Otopilot Sistemine Sahip Arabalar Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

Otopilot Sistemine Sahip Arabalar Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

Tesla’nın elektrikli araçlarında bulunan Otopilot sistemi, en gelişmiş  Otopilot sistemlerinden biridir. Ancak Tesla’nın Otopilot sistemi bile elektrikli aracın sürücü müdahalesi olmadan çalışmasına izin vermiyor.

Yakın zamanda bu durum değişebilir. Tesla CEO’su Elon musk, Dünya yapay zekâ Konferansı’nda bu konuya açıklık getirdi. Bugüne kadar üretilen Otopilot sistemine sahip olan Araçlar ikinci veya üçüncü seviye Otopilot sistemleri ile donatılmışlardır.

Ancak dördüncü seviye Otopilot sistemlerinin kullanım örnekleri zaten var. Bu seviyedeki Otopilot sistemine sahip bir otomobil, belirli koşullar altında sürücünün iştirakı olmadan bile hareket edebilir.

Beşinci seviye Otopilot sistemine sahip olacak araçlar ise sürücü olmadan hareket edebilecektir. Elon Musk’a göre, böyle bir tür teknoloji henüz tanıtılmamış olsa da, bu durum yakında değişecektir.

Tesla şirketi’nin bu yıl beşinci seviye otomatik pilot sistemi için tasarlamış olduğu temel teknolojilerin geliştirilmesinin tamamlaması gerektiğini. Ancak, tam otomatik bir sisteme sahip araçların ne zaman satışa çıkacağı konusunda, musk hiçbir bilgi vermedi.

2016 yılında Musk, üç yıl içinde beşinci seviye otomatik pilot sistemine sahip bir elektrikli araç sunacağına dair söz vermişti,  Görünüşe göre, böyle bir teknoloji oluşturmak için daha fazla zamana ihtiyacı bulunmaktadır.

Önerilen İçerik:

İphone 12 Ve İphone 12 Pro’da Kaç GB RAM Olacak?

Ayrıca kontrol et

APU Sistem Nedir

APU Sistem Nedir? APU İşlemci Avantajları

Teknoloji çağının bizlere sunmuş olduğu gelişmelerden bir tanesi olan Apu nedir ve Apu sistemi nedir …

Dahili Ekran Kartı Nedir

Dahili Ekran Kartı Nedir?

Dahili Ekran Kartı nedir? İşlemcilerin son zamanlarda o güçlü ilerleyişiyle birlikte oyunların ve grafik programlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir