Rainbow Six Siege FPS Arttırma Yöntemleri

RainbowSix Siege FPS Arttırma Yöntemleri

Ubisoft firmasının en sevilen stratejik bir FPS oyunu olan Rainbow Six Siege üzerindeyken FPS arttırma taktikleri ile FPS değerlerini nasıl göreceğiniz konusuna değinmek istedik.

Rainbow Six Siege, oyununu neredeyse bilmeyenler yoktu ama yeni bu oyunla karşılaşmış olanlar için nasıl bir oyun olduğunu açıklamakta fayda vardır. Bu oyun “operatör” adında, birçok farklı saldırı ve savunma bulunan, operatörler ve kendilerine has olan yetenek ve silahlarla, takım oyuncularının belli objektifleri yerine getirmeyi amaç edindiği güzel bir nişancı oyunu.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popülerliği bulunan bu oyunun grafik kalitesi standart ortalamaya göre biraz daha yüksek, bu nedenle FPS problemleri ile karşılaşılabilindiğini.

İşte bu yazımızda FPS  ile ilgili problemleri biraz da olsun çözebilecek yöntemleri belirttik.

Rainbow Six Siege FPS Arttırma

Oyunda bulunan FPS değerini arttırabilmek için birden fazla yöntem bulunuyor, bu yöntemler diğer oyunları oynarken de işinize yarayabilecek türden yöntemlerdir.

Ekran Kartı Ayarları

Yapmanız gereken en önemli şeylerden bir tanesi her zaman grafik kartınızın(ekran kartınızın) sürücülerini güncel tutmak olduğunu hatırlatmakla birlikte oyunu doğru ekran kartı ile çalıştırmanız gerekmektedir.

Eğer Oyun oynamak için laptop kullanıyorsanız ve bilgisayarınızda hem onboard(dahili) hemde harici grafik kartı bulunuyorsa, bazen oyunlar otomatik bir şekilde standart olan dahili ekran kartıyla açılabiliyor, bu durumda doğal olarak FPS değerinizin düşmesine neden olmaktadır.

Bu sebeple oyuna girmeden önce oyun simgesini sağ tıklayarak harici olan grafik işlemcisiyle çalıştırma seçeneğini mutlaka işaretleyiniz. Bu ayarı ekran kartınızın ayarlar kısmında da yapabilirsiniz.

Oyunun Grafik Ayarları

Grafik ayarlarında meydana gelen bir ayar düşüklü doğal olarak FPS değerinizinde düşmesine sebep olacaktır, o yüzden yapmanız gereken diğer ayarlar nelerdir?  Çünkü bir grafik kartı ayarlarında bilmediğiniz ayarları kurcalayarak bozmanız performansınızı etkiler?

Grafik ayarlarına girdikten sonra “Graphics” bölümünde mevcut olan bütün grafik ayarları en alta çektikten sonra Render Scaling seçeneğini de olabildiğince düşürmeniz işinize yarayacaktır. “25” orana kadar düşürebilen bu ayar FPS değerlerinizi arttırmak için önemli olan bir etken.

“Display” bölümünde yapılabilecek olan şeyler arasında birde çözünürlüğünü düşürüp VSync ayarınızı kapatma imkanıda var.

VSync, FPS değerini kullanmış olduğunuz monitörün yenileme hızına göre ayarlayan bu ayar bazı bilgisayarlarda oyunun performansını kötü bir şekilde etkileyebilmektedir. En altta bulunan “Field of View” seçeneğinin değerini yükseltmek de bazen performansı düşürebilir.

Arka Plan Uygulamalarını Kapatma

Eğer kullandığınız bilgisayarda arkada açık olan ve kullanmadığınız uygulamalar var ise bu bilgisayarınıza ekstradan yorar, bu durumlarda ise oyun içerisindeyken performans düşüklüğü yaşayabilirsiniz. O nedenle bilgisayarınızdaki arka plan uygulamalarını kapatmayı unutmayın.

Önerilen İçerik:

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir