Steam Oyun Keyleri Nasıl Kullanılır

Birçok yerde karşımıza çıkmakta olan Steam oyun keyleri, yapılan çekilişlerde, ücretsiz bir şekilde oyun dağıtıldığında, rastgele key satışı yapan mağazalarda… Steam keyleri nasıl kullanılmaktadır? Steam oyun keylerine bakıldığında genelde “AAAA-BBBB-CCCC” şeklinde ardı sıra gelmekte olan rakam ve sayılardan oluşmaktadır. Bu keyleri aşağıda anlatacağımız şekilde kullandığınız zaman keyin bulundurduğu oyun etkin hale gelir ve Steam kütüphanemize eklenmiş olur. Durum bu kadar basit! Şimdi kullanmasını bilmeyenler ve unutanlar için aşama aşama oyun keyleri nasıl kullanılır beraber bir bakalım. Öncelikle yapmanız gereken Steam uygulamasına bilgisayarınız üzerinden giriş yapmak olacaktır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulama üzerinden Kütüphane bölümünü açarak sol alt kısımda bulunan “Oyun Ekle” yazısına tıklıyoruz. Steam Key Ardından açılan karşımıza çıkan pencereden ileri tuşuna basarak devam ediyoruz. Steam Oyun Keyleri Bu seferde karşımıza çıkan sayfada bulunan Steam Abonelik Sözleşmesini kabul ediyoruz. Steam Key Karşımıza çıkan boşluğa ürün anahtarımızı(yani keyimizi) giriyoruz ardından ilerle tuşuna basıyoruz. Steam Ürün Etkinleştirme Son olarak eklemiş olduğumuz oyun hakkında bilgi veren penceredeki bitir tuşuna basıyoruz. Dilerseniz eğer hemen ortada bulunan tuşa basarak makbuz da çıkartabilirsiniz. Steam Telefondan Key Kullanma İşte olay bu kadar da basit! Peki tablet ve telefon üzerinden nasıl key etkinleştirileceğini biliyor musunuz? Bu da tıpkı uygulama üzerinden etkinleştirmek kadar kolay. Tek yapmanız gereken aşağıda bulunan linke tıkladıktan sonra açılan sayfadan hesap bilgilerinizi girip ardından karşınıza çıkan kutuya keyinizi girmek. Mobilden Steam Keyi Kullanma

Birçok yerde karşımıza çıkmakta olan Steam oyun keyleri, yapılan çekilişlerde, ücretsiz bir şekilde oyun dağıtıldığında, rastgele  key satışı yapan mağazalarda… Steam keyleri nasıl kullanılmaktadır?

Steam oyun keylerine bakıldığında genelde “AAAA-BBBB-CCCC” şeklinde ardı sıra gelmekte olan rakam ve sayılardan oluşmaktadır. Bu keyleri aşağıda anlatacağımız şekilde kullandığınız zaman keyin bulundurduğu oyun etkin hale gelir ve Steam kütüphanemize eklenmiş olur. Durum bu kadar basit! Şimdi kullanmasını bilmeyenler ve unutanlar için aşama aşama oyun keyleri nasıl kullanılır beraber bir bakalım.

Öncelikle yapmanız gereken Steam uygulamasına bilgisayarınız üzerinden giriş yapmak olacaktır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulama üzerinden  Kütüphane bölümünü açarak sol alt kısımda bulunan “Oyun Ekle” yazısına tıklıyoruz.

Steam Key

  • Ardından açılan karşımıza çıkan pencereden ileri tuşuna basarak devam ediyoruz.

Steam Oyun Keyleri

  • Bu seferde karşımıza çıkan sayfada bulunan Steam Abonelik Sözleşmesini kabul ediyoruz.

Steam Oyun Keyleri1

  • Karşımıza  çıkan boşluğa ürün anahtarımızı(yani keyimizi) giriyoruz ardından ilerle tuşuna basıyoruz.

Steam Oyun Keyleri2

  • Son olarak eklemiş olduğumuz oyun hakkında bilgi veren penceredeki bitir tuşuna basıyoruz. Dilerseniz  eğer hemen ortada bulunan tuşa basarak makbuz da çıkartabilirsiniz.

Steam Oyun Keyleri3İşte olay bu kadar da basit! Peki tablet ve telefon üzerinden nasıl key etkinleştirileceğini biliyor musunuz? Bu da tıpkı uygulama üzerinden etkinleştirmek kadar kolay. Tek yapmanız gereken aşağıda bulunan linke tıkladıktan sonra açılan sayfadan hesap bilgilerinizi girip ardından karşınıza çıkan kutuya keyinizi girdiniz mi tamamdır.

Steam Oyun Keyleri Nasıl Kullanılır konulu yazımızı beğendiğinizi umarız.

Ayrıca kontrol et

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Oldukça merak edilen bir konu olan Steam aile paylaşımı nedir? Ne işe yarar? Arkadaşlarınızla oyunlarınızı nasıl paylaşabilirsiniz? Steam‘in aile paylaşım özelliğini mutlaka duymuşsunuzdur, hatta çoğunuz tarafından bu özelliğin Steam‘deki oyun kütüphanenizi istediğiniz arkadaşlarınızla paylaşabilmenize imkan sağladığını da biliyorsunuzdur. Peki, Steam aile paylaşımı nasıl yapılıyor? Hangi tür oyunları ne gibi şartlarla paylaşabiliyoruz, bunun için ekstra bir ücret vermek zorunda kalıyor muyuz? Tüm soruların cevabını hep beraber inceleyelim. Steam Oyun İade Etme İşlemi Steam Aile Paylaşımı Nedir? Aile paylaşımı: Bir bilgisayar üzerinde birden fazla Steam hesabı kullanıyorsanız eğer, her ikisine de aynı zamanda ulaşma imkanına sahip olduğunuzu ve iki hesapta yer alan oyunları da aynı anda kullanabilme imkanına sahip olduğunuzu varsayıyoruz. Ayrıca buna ikincil (smurf) hesaplarınızı ekleyebilmek amacıyla da veyahut başka bir kişiye kendi oyunlarınızı paylaşmak için de kullanmanız mümkün olmaktadır. Bütün Steam kullanıcıları için bu uygulama ücretsiz ancak kullanabilmek için tek bir şartı bulunmaktadır: Aynı esnada iki farklı bilgisayar üzerinden oyun oynayamazsınız! Ayrıca 5’ten fazla hesabı da bağlamanız imkansız. Bu duruma örnek vermek gerekirse tıpkı ortak Netflix hesabını kullanmak gibi aynı anda 3 kişiden fazla Netflix hesabına giriş yapamaz! Durumu anladığımıza göre gelin görsellerle birlikte nasıl yapıldığını da öğrenelim. Steam Aile Paylaşımını Nasıl Kullanırım? Steam aile paylaşımını kullanabilmek istiyorsanız bunun birinci şartı birden fazla Steam hesabı sahibi olmalısınız. Dilediğiniz bir hesaptan giriş yaparak sol üst köşede yer alan Steam>Ayarlar bölümüne giriş yapmalısınız. Ayarlar menüsü açılır açılmaz karşınıza çıkan Hesap bölümündeki Steam Guard‘ın etkin olduğunu gördükten sonra (Steam Aile paylaşımı için Steam Guard aktif olması şart) hemen sol kısımdan aile bölümüne girmelisiniz. Steam aile paylaşımı Şimdi karşınıza çıkan “Bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için yetki ver” yazısının hemen yanında bulunan kutucuğu işaretliyoruz. Altı çizili olan “Aile Görünümünü Yönet” ile “Diğer bilgisayarları yönet” kısımlarının yetkili hesapları ve kütüphane paylaşım durumlarını dilerseniz değiştirebilirsiniz. Ok ile göstermiş olduğumuz bölümde başta isim olmadığından o yere arkadaşınızın hesabını ekleyebilmek için öncelikle Steam uygulamasından çıkış yaparak arkadaşınızın veyahut smurf hesabınız ile otur açmanız gerekmektedir. Bilgisayarda diğer bir hesapla oturum açmışsanız bu sefer de sırada kütüphane paylaşımını aktif etmek bulunmaktadır! Yukarıda belirtildiği gibi tekrardan Steam>Ayarlar>Aile bölümüne giriş yaparak ikincil hesabın isminin yanında yer alan paylaş kutucuğunu tıklayarak oyunlarınızı arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Sizlere bahsetmiş olduğumuz bu yöntemi uygulayarak aynı şekilde arkadaşlarınız da hesabını ve kütüphanesini sizinle kolaylıkla paylaşabiliyor.

Steam Aile Paylaşımı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Oldukça merak edilen bir konu olan Steam aile paylaşımı nedir? Ne işe yarar? Arkadaşlarınızla oyunlarınızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir