Riot Games Covid-19 İçin Bağış Kampanyası Başlatıyor

Riot Games Covid-19 İçin Bağış Kampanyası Başlatıyor

Pandemi süreci içerisinde düzenlemiş olduğu kampanya ile daha önce 630 bin dolarlık bir bağış toplayan Riot Games firması, bu seferde oyuncularını harekete geçirecek olan dev bir Covid-19 bağış kampanyası daha başlatıyor…

Riot Games firması Covid-19 sürecinde fedakarlık gösteren sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla bu günlerde yeni bir kampanya daha düzenliyor.

Bu süreç içerisinde satın alınacak olan sağlık personeli temalı olan kostümlerin satışlarından elde edeceği gelirin tamamını dünyadaki sağlık çalışanlarına ve covid-19 virüsünden etkilenen kişilere aktarılacağını duyurdu. Konu ile ilgili detaylar için haberimizi okumaya devam edin.

Dijital oyunlar ve spor ekosisteminin büyük ve önde gelen temsilcilerinden biri olan Riot Games, geçen sene içerisinde “Toplumsal Etki Fonu” olarak adlandırdığı bu fonu hayata geçirerek, yeni neslin zamanının en fazla geçirdiği bir alanda, onlar için sosyal yardım fırsatları sunmuş ve dünyanın farklı bölgelerinde hizmet gören hayır kuruluşlarına bağışlanmak üzere toplam 6 milyon Amerikan Doları toplanmıştı.

Daha önce yaptığından daha fazlasını yaparak daha çok insana yardım etmek isteyen Riot Games firması,  yaklaşık olarak dünyada aylık 100 milyon kişi tarafından oynandığı belirtilen League of Legends oyunu bir ay (4 hafta) boyunca devam edecek olan bir bağış kampanyası düzenliyor.

Bu süre zarfında oyunun içerisinde bulunan karakterler olan Hemşire Akali, Doktor Kennen, Cerrah Shen ve diğer bağlantılı olan tüm içeriklerden elde edeceği gelirlerin tamamını, tarafsız olan kurumlar aracılığıyla tüm dünyada bulunan sağlık çalışanları ve virüsten olumsuz etkilenmiş olan ailelere dağıtılacak.

Riot, sağlık çalışanları için yeni bir bağış kampanyası başlatıyor bu kampanya 25 Haziran 2020 saat 23.00 ile 23 Temmuz 2020 saat 23.00 arasında olacak, belirtilen süre içinde bu bağış kampanyasına dahil olacak olan tüm içerikler özel bir Rozet ile işaretlenerek ayrıştırılacak.

Riot Games Covid-19 İçin Bağış Kampanyası Başlatıyor-1COVID-19’la mücadelesi dahilinde 650 bin dolar bağış toplanmıştı

Riot Games, Covid-19 sürecinde daha önce gerçekleştirdiği yardımlara ek olarak, oyuncularını da yardım faaliyetlerine dahil etmekte olduğunu söyleyebiliriz.

Yaklaşık olarak bir ay gibi bir süre önce Covid-19 yardım çalışmaları dahilinde League of Legends etkinliğini de hayata geçiren bu şirket, yaklaşık 48 saatlik Sezon Ortası Yayın Maratonu içerisinde, dünyanın dört bir yanında bulunan oyuncuların da sağlamış olduğu destekle yaklaşık olarak 630 bin doların üzerinde bir bağış toplayabilmişti.

Ayrıca kontrol et

Maestro Görevi

Overwatch Sigma’nın Maestro Görevi İle Karşımızda

Oyun severlere arada sırada yeni düzenledikleri etkinliklerle oyun oynamalarını sağlayarak kazanabilecekleri türde içerikler sunan Overwatch …

Astralis CS GO Dünya Sıralaması

Astralis, CS:GO Dünya Sıralamasında İlk 10’da Yer Alamadı.

Danimarka’nın en iyi takımları arasında yer alan Astralis, bu sefer CS:GO Dünya Sıralaması içerisinde en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir