PUBG Mobile Jiroskop Nedir? Profesyonelce Kullanma Yöntemi

PUBG Mobile Jiroskop Nedir

Oldukça popüler bir oyun olan Pubg Mobile özellikle de son zamanlarda telefon oyunculuğunu farklı bir boyuta taşımaktadır, peki profesyonel bir oyuncu olanların işine yarayacak olan jiroskop nedir, nasıl kullanılır?

Ek Bilgi: Jiroskop hem PUBG Mobile Lite, hem de PUBG Mobile için de aynı manaya gelmekte ve işlevi ise tamamen aynıdır.

Jiroskop,  genel olarak telefonunuzun belli hareketleri algılaması üzerine çalışmakta olan bir sistem olup, birçok mobil oyunda kullanılmaktadır. Ancak bazı hasar görmüş telefonlarda da çeşitli sorunların oluşmasına neden olmaktadır.

Oyun için kullandığınız telefonunuzun algıladığı hareketlerle oyun şekilleniyor ve tepkime alıyor. Yani kısacası telefonu sağ tarafa çevirdiğinizde oyun sağa doğru kıvrılıyor. Bu özellik spesifik olarak genellikle yarış oyunlarında görülmektedir. Peki, öyleyse üç boyutlu bir FPS oyunu olan PUBG Mobile için işler nasıl yürüyor?

PUBG Sanhok Haritası Yeniliklerle Geliyor.

Hareket etme ve nişan alma konusunda oyun severlere kolaylık sağlayan Jiroskop ayarları,  en iyi oyuncular tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Şunuda belirtmek isteriz ki emülatör oyuncuları için bu tür bir özellik oyun içerisinde mevcut değil, zaten bu ayarın sağladığı imkanları fare ve klavye fazlasıyla sağlamaktadır.

PUBG Mobile Jiroskop Nasıl Açılır?

Telefonunuza PUBG oyununu ilk yüklediğimizde jiroskop özelliği kapalı olarak açılır. Telefonunuzun ekstra bir işlem yüküyle yorulmayacağını düşünüyorsanız eğer, oyunun ayarlar bölümüne girerek jiroskop seçeneğini bulup aktif edebilirsiniz.  Ama telefonunuzun bu oyunu çalıştırırken zorlandığını düşünüyorsanız bu özelliği aktif etmeyebilirsiniz.

Telefon ayarlarında kapalı olan jiroskop’un açma ve kapama haricinde iki ayarının daha olduğunu görebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi  ‘Daima Açık’, ötekisi ise ‘Dürbün Aç’ seçenekleri. Eğer oyunun dili ingilizceyse “gyroscope” olarak da görebilirsiniz.

Bu seçenekler aktifken oyun birbirinden farklı şekillerde çalışmakta dolayısıyla hangi seçeneği kullanacağınız sizin rahatlığınızla alakalı, oyunla profesyonel anlamda ilgilenen birçok oyuncu, iki seçenekten bir tanesini kullanmayı tercih ediyor ve kapalı vaziyette de bırakmıyor.

Jiroskop Ne İşe Yarar

Önce seçeneklerden bahsetmeden önce jiroskop özelliğinin niçin çok önemli olduğunun belirtmemizde fayda var, Jiroskop anlık olarak hareketleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmemize olanak sağlayan bir özellik, silahın tepmesine doğal bir şekilde engel olmamızı ve bunu reflekslerimiz sayesinde, herhangi bir yere basmadan yapmanıza imkan tanıyor. Bu iki seçeneğin en büyük avantajının bu olduğunu da söylememiz yanlış olmaz.

PUBG Mobile Jiroskop Daima Açık Ayarı

Jiroskop özelliğini daima açık olarak aktif ettiğinizde oyun içerisindeyken daima jiroskop ile hareket etmeniz mümkündür. Bu özellik koşarken veya yakın mesafe çatışmalarında oyuncular için oldukça faydalı olsa da, oyun süresince kollarımızı çok daha fazla hareket ettirmemize sebep olduğu için biraz yorucu olabiliyor. Bu durumla beraber bir süre bu özelliği kullanmadan alışmak da epey bir hayli zor gibi gözükse de, yine de olmuyor diye vazgeçmemenizi tavsiye ederiz.

PUBG Mobile Jiroskop Dürbün Aç Ayarı

Jiroskop ayarı aktifken dürbün açıldığında nişan aldığınız anda hemen aktif hale geliyor. Özellikle taramalı türdeki silahlar kullanılırken jiroskop özelliği yardımıyla telefonu aşağı eğdiğinizde ateş etmeye devam edebildiğini göreceksiniz, bu sayede silahın tepmediğini de göreceksiniz. Dolayısıyla Holo ve dürbünlü silah oyunlarında epey bir rahatlık sağladığı için jiroskop özelliğini kullanmak fayda sağlıyor. Siz de bu özelliği yeni kullanacaklar arasındaysanız öncelikle bu seçeneği aktif olarak kullanmayı düşünebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir