Spotify Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Spotify Abonelik İptali Nasıl Yapılır

Spotify Abonelik iptali nasıl yapılır?  Konuyu tüm detaylarıyla birlikte anlatacağız, şuanda dünyada kullanılmakta olan en popüler müzik servisi Spotify uygulaması hem ücretli (Spotify Premium) hem de ücretsiz olarak hizmet sunmaktadır.

Eğer sizlerde Spotify uygulamasının Premium paketini satın aldıysanız ve artık bir ücret ödemek istemiyorsanız, Abonelik (30 günlük) süreniz dolmadan Premium üyeliğinizi iptal etmeniz gerekmektedir.

Spotify, yeni üyelerine uygulamayı denmeleri için 1 aylık veya 3 aylık olmak üzere ücretsiz bir şekilde  Premium aboneliği vermektedir.

Ücretsiz Premium süresi ( 1/3 aylık süre) sonrasında artık düzenli bir şekilde  aylık ücret alınmaktadır. Sizlere verilen ücretsiz Premium süresi bitmeden önce Spotify Premium hesabınızı iptal ederseniz, herhangi bir ücret ödemeden Spotfy Free (ücretsiz) olarak kullanabilirsiniz.

Ayrıca ücretli bir Premium abonelik aldıysanız, bu aboneliğinizi iptal etmediğiniz  taktirde  her ay  düzenli bir şekilde kredi kartınızdan veyahut mobil ödeme ile  (Vodafone, Turkcell veya Türk Telekom) satın almalarda faturanıza düzenli bir şekilde ücret yansıtılır.

Spotify Premium üyelik işlemlerini Android veya iPhone‘da yüklemiş olduğunuz uygulama üzerinden yapamazken telefondan web tarayıcı üzerinden Spotify abonelik iptal işlemlerini yapabilirsiniz. Şimdi sizlere spotify abonelik iptal işlemlerinin nasıl yapıldığını resimli olarak anlatalım.

Spotify Premium Abonelik İptali

  • Buraya…  Tıklayarak Spotify hesabınıza giriş yapıyoruz.
  • Sol menüden yer alan Mevcut Planlar seçeneğini seçiyoruz

Spotify üyelik iptali

Sayfanın alt kısmında bulunan Spotify Free sekmesinin sağ altında yer alan PREMIUM’U İPTAL ET sekmesini tıklayoruz.

Spotify üyelik iptali1Karşımıza çıkan sayfanın alt kısmında yer alan Evet, İptal Et butonuna tıklıyoruz.

Spotify üyelik iptali2

Bu sefer karşınıza çıkan sayfada, Spotify üyeliğini iptal etmek isteme nedenlerini gösteren seçeneklerden bir tanesini seçin veyahut aşağıdaki kutucuğa nedenini yazın ve yeşil Renkli Gönder butonuna tıklayın.

Spotify üyelik iptali3Yukarıda sizlere gösterdiğimiz adımları  harfiyen uyguladığınız takdirde Spotify Premium aboneliğiniz, yenilenme tarihine kadar, uygulamayı Premium özellikleriyle kullanmaya devam edersiniz, süre bitiminde ise iptal edilecektir.

Ücretsiz sürenin dolması üzerine premium aboneliğiniz iptal edildikten  sonra hesabınız Spotify Free (ücretsiz) planına otomatik geçecektir. Artık bu uygulamayı dilediğiniz kadar ücretsiz olarak kullanmaya  başlayabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse Spotify aboneliğiniz ayın 25’inda yenileniyorsa ve siz ayın 20’sinde aboneliğinizi iptal ettiyseniz, ayın 25’ine kadar premium aboneliğinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

APU Sistem Nedir

APU Sistem Nedir? APU İşlemci Avantajları

Teknoloji çağının bizlere sunmuş olduğu gelişmelerden bir tanesi olan Apu nedir ve Apu sistemi nedir …

Dahili Ekran Kartı Nedir

Dahili Ekran Kartı Nedir?

Dahili Ekran Kartı nedir? İşlemcilerin son zamanlarda o güçlü ilerleyişiyle birlikte oyunların ve grafik programlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir