Sağır Kurbağa

Sağır Kurbağa: Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içerisinde, güney yamacında bulunan gölün birinde yaşayan bir sürü kurbağa varmış bu kurbağalar muhabbet etmeyi ve birbirlerine takılmayı çok severlermiş.

Onlardan bir tanesi varmış ki hem çok sessiz hemde diğer kurbağalara öylesine uzaktan bakar onların arasına pek katılmazmış.

Bir gün kendilerini ispat etmek ve en güçlü kurbağayı seçmek için kendi aralarında bir yarışma düzenlemeye karar vermişler, bu yarışmaya isteyen her kesin katılabileceğini duyurmuşlar.

Tüm kurbağalar yarışın ne üzere olduğunu merak ediyor yarış gününü sabırsızlıkla bekliyorlardı.

Yarışma şartları Kurbağaların ihtiyar meclisi tarafından belirlendikten sonra, yarışın nasıl ve ne zaman olacağı Kurbağaların en yaşlısı olan bilge kurbağa tarafından herkese açıklanmış,

Bilge Kurbağa sağır kurbağa’nın yanına giderek işaret diliyle yarışmayı ve şartları ona anlatmış ve onunda yarışmaya katılmasını istemiş.

Gün gelmiş çatmış ve yarış günü gelmiş.

Yarışmada, belirlenen yüksek bir kulenin tepesine çıkıpta orada yarış süresinin sonuna kadar bekleyen kim olursa yarışmayı o kazanacak ve ödüller ona takdim edilecekti.

Gölde yaşayan tüm kurbağalarla birlikte balıklar ve diğer canlıların hepsi yarışmacıları izliyor kimin kazanacağını merakla bekliyordu.

Yarış başlamış kurbağalar o kuleye zıplama başlamışlar, kulenin tepesine bir sıçrama kadar yaklaşan yarışmacılar duydukları garip ses dolayısıyla korkarak kendilerini aşağı atıyor kulenin tepesine çıkmaya cesaret edemiyorlardı.

Bu durumu gören yarışmacılar şaşkın bir şekilde olanları izliyor kurbağaların kulenin tepesine çıkamamasına bir anlam veremiyordu.

En son gurupta olan yarışmacı kurbağalar arasında bulunan sağır kurbağa hariç diğer tüm kurbağalar korkudan geri suya atlamış.

Sağır kurbağa ise son sıçrayışı yaparak kulenin tepesine çıkmış ve sürenin dolmasını beklemiş,  Yarışmacılara tanınan sürende başkada tırmanan olmayınca yarışmayı sağır kurbağa kazanmış.

Herkes hayret içerisinde aktif olmayan ve pek tanınmayan kurbağanın bunu nasıl başardığını merak ettiğinden başarısının nedeni öğrenmek için onun etrafında toplanmış ve sorular sormaya başlamışlar.

-Bu işi nasıl başardın, diğerlerinden farkın neydi? Gibi sorular sormuşlar.

Kurbağa onlara bakıyor ama hiç cevap vermiyormuş çünkü onların ne dediğini işitmiyormuş, o anda oraya gelen bilge kurbağa, onlara, o sizi duyamaz çünkü sağır! Demiş.

İşte bazen kulağımızı olumsuzluklara kapadığınız zaman başarının kaçınılmaz bir sonuç olduğunu göreceksiniz.

Sağır Kurbağa Masalı‘nı beğendiğinizi umuyoruz dilerseniz İmparatorun Yeni Elbiseleri Masalı‘nı okuyabilir veyahut Çocuk Hikayeleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Kar-Beyazı-ve-Kırmızı-Gül

Kar Beyazı ve Kırmızı Gül

Kar Beyazı ve Kırmızı Gül Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde küçük mü bir …

Denizci-Simbat-Balina-Macerası

Denizci Sinbad Balina Macerası

Denizci Sinbad Balina Macerası Tik, Tak’ın yanına giderek ona: – Merhaba! Tak: – Merhaba! Tik: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir