SAÇLARINIZI DAHA TEMİZ TUTMANIN YÖNTEMLERİ

hizli-ve-saglikl

Çoğu Bayanın daha fazla uzun  saçlara sahip olma isteği bulunmakta lakin bazı  saçlar çok yağlı olduğundan uzaklaştırılamamaktadır. Saçlarınız yağlandığında  kendinizi huzursuz ve rahatsız hisseder ve saçlarınızı sık sık yıkamak istersiniz, ancak  yıkamanızla birlikte saçlarınızın uzun bir süre temiz kalacağı anlamına gelmemektedir  bu nedenle sizlere saçlarınızı temiz tutmanın yöntemlerini sıralayacağız.

Kirli ve yağlı saçlar en rahatsız edici problemlerden biri olup, saçlarımız temiz ve gösterişli olması kendimize olan güvenin artmasına sebep olacaktır. Saçlarınızı daha uzun süre temiz tutabilmek ve daha az sıklıkla yıkamanızı sağlayacak ipucunu sizlerle paylaşmak istedik,

-Saçlarınızı kaynamış ılımış yakmayacak seviyede olan su veya arıtılmış su ile yıkayarak güzelce durulayın.

– Aşırı kaçacak şekilde saç ürünü kullanmayın hatta mümkünse hiç kullanmayın, kuru şampuan, Keratin, jöle ve saç spreyi gibi saçlarımızı daha güzel görünmesi için kullanmış olduğumuz ürünler saçlarınızı gereksiz yere kirletmemize sebep olabilirler bu sebepledir ki bu tür ürünleri mümkün mertebe daha az kullanmalıyız.

-Saçlarınızı  fırçalamak yerine daha çok tarak kullanmalısınız, bilinenin aksine çok sık fırçalanan saçlar daha parlak ve temiz bir görünüme sahip olmuyor. Şunuda iyi bilmek gerekir ne kadar az saçınıza dokunursanız saçınızın  o kadar temiz kalmasına yardımcı olursunuz.

-Saç spreyi ve jöle yerine saçlarınızı doğallık katacak en kolay yöntemlerden bir tanesi saç köpüğü kullanmaktır.

-İçerisinde sülfat maddesi bulunmayan şampuanlar kullanın

-Saçlarınıza aşırı derece ısı uygulamayın, örneğin Saç şekillendirici ve saç kurutma makineleri çok kullanıldığında saçlarınız daha çok  kirli bir görünüme sahip olur.

-Ara ara kafa derisine peeling uygulanması deride bulunan ölü hücrelerden kurtulmamıza sebep olur  yanı sıra daha güçlü ve sağlıklı bir yapıya sahip olması adına kökleri güçlendirir.

– İmkan olması halinde  sık sık yastık kılıfınızı değiştirin.

-Saçlarınızı aşırı soğuk ve sıcaktan koruyun çünkü bu koşullar kafa derisindeki yağ üretimini artırması dolayısıyla saç köklerinin yağlanmasına sebep olmaktadır.

Bunları uygulayarak daha  güçlü ve  ışıl ışıl parlayan  saçlara sahip olabilirsiniz.

Ciltte oluşan siyah noktalar için limon kürü Güzellik Bakım Tırnakları Güçlendirecek limon sarımsak kürü

Ayrıca kontrol et

kilo-alma

Kilo Almanın Yolları

Kilo vermek isteyen insanlar gibi kilo almak isteyen insanların da sayısı en az kilo vermek …

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir