PUBG Mobile Jiroskop Nedir? Profesyonelce Kullanma Yöntemi

PUBG Mobile Jiroskop Nedir

Oldukça popüler bir oyun olan Pubg Mobile özellikle de son zamanlarda telefon oyunculuğunu farklı bir boyuta taşımaktadır, peki profesyonel bir oyuncu olanların işine yarayacak olan jiroskop nedir, nasıl kullanılır?

Ek Bilgi: Jiroskop hem PUBG Mobile Lite, hem de PUBG Mobile için de aynı manaya gelmekte ve işlevi ise tamamen aynıdır.

Jiroskop,  genel olarak telefonunuzun belli hareketleri algılaması üzerine çalışmakta olan bir sistem olup, birçok mobil oyunda kullanılmaktadır. Ancak bazı hasar görmüş telefonlarda da çeşitli sorunların oluşmasına neden olmaktadır.

Oyun için kullandığınız telefonunuzun algıladığı hareketlerle oyun şekilleniyor ve tepkime alıyor. Yani kısacası telefonu sağ tarafa çevirdiğinizde oyun sağa doğru kıvrılıyor. Bu özellik spesifik olarak genellikle yarış oyunlarında görülmektedir. Peki, öyleyse üç boyutlu bir FPS oyunu olan PUBG Mobile için işler nasıl yürüyor?

PUBG Sanhok Haritası Yeniliklerle Geliyor.

Hareket etme ve nişan alma konusunda oyun severlere kolaylık sağlayan Jiroskop ayarları,  en iyi oyuncular tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Şunuda belirtmek isteriz ki emülatör oyuncuları için bu tür bir özellik oyun içerisinde mevcut değil, zaten bu ayarın sağladığı imkanları fare ve klavye fazlasıyla sağlamaktadır.

PUBG Mobile Jiroskop Nasıl Açılır?

Telefonunuza PUBG oyununu ilk yüklediğimizde jiroskop özelliği kapalı olarak açılır. Telefonunuzun ekstra bir işlem yüküyle yorulmayacağını düşünüyorsanız eğer, oyunun ayarlar bölümüne girerek jiroskop seçeneğini bulup aktif edebilirsiniz.  Ama telefonunuzun bu oyunu çalıştırırken zorlandığını düşünüyorsanız bu özelliği aktif etmeyebilirsiniz.

Telefon ayarlarında kapalı olan jiroskop’un açma ve kapama haricinde iki ayarının daha olduğunu görebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi  ‘Daima Açık’, ötekisi ise ‘Dürbün Aç’ seçenekleri. Eğer oyunun dili ingilizceyse “gyroscope” olarak da görebilirsiniz.

Bu seçenekler aktifken oyun birbirinden farklı şekillerde çalışmakta dolayısıyla hangi seçeneği kullanacağınız sizin rahatlığınızla alakalı, oyunla profesyonel anlamda ilgilenen birçok oyuncu, iki seçenekten bir tanesini kullanmayı tercih ediyor ve kapalı vaziyette de bırakmıyor.

Jiroskop Ne İşe Yarar

Önce seçeneklerden bahsetmeden önce jiroskop özelliğinin niçin çok önemli olduğunun belirtmemizde fayda var, Jiroskop anlık olarak hareketleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmemize olanak sağlayan bir özellik, silahın tepmesine doğal bir şekilde engel olmamızı ve bunu reflekslerimiz sayesinde, herhangi bir yere basmadan yapmanıza imkan tanıyor. Bu iki seçeneğin en büyük avantajının bu olduğunu da söylememiz yanlış olmaz.

PUBG Mobile Jiroskop Daima Açık Ayarı

Jiroskop özelliğini daima açık olarak aktif ettiğinizde oyun içerisindeyken daima jiroskop ile hareket etmeniz mümkündür. Bu özellik koşarken veya yakın mesafe çatışmalarında oyuncular için oldukça faydalı olsa da, oyun süresince kollarımızı çok daha fazla hareket ettirmemize sebep olduğu için biraz yorucu olabiliyor. Bu durumla beraber bir süre bu özelliği kullanmadan alışmak da epey bir hayli zor gibi gözükse de, yine de olmuyor diye vazgeçmemenizi tavsiye ederiz.

PUBG Mobile Jiroskop Dürbün Aç Ayarı

Jiroskop ayarı aktifken dürbün açıldığında nişan aldığınız anda hemen aktif hale geliyor. Özellikle taramalı türdeki silahlar kullanılırken jiroskop özelliği yardımıyla telefonu aşağı eğdiğinizde ateş etmeye devam edebildiğini göreceksiniz, bu sayede silahın tepmediğini de göreceksiniz. Dolayısıyla Holo ve dürbünlü silah oyunlarında epey bir rahatlık sağladığı için jiroskop özelliğini kullanmak fayda sağlıyor. Siz de bu özelliği yeni kullanacaklar arasındaysanız öncelikle bu seçeneği aktif olarak kullanmayı düşünebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Oldukça merak edilen bir konu olan Steam aile paylaşımı nedir? Ne işe yarar? Arkadaşlarınızla oyunlarınızı nasıl paylaşabilirsiniz? Steam‘in aile paylaşım özelliğini mutlaka duymuşsunuzdur, hatta çoğunuz tarafından bu özelliğin Steam‘deki oyun kütüphanenizi istediğiniz arkadaşlarınızla paylaşabilmenize imkan sağladığını da biliyorsunuzdur. Peki, Steam aile paylaşımı nasıl yapılıyor? Hangi tür oyunları ne gibi şartlarla paylaşabiliyoruz, bunun için ekstra bir ücret vermek zorunda kalıyor muyuz? Tüm soruların cevabını hep beraber inceleyelim. Steam Oyun İade Etme İşlemi Steam Aile Paylaşımı Nedir? Aile paylaşımı: Bir bilgisayar üzerinde birden fazla Steam hesabı kullanıyorsanız eğer, her ikisine de aynı zamanda ulaşma imkanına sahip olduğunuzu ve iki hesapta yer alan oyunları da aynı anda kullanabilme imkanına sahip olduğunuzu varsayıyoruz. Ayrıca buna ikincil (smurf) hesaplarınızı ekleyebilmek amacıyla da veyahut başka bir kişiye kendi oyunlarınızı paylaşmak için de kullanmanız mümkün olmaktadır. Bütün Steam kullanıcıları için bu uygulama ücretsiz ancak kullanabilmek için tek bir şartı bulunmaktadır: Aynı esnada iki farklı bilgisayar üzerinden oyun oynayamazsınız! Ayrıca 5’ten fazla hesabı da bağlamanız imkansız. Bu duruma örnek vermek gerekirse tıpkı ortak Netflix hesabını kullanmak gibi aynı anda 3 kişiden fazla Netflix hesabına giriş yapamaz! Durumu anladığımıza göre gelin görsellerle birlikte nasıl yapıldığını da öğrenelim. Steam Aile Paylaşımını Nasıl Kullanırım? Steam aile paylaşımını kullanabilmek istiyorsanız bunun birinci şartı birden fazla Steam hesabı sahibi olmalısınız. Dilediğiniz bir hesaptan giriş yaparak sol üst köşede yer alan Steam>Ayarlar bölümüne giriş yapmalısınız. Ayarlar menüsü açılır açılmaz karşınıza çıkan Hesap bölümündeki Steam Guard‘ın etkin olduğunu gördükten sonra (Steam Aile paylaşımı için Steam Guard aktif olması şart) hemen sol kısımdan aile bölümüne girmelisiniz. Steam aile paylaşımı Şimdi karşınıza çıkan “Bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için yetki ver” yazısının hemen yanında bulunan kutucuğu işaretliyoruz. Altı çizili olan “Aile Görünümünü Yönet” ile “Diğer bilgisayarları yönet” kısımlarının yetkili hesapları ve kütüphane paylaşım durumlarını dilerseniz değiştirebilirsiniz. Ok ile göstermiş olduğumuz bölümde başta isim olmadığından o yere arkadaşınızın hesabını ekleyebilmek için öncelikle Steam uygulamasından çıkış yaparak arkadaşınızın veyahut smurf hesabınız ile otur açmanız gerekmektedir. Bilgisayarda diğer bir hesapla oturum açmışsanız bu sefer de sırada kütüphane paylaşımını aktif etmek bulunmaktadır! Yukarıda belirtildiği gibi tekrardan Steam>Ayarlar>Aile bölümüne giriş yaparak ikincil hesabın isminin yanında yer alan paylaş kutucuğunu tıklayarak oyunlarınızı arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Sizlere bahsetmiş olduğumuz bu yöntemi uygulayarak aynı şekilde arkadaşlarınız da hesabını ve kütüphanesini sizinle kolaylıkla paylaşabiliyor.

Steam Aile Paylaşımı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Oldukça merak edilen bir konu olan Steam aile paylaşımı nedir? Ne işe yarar? Arkadaşlarınızla oyunlarınızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir