Remake Ne Demek? Remake Neden Yapılır?

Remake Ne Demek? Remake Neden Yapılır?

Remake ne demek sorusunun yanıtını aslında günümüzde çoğu kişinin verebildiğini söyleyebiliriz. Artan remake sayısı dolayısıyla tanımı herkes tarafından araştırılır hale gelmiştir. Peki, Remake nedir?

Remake Ne Demek?

Remake kelimesi dilimizde “yeniden yapmak”  anlamına gelmekte olup, mana olarak yapılan güncelleme olarak algılansa da sıfırdan yapılan bir oyun anlamında da kullanıldığı görülmektedir. Remake her oyun türü için yapılması tercih edilmekte olan bir şey değildir. Pek fazla satışı olmayan bir oyundan ziyade çok satmış olan oyunlar için remake çok fazla tercih edilen bir yöntem.

Yapılmakta olan remakelere bakıldığında genellikle grafiklerin daha çok canlı olduğu remakeler olduğu gibi bazı remake yapımlarında hikaye ve oynanış üzerinde de pek değişiklik olmamaktadır.

Remake Neden Yapılır?

Özellikle oyun yapımcıları kendilerine diğer oyunlardan çok daha fazla kazandırmış olduğu eski oyunlarını remake yaparak, zamanında pek oynayamayan veyahut oynamak için yetersiz kalan oyunlarını,  daha çok oyuncu tarafından oynanması için yayımlarlar.

Şirketler bunları yaparken her zaman kar amacı güderler fakat bizlerde o oyunlarla karşılaştığımız zaman adeta geçmişteki o güzel zamanlara bizi götürdüğünden, oyunları o halde görmek çoğu zaman bizlerde bir sevinç oluşturur.

Remake Neden Yapılır

Remastered Nedir?

Remakenin çeşidine göre kullanımlarında bazı farklar vardır. Örnek vermek gerekirse Remastered Remake yapılmış oyunlara da denilebilir. Ama kullanım açısından genellikle oyunların isimlerinde geçmektedir. Yani kısaca Remastered bir oyunun remake yapılmış hali diyebiliriz.

Oyunların Yeniden Düzenlenmesi Hakkında Ne Düşünüyoruz?

Yeniden yapılan yani remake edilen oyunun hikayesi ve oynanışı bakımından zengin yapıda bir oyun olup, olmamasına göre değişkenlik gösterebilir. Örnek vermek gerekirse BioShock türündeki  bir oyun serisinin ilk oyununu oynama imkanı olmayan birinin Remastered versiyonunu oynayarak hem oyunun o nostaljik keyfine vardığını hemde oyun serisini tamamladığını söyleyebiliriz.

Bu bakımdan eski oyunların Remastered versiyonunu oynamak güzel oluyor fakat sırf para kazanmak amacıyla hareket eden oyun şirketleri aslında hala bir numara olmayan oyunlara remake yaparak güzel olmayan oyunları bize oynatınca üzülmemek elde değil.

Bu yazımızda sizler için hazırlamış olduğumuz Remake Ne Demek? Konulu yazımızı beğendiğinizi umarız. Diğer yazılarımıza bakmak, incelemek ve yorum yapmak için kategorilerimizi inceleyebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Oldukça merak edilen bir konu olan Steam aile paylaşımı nedir? Ne işe yarar? Arkadaşlarınızla oyunlarınızı nasıl paylaşabilirsiniz? Steam‘in aile paylaşım özelliğini mutlaka duymuşsunuzdur, hatta çoğunuz tarafından bu özelliğin Steam‘deki oyun kütüphanenizi istediğiniz arkadaşlarınızla paylaşabilmenize imkan sağladığını da biliyorsunuzdur. Peki, Steam aile paylaşımı nasıl yapılıyor? Hangi tür oyunları ne gibi şartlarla paylaşabiliyoruz, bunun için ekstra bir ücret vermek zorunda kalıyor muyuz? Tüm soruların cevabını hep beraber inceleyelim. Steam Oyun İade Etme İşlemi Steam Aile Paylaşımı Nedir? Aile paylaşımı: Bir bilgisayar üzerinde birden fazla Steam hesabı kullanıyorsanız eğer, her ikisine de aynı zamanda ulaşma imkanına sahip olduğunuzu ve iki hesapta yer alan oyunları da aynı anda kullanabilme imkanına sahip olduğunuzu varsayıyoruz. Ayrıca buna ikincil (smurf) hesaplarınızı ekleyebilmek amacıyla da veyahut başka bir kişiye kendi oyunlarınızı paylaşmak için de kullanmanız mümkün olmaktadır. Bütün Steam kullanıcıları için bu uygulama ücretsiz ancak kullanabilmek için tek bir şartı bulunmaktadır: Aynı esnada iki farklı bilgisayar üzerinden oyun oynayamazsınız! Ayrıca 5’ten fazla hesabı da bağlamanız imkansız. Bu duruma örnek vermek gerekirse tıpkı ortak Netflix hesabını kullanmak gibi aynı anda 3 kişiden fazla Netflix hesabına giriş yapamaz! Durumu anladığımıza göre gelin görsellerle birlikte nasıl yapıldığını da öğrenelim. Steam Aile Paylaşımını Nasıl Kullanırım? Steam aile paylaşımını kullanabilmek istiyorsanız bunun birinci şartı birden fazla Steam hesabı sahibi olmalısınız. Dilediğiniz bir hesaptan giriş yaparak sol üst köşede yer alan Steam>Ayarlar bölümüne giriş yapmalısınız. Ayarlar menüsü açılır açılmaz karşınıza çıkan Hesap bölümündeki Steam Guard‘ın etkin olduğunu gördükten sonra (Steam Aile paylaşımı için Steam Guard aktif olması şart) hemen sol kısımdan aile bölümüne girmelisiniz. Steam aile paylaşımı Şimdi karşınıza çıkan “Bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için yetki ver” yazısının hemen yanında bulunan kutucuğu işaretliyoruz. Altı çizili olan “Aile Görünümünü Yönet” ile “Diğer bilgisayarları yönet” kısımlarının yetkili hesapları ve kütüphane paylaşım durumlarını dilerseniz değiştirebilirsiniz. Ok ile göstermiş olduğumuz bölümde başta isim olmadığından o yere arkadaşınızın hesabını ekleyebilmek için öncelikle Steam uygulamasından çıkış yaparak arkadaşınızın veyahut smurf hesabınız ile otur açmanız gerekmektedir. Bilgisayarda diğer bir hesapla oturum açmışsanız bu sefer de sırada kütüphane paylaşımını aktif etmek bulunmaktadır! Yukarıda belirtildiği gibi tekrardan Steam>Ayarlar>Aile bölümüne giriş yaparak ikincil hesabın isminin yanında yer alan paylaş kutucuğunu tıklayarak oyunlarınızı arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Sizlere bahsetmiş olduğumuz bu yöntemi uygulayarak aynı şekilde arkadaşlarınız da hesabını ve kütüphanesini sizinle kolaylıkla paylaşabiliyor.

Steam Aile Paylaşımı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Oldukça merak edilen bir konu olan Steam aile paylaşımı nedir? Ne işe yarar? Arkadaşlarınızla oyunlarınızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir