Su Perisi ile Elma Kurdu

Su Perisi ile Elma Kurdu

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içerisinde güzel mi güzel olan bir ülkenin yakınında bulunan denizin kıyısında yaşayan bir Su Perisi varmış, çoğu zaman gününü denizin kıyısında oturarak geçirir ve kendisinin pek bir işe yaramadığını düşünür bir yandan da denizdeki o güzel dalgalara seyredermiş.

Dalgalardan küçük olanların kıyıya kadar ulaşarak yumuşak bir şekilde geriye doğru akarken uzaktan gelen büyük dalgalar ise kendi kendini kırıyor hızı kesildiğinden kıyıya bir türlü ulaşamıyormuş.

O an küçük dalgalardan biride neden ben olmayayım diye düşünceye dalmıştı ki havanın değişmesiyle beraber bir şimşek çakmış,  bulutlar her tarafı kapladığından hava kararmaya başlamış, o anda gördüğü tek şey sapsarı gözleri kamaştıran parlak bir ışıkmış.

O an sanki hortum gibi bir şeyin içerisinde savrulduğunu anlamış ama tam olarak ne olduğunu pek anlayamamış.

Sonrada hareketlilik durunca tuhaf bir sessizlik sakinlik içerisinde gözlerini açmış, etrafına bakınmış lakin etrafta ne deniz ne de tanıdık bir yer varmış, nerede olduğunu bilmiyormuş, O yüksek dağların tepesinde bir yerdeymiş ama nerede? Bir oraya bir buraya koşmuş ama nerede olduğunu bir türlü öğrenememiş çünkü etrafında ağaçlar ve gökyüzünde süzülmekte olan kuşlardan başka hiç bir şey yokmuş.

Bu arada gökyüzünde uçan kuşların da martı olmadığını fark edince denizden epey bir uzaklaştığını anlamış hangi yöne gideceğini bilmeksizin yürümüş durmuş.

Yorgunluktan ve susuzluktan bitkin bir hale düşmüş olan su perisi o sırada bir elma ağacının yanından geçerken, hemen daldan bir tane elma koparmış ve o elmayı tamda ağzına götürecekken kurtlu olduğunu fark edince umutsuzca elmayı fırlatacağı esnada elmadan bir ses:

– Ne olur atmayın! Ben bu elmada sıkıştım bu elmayı ısırmazsan ben buradan çıkamam, demiş.

Su Perisi kendisiyle konuşmakta olanın bir elma kurdu olduğunu hemen anlamış ve ona:

-Tamam, da ben bu elmayı ısırırsam o zaman sana zarar verebilirim, bunun başka bir yolu yok mu? Eğer gerçekten istersen o elmanın içerisinden çıkabilirsin.

Elma Kurdu;

– Öylede diğer elmalarda bulunan arkadaşlarım? Onlar da elmalardan çıkmak istiyorlar bu konuda bize yardım eder misin?

Su Perisi;

-Yapabileceğim bir şey varsa elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım ama bunu başaracak olan yine sizlersiniz, şimdi beni iyi dinleyin; o elmaların kabuğunu dışarıdan iyice silerek inceltmeye çalışacağım. Sizler de içeriden dışarıya doğru kendinize bir tünel kazmaya çalışın, bu kolay olmayacak biliyorum ancak ışığı hissetmeniz gerekecek, ışığa doğru yaklaştığınızı hissettiğiniz anda artık işiniz daha da kolaylaşacaktır.

Bu arada açlığını ve susuzluğunu unutan Su Perisi durmaksızın her bir elmayı yüzlerce kez tek tek silmeye başlamış

Elma Kurtları Su Perisinin dediği gibi durmadan çalışarak elmanın içerisinde bir yol açarak ilerlemişler, ışığa yaklaştıklarını duyumsadıkları anda o kadar çok yorulmuşlar ki artık ilerleyecek halleri kalmamış, tamda elmayı delerek başlarını dışarıya uzattıkları anda ışıktan gözleri kamaşan kurtlar,  Dışarıya çıkacak güçleri kendilerinde bulamamışlar.

Su Perisi onlara;

-Hadi bakalım artık işin sonuna geldiniz çıkın dışarı!

Elma Kurdu;

– Ben çok korkuyorum aşağısı bir uçurum düşmekten çok korkuyorum düşersem?

Su Perisi;

– Korkmayın ama yine de düşecek olursanız ben seni tutarım merak etmeyin!

Elma Kurdu;

-Düşüyorum, sonra uçuyorum oooo benim kanatlarım var!

Elma kurtları kendilerini elmadan aşağıya bıraktılar ardından kanat çırparak uçuştular, hepsi birden Su Perisinin etrafında dolanarak ona teşekkür etmiş.

Su Perisi ise onlara yardım edebilmenin sevinciyle gülümserken birden epey susadığının farkına varmış ve aklına yaşadığı yer ve gelmiş. Derken tekrardan hava yine kararmış ve şimşekler çakmaya başlamış,  yine bir ışık derken kendini bir hortumun içerisinde bulan su perisi gözlerini açtığından yaşadığı denizin kıyısında olduğunu görmüş.

Su perisinin gidişine üzülen elma kurtları uzaktan ona el sallıyorlar o bizi görür diyorlarmış, onlar gökyüzüne her baktıklarında Su Perisinin sıcaklığını duyumsuyorlarmış.

Önerilen İçerik : Köylü İle Filozof Masalı

Ayrıca kontrol et

Cadı-Avcısı-İle-Yaşlı-Cadı

Cadı Avcısı İle Yaşlı Cadı

Cadı Avcısı İle Yaşlı Cadı Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içerisinde, iyi yürekli bir …

Kıvırcık-Saçlı-Kız-Masalı

Kıvırcık Saçlı Kız Masalı

Kıvırcık Saçlı Kız Masalı Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde güzelim ülkelerin birinde şirin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir