Rush Ne Demek? CS:GO Rush Nedir?

Rush Ne Demek

CS:GO türündeki silahlı oyunlarda  genellikle kullanılmakta olan bir terim olan “Rush” kelimesi ile karşılaşmayanınız yoktur.

Oyun ile haşir neşir olan kişilerin çoğu rush kelimesinin anlamını biliyordur lakin bilmeyenler için çok merak edilen bir kavram olan Rush ne demek sorusunun yanıtını kısa ve öz bir şekilde sizlerle paylaşacağız?

Rush Ne Demek?

CS:GO oyununda Rus oyuncular tarafından genellikle kullanılan bu kelime, Fransızca kökenli bir kelime olup, ruser kökünden türemiştir sonrada ilk olarak İngilizce diline ruse, sonrada rush olarak değişime uğramıştır.

Rush kelimesinin anlamı “bir yere hızlıca yetişmek” olarak bilinir, oyunlarda kullanılmakta olan anlamı da gerçek anlamından çokda farklı değildir. Gerçek hayatta yapılacak olan bir şeyi hızlıca yapmak, yetiştirmek, aceleye getirmek anlamına gelen bu kelimenin oyundaki anlamı da aynıdır.

PUBG, CS gibi popüler oyunlarda “Rush”, rakibin kendisini toparlamasına imkan vermeyecek kadar hızlı bir şekilde saldırmak anlamına gelmektedir. Rus takım arkadaşlarınızın özellikle kullandığı “Rush B”  terimi “B”nin oraya o kadar çok hızlı gidelim ki felekleri şaşsın, rauntu hemen alalım demek istiyorlar aslında.

Sizlerde oyunlar oynarken bu terimi uygun yerlerde kullanarak kendi takım arkadaşlarınıza bazı taktik verebilirsiniz.

Rush Ne Demek1

Rush Taktikleri

CS:GO’da veya diğer taktiksel oyunlarda sizlerde rush yapmak istiyorsanız eğer bazı taktikleri de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İsterseniz rush taktiklerine beraber bir göz gezdirebiliriz…

Stratejik düşünün.

Oyundayken her zaman hızlı bir şekilde düşünerek hareket etmeniz gerekiyor, ancak her zaman hamleyi yapmadan önce bütün olasılıkları hesaplamaya çalışın ve hiç zaman kaybetmeden mantıklı bir karar verin.

Bomba kullanın.

Hızlı hareket ederek rakibinizi sıkıştıracağınız gibi onun imkanlarını kısıtlamak da işinize yarayacaktır. Rakibi etkileyecek noktalara atacağınız flaş bombaları her zaman rakibi kısıtlayacaktır buda size hem zaman kazandıracak hemde daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.

Rakibinizin savunma yapmasına izin vermeyin.

Oyunlardaki Rush mantığı aslında budur zaten, rakibinizin bir savunma pozisyonu almasına bile izin vermeyecek kadar hızlı hareket ederek önemli yerleri ele geçirmek. Gerçek anlamda bunu verimli bir şekilde yapar ve yeterince hızlı olursanız hiçbir rushunuzda başarısız olmazsınız.

Rush’ın ne demek olduğunu tam olarak öğrendiğinize göre sizlere verdiğimiz taktikleri takım arkadaşlarınızla paylaştıktan sonra beraberce kullanarak oyunda üstünlük sağlayabilirsiniz.

Rush Ne Demek? CS:GO Rush Nedir? Adlı yazımızı beğendiğinizi umarız diğer bir güzel yazıda buluşmak üzere sizlere iyi oyunlar diliyoruz.

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir