Sinemaya Uyarlanan En İyi Aşk Filmleri

Bazen yaşanmış olaylardan esinlenerek, bazende hayal dünyalarında meydana getirdikleri bir dizi olayın bir araya getirilerek kitap haline getirilmesi üzerine herkes tarafından büyük beğeni kazanan Aşk Hikayelerinden, film haline getirilmiş olanlar arasında en iyi olanları sizler için bir araya getirdik. Aşk hikayelerinin konu edindiği romanları okur veyahut filmlerini izlediğiniz anda farklı duygular hissetmeniz kaçınılmaz bir durumdur.

İşte hem kitabı olan hemde film haline getirilmiş olan o muhteşem Aşk Filmleri;

Kolera Günlerinde Aşk / Love in the Time of Cholera

2007 yılında vizyona giren, Gabriel García Márquez’in romanından uyarlanan film, Kolombiya meydana gelen büyük bir savaşın hemen ardından merdivenden düşen yaşlı adamın  ölmeden önce eşine olan büyük aşkını dile getirir. 

Forrest Gump

Winston Groom’un  yazmış olduğu romandan uyarlanan  Forrest Gump Filmi, düşük I.Q. seviyesine sahip olan  genç bir adamın  Jenny adlı bayanla tanıştıktan sonra  ona aşık olması ile başlayan bir aşk hikayesidir.  

Aşkın Büyüsü/ Water for Elephants

15 Kasım 2011 yılında vizyona çıkan ve Sara Gruen’in 3.romanından uyarlanan bu film, Cornell Üniversitesi’nde veterinerlik bölümünü okuyan son sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Jacop Jankowski,  o esnada anne babasını bir trafik kazası sonucu kaybeder bunun üzerine okulu bırakarak gezici bir sirk trenine katılır. Sirk terinin sahibi onun bir Veterinerlik bölümü öğrencisi olduğunu öğrenince ona hayvanların sorumluluğunu verir Jacop ve  Marlena’nın aşk hikayesi bundan sonra başlar

Aşkın Gücü/What Dreams May Come

26 Şubat 1999 yılında vizyona giren Richard Matheson’un Aşkın Gücü adlı romandan uyarlanan filmde, Chris Nielsen ve karısı  Annie  birbirini çok seven bir çifttir. Çocuklarının trafik kazası yapması sonucu onları kaybeden Annie eşi Chris`in tutkusu ve şefkati Annie`yi yaşama bağlayan tek şey olmuştur. Aradan geçen uzun zamandan sonra Chris de vefat ettiğinde, bu acıya katlanamayan Annie artık yaşamak istemeyerek kendi canına kıyar.

Bir Gün/ One Day

Emma (Anne Hathaway) ve Dexter (Jim Sturgess)  isimli iki genç tamamen farklı sosyal yapılarda yetişmiş bireylerdir. Emma işçi sınıfından bir ailenin devrimci bir yapıda yetişmiş genç ve güzel kızıyken, Dexter zengin bir ailenin varlık içerisinde yetişmiş, çapkın ve eğlenmek dışında herhangi bir düşüncesi olmayan bir ortamda yetişmiş yakışıklı bir erkektir.

Üniversiteden mezun oldukları günde yolları kesişen ikilinin hikayesi David Nicholls’ın romanından uyarlanan ve en çok satılan romanından esinlenerek film haline getirilerek 14 Ekim 2011 yılında vizyona girmiştir. 

Seni Seviyorum/ P.S. I Love You

15 Şubat 2008 yılında vizyona giren Cecelia Ahern romanından uyarlanan film, hasta olan ve bu hastalık dolayısıyla öleceğini bilen adamın hayatının en büyük anlamı olarak gördüğü ve çok sevdiği karısına kendisi öldükten sonra onun hayatını kolaylaştırmak için ölmeden önce bir sürü mektup yazar, eşi ise kocası öldükten sonra bu mektuplar ile hayata tutunmaya çalışır.

Jane Eyre

Jane-Eyre
Jane-Eyre

9 Aralık 2011 yılında vizyona giren Charlotte Brontë’nin dünya klasikleri arasında yer edinen kitabından uyarlanan film, 10 yaşındayken öksüz kalmış olan Jane Eyre, sevgiden mahrum mutsuz bir çocukluk dönemi geçirmiştir. Kendisine bakan halası ona köle gibi davrandığından adeta hiç yüzü gülmüyordu, en sonunda onu katı disiplinli bir yatılı okula gönderir.  O okulda yaklaşık on yıllık bir eğitim öğretim döneminde yatılı okuldan mezun olarak aynı okulda öğretmen olmayı başarır. Bir süre sonra da Edward Rochester’ın malikanesinde onun çocuklarına mürebbiyelik yaptığı esnada Bay Rochester’la karşılaşan Jane Eyre, aralarında oluşan dostluğun ardından büyük bir aşk hikayesi başlar.

Aşk ve Gurur/ Pride & Prejudice

3 Şubat 2006 tarihinde vizyona giren Jane Austen’ın kitabından uyarlanan bu film,  Klasik dönem roman türleri arasında  bulunan Aşk ve Gurur, 18. yüzyılda İngiltere’de meydana gelen unutulmaz bir aşk hikayesini konu edinmektedir.  Fakir bir ailenin zeki ve neşeli kızı ile son derece dürüst ve varlıklı olan genç bir adamın aşklarını anlatmaktadır.

İngiliz Hasta/ The English Patient

Michael Ondaatje’nin romanından uyarlanan 9 Oscar ödülü sahibi olan bu filmde,  II. Dünya Savaşı esnasında İtalya’dan Kuzey Afrika’nın savaştan önceki çöllerine kadar aşk, benlik ve savaşın birbirinden farklı hikayelerini başarılı bir şekilde vizyona taşımaktadır.

Sinema ve Film sektöründe bulunan Aşk konulu filmlerin bir kısmını sizler için bir araya getirdik onun haricinde size önereceğimiz içerik Mucize Doktor Dizisinin Konu Edindiği Savant Sendromu Nedir.

Ayrıca kontrol et

Brave New World Dizisi İçin İlk Fragman Yayınlandı

Brave New World Dizisi İçin İlk Fragman Yayınlandı

Merakla beklenen yapımı ise adeta bir yılan hikayesine dönen Brave New World Dizisi, nihayetinde ise …

Christopher Nolan'ın Yeni Filmi Tenet Ertelendi

Christopher Nolan’ın Yeni Filmi Tenet Ertelendi

Merakla vizyona çıkması beklenen Nolan Filmi Tenet ile ilgili alınan ikinci bir erteleme kararı ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir