PlayStation Hata Bulana 50 Bin Dolar Ödül Vereceğini Açıkladı

PlayStation Hata Bulana 50 Bin Dolar Ödül Vereceğini Açıkladı

Playstation güvenlik açığı ve bug bulan kişilere 100 dolardan 50 bin dolara kadar ödül verileceği açıklanmıştı. Bu projenin detayları haberimizde…

Son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan bir durum olan büyük teknoloji şirketlerinin piyasaya sürmüş olduğu ürünlerde bug (hata) bulan kişilere ödül dağıtması neredeyse bir gelenek haline gelmişti.

Bunun asıl nedeni ise aslında çok basit, Piyasa sürülen ürünün sistem açığını bulan kişilerin, bu açıkla hareket ederek, çoğu zaman kullanıcıların kişisel bilgilerini izinsiz alıp, satarak maddi kazanç elde etmek için kullanabilirler.

Bu tip sorunlarla ilgilenerek güvenlik sorunlarıyla uğraşmaktansa, bugı yani hata ve açık tespit eden kişileri ödüllendirerek hem kullanıcılarını güvence altına almak hem de şirket için daha az baş ağrıtıcı ve çok daha karlı olan bir yöntem.

Günümüzde Apple ve Google gibi dünya devleri başta olmak üzere, teknoloji devlerinin hemen hemen hepsinin bug avı programları bulunmaktadır.

Bazı şirketler bug avı programlarını diğerlerinden farklı olarak davet usulüne göre yaparken, bazılarıysa bütün herkesin ulaşımına açık halde tutuyor.

Bu devlerin arasında katılan PlayStation bug avı projesini başlattı ancak PlayStation PS4’te hatalar tespit eden kişilere 50.000$’a kadar olan varan ödüller vereceğini duyurdu.

Ancak diğer PS1, PS2, PS3, PS Vita ve PSP gibi sürümler için vaad edilen herhangi bir ödül bulunmuyor.

Dilerseniz Apple MacOS Big Sur Güncellemesini Duyurdu haberimize de bir göz atabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

APU Sistem Nedir

APU Sistem Nedir? APU İşlemci Avantajları

Teknoloji çağının bizlere sunmuş olduğu gelişmelerden bir tanesi olan Apu nedir ve Apu sistemi nedir …

Dahili Ekran Kartı Nedir

Dahili Ekran Kartı Nedir?

Dahili Ekran Kartı nedir? İşlemcilerin son zamanlarda o güçlü ilerleyişiyle birlikte oyunların ve grafik programlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir