Sivrisineklerden Kurtulmanın 6 Doğal Yolu

Yaz mevsimi geldi mi? Çoğu kişiye problem olan Sivrisineklerden bahçenizde veyahut evinizin balkonunda yetiştireceğiniz bazı bitkilerle o sivrisinek derdinden kurtulmak mümkün, hem de kimyasal maddelerin vücudumuza vermiş olduğu zararlı etkilerinden kendinizi korumuş olacaksınız.

Sivrisineklerden Korunmanın Doğal Yöntemleri

Malum artık yaz mevsimi yaklaştı ve çoğu kişinin problem olarak gördüğü sivrisineklerden nasıl korunulur, Sivrisineklerin bulunduğunuz alana gelmemesi ve sizi rahatsız etmemesi için ne yapmalı, sivrisinekler hangi kokudan rahatsız olur ve alana gelmez, odada bulunan sivrisineklerden nasıl kurtulurum diye düşünüyor ve bu soruların cevabını öğrenmek istiyor musunuz? Peki bu yaz o tür problemlerden kurtulmak onlarla basit bir kaç yöntem uygulayarak savaş açıp, onlara karşı galip çıkmanızı sağlayacak olan doğal ve zararsız sivrisinek kovucu yöntemlerini sizler için bir araya getirdik.

Doğal sivrisinek kovucu yöntemleri

1. Odanıza ve sivrisinek gelmesini istemediğiniz yerlere taze fesleğen bitkisini ekin etkisi sizi şaşırtacak.

fesleğen-bitkisini
fesleğen-bitkisini

2. Açık renkte olan koyu olmayan renkte elbise giymeye özen gösterin.

3. İçerisinde sirke bulunan bir bardak veya kabı pencerenin dibine koyun, sirkenin güçlü kokusu sinekleri size yaklaştırmayacak ve içeri sokmayacaktır.

4. Kokusu eğer sizi ve ailenizi rahatsız etmeyecekse sarımsak veyahut soğanı ikiye bölerek başucunuza koyarak da sineklerin size yaklaşmasından kurtulabilirsiniz.

5. Her gün özellikle C vitaminini bolca tüketin. C vitamini suda eriyebilen bir vitamin çeşidi olduğundan vücudumuzda birikmez ve fazla teri önler o nedenle sivrisinekler de bu durumdan nefret ederler.

6. Lambanızın üstünde ama lamba ile temas etmeyecek şekilde bir poşet su asarak da sivrisineklerden kurtulabilirsiniz ama poşet asarken dikkatli olmakta fayda var elektrik tesisatına gelecek bir damla çok büyük tehlikeler yol açabilir

Önerilen İçerik : Hayatta Pozitif Olmanızı Sağlayacak 6 Alışkanlık

Ayrıca kontrol et

Merdivenin Altından Geçmek Neden Uğursuzluk Sayılır

Merdivenin Altından Geçmek Neden Uğursuzluk Sayılır?

Çoğu zaman duvara dayanmış olan bir merdiven görürseniz eğer altından geçmeyip, etrafından dolanısınız. Çünkü o …

Uçakların Arkasında Bulut Nasıl Oluşuyor?

Uçakların Arkasında Bulut Nasıl Oluşuyor?

Çoğu zaman gökyüzünde uçan uçaklara merakla bakıldığı görülmüştür. Bu meraklı bakışlar arasında özelliklede çocukları bulunmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir