Overwatch FPS Gösterme ve Arttırma Yöntemleri

Overwatch FPS Gösterme ve Arttırma Yöntemleri

Blizzard firması tarafından 2015 senesinde piyasaya sürülmüş olan Overwatch oyunu için FPS gösterme işlemini anlatarak,  arttırma yöntemleri üzerinde durmak istedik.

Overwatch oyunu belli bir sınıf tabanlı olup, her sınıfın kendine has olan bir gurup silahı ve yetenekleri bulunmakta, ayrıca birçok oyun modu  bulunan  taktik üzerine kurulu bir nişancı oyunu.

Bu oyunda bulunan kontrol noktasını ele geçirme, payload ilerletme dahil birçok çeşitte bulunan oyun modunun yanı sıra bir kısmı ise tamamen skor odaklı Arcade modları da bulunuyor.

Kısa bir süre içerisinde ikinci versiyonun duyurulması beklenilen bu oyunu sevenin çok olduğunu söylemek tamda yerinde bir söz olur. Bu nedenle bu oyundaki bazı ayarların tam olarak nasıl yapılacağını bilmeyen oyuncular için faydalı olacağı düşüncesiyle bu yazımızı hazırladık.

Bu yazımızda oyunda bulunan FPS gösterme ayarını açmak ve FPS yükseltmek gibi bazı önemli yöntemlerden bahsettik.

Overwatch FPS Gösterme

  • İlk önce “Options” açıyoruz
  • Üst kısımdan “Video” kısmına geliyoruz
  • “Display Performance Stats” yazan yeri  “On”  olarak ayarlıyoruz.
  • Ardından “Advanced Performance Stats”  seçeneğini açmak için “ + “ işaretine basmalısınız sonrada
  • “Show Framerate” seçeneğini “On”  olarak ayarlıyoruz.

Artık FPS değeri gözükecektir diğer ayarları aktif hale getirdikten sonra oyun içerisindeyken internet bağlantınız ve performansının ile ilgili gerekli bilgileri görebileceksiniz, Overwatch oyunundayken gördüğünüz gibi FPS gösterme işlemleri için yapmanız gereken ayarlar bu kadar basit.

Overwatch FPS Yükseltme

Çoğu yerde karşılaştığınız gibi oyundayken FPS değerinizi yükseltmek için birçok farklı yöntemin var olduğunu biliyor olabilişiniz ancak bunlardan en yaygın olanı oyunun içerisindeki ayarınızı düşürmek.

Görüntü ayarlarına girdikten sonra alt tarafta bulunan “Graphics Quality” seçeneğini “Low” olarak ayarlayarak, gerekli olan değeri düşürebilirsiniz. “Resolution” seçeneği seçili haldeyken düşük bir çözünürlükte oyunu oynamanıza neden olduğundan FPS değerinizi arttıracaktır.

FPS’inizi düşmesine sebep olan şey FPS sınırıysa, bunu görüntü ayarları üzerinden kolaylıkla kaldırabiliyorsunuz.

Görüntü ayarları üzerinde bulunan  “Limit FPS”e girdikten sonra  “Custom” kısmına tıklayarak limiti mümkün olduğu kadar yukarı çekin ardından da “VSync” seçeneğini de kapatın.

Bunları yaptıktan sonra yapmanız gereken önemli noktalardan bir tanesi de ekran kartı sürücünün güncellenmesi ve arka planda çalışan gereksiz uygulamalarını kapatmayı da unutmayın.

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir