara veziri Hindistan’ın en uzak noktasına götürmesi için emir verdi.

Rüzgar veziri aldığı gibi Hindistan’ın en uzak bir kabilesine götürdü.

Vakit öğle olmak üzereydi ki, Azrail(as) gören Süleyman Peygamber hemen onun yanına giderek,

-Ey Azrail(as), sen bu sabah benim Vezirlerimden birine öyle bir bakmışsın ki korkudan beti benzi solmuştu, bunun sebebini öğrenmem mümkün müdür? Diye sormuş

Azrail(as),

–Ey Süleyman Aleyhisselam! Bizde insanlara hışımla bakmak veya onları korkutmak diye bir şey olamaz sende iyi bilirsin, ben onu burada görünce hayretle baktım sadece ama o da iblisin vesveselerine kanıp vehme kapıldı, çünkü o adamın ölüm vakti gelmişti ve canını Hindistan’ın en uzak diyarlarında bulunan bir kabilede öğleden sonra almam emredilmişti. Bu nasıl iştir diye hayrete kapıldım, çünkü normal şartlarda Allah’ın(cc) dilemesi ve müsaadesi hariç ikindiye kadar kendi imkanlarıyla onun canını alacağım yere varması imkansız, oda beni görünce korkuya kapıldı herhalde dedi.

Ölüm vakti gelince vezirin canını almaya giden Azrail(as) ona bende sizi Süleyman Peygamber yaşadığı yerde görünce çok şaşırmıştım çünkü sizin ölüm yeriniz ve zamanınız burasıydı diyerek onun canını almış.

Bu durumdan anlayacağımız şey, Ölüm vakti ve yeri Allah (cc)’ın takdirindedir hepsi Allah katında bellidir.  

Gerçek Hikayeler arasında  bulunan bu  hikayeyi okurken  güzel bir vakit geçirdiğinizi umarız, diğer gerçek  hikayeler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Gerçek Hikayeler
Hikaye Oku

Ayrıca kontrol et

Süleyman Nazif İle Ahmet Cevdet Arasındaki İlginç Diyaloglar

Süleyman Nazif İle Ahmet Cevdet Arasındaki İlginç Diyaloglar

Ülkemizde bulunan yazar ve edebiyatçılar arasında en fazla nüktesi bulunan kişilerden bir tanesinin den Süleyman …

Ömer Seyfettin İlim Başka İrfan Başkadır Hikayesi

Ömer Seyfettin İlim Başka İrfan Başkadır Hikayesi

Birinci Dünya savaşı ve Milli Mücadeleden bu yana doğmuş, az çok görmüş olduğu tahsil ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir