Mortal Kombat Karakterleri Ve Hikayeleri

Mortal Kombat Karakterleri Ve Hikayeleri

Her oyuncunun bir kere dahi olsa düşünmüş olduğu bir konudur. “Ya bu Mortal Kombat karakterleri sürekli olarak tekme tokat dövüşüyor?  Ama niçin.” İşte bu sorunun asıl yanıtını bu yazımızda bulacaksınız.

Evet efendim! Bu yazımızda Mortal Kombat oyununda bulunan karakterlerin hikayelerini derledik. Herkese iyi okumalar.

Mortal Kombat Karakterleri

  • Kano

Mortal Kombat Karakterleri Kano

Kano, Black Dragon klanının lideri olup, Amerika’da aranan listesinde bulunan azılı bir suçludur. Sonya ve Jax’ ikilisinden kaçarken tesadüfen Mortal Kombat turnuvasına katılmıştır.

Kano’nun tek gözü gördüğü  için diğer gözünün yerine bir lazer cihazı taktırmıştır.  Yalnızca kendi çıkarları için çalışan bu dövüşçü kendisinin yararına iş yapanlarla birlikte hareket ederek parasına para katma derdindedir.  Oyunda bulunan en  kötü  karakter unvanını da taşımaktadır.

  • Liu Kang

Mortal Kombat Karakterleri Liu Kang

White Lotus üyesi olup, shaolinlerin en güçlü ve seçilmiş kişilerinden biri olan Liu Kang, Mortal Kombat oyunundaki gözde olan karakterlerden bir tanesidir. Bu çinli karakter elinden çıkardığı alevli ejderhalar ile düşmanını etkisiz hale getirebildiği gibi havadayken neredeyse 10 tekme atabilmektedir. Ayrıca Raiden’ın en çok sevdiği sadık bir öğrencisi olup, istediğinde bir ejderhaya bile dönüşebilmektedir.

  • Raiden

Mortal Kombat Karakterleri Raiden

White Lotus’un lideri olmakla birlikte yıldırım Tanrısı unvanlarını taşımaktadır, Ayrıca Amuletin asıl sahibi olup,  tek hedefi Earthrealm’i korumaktır. Ellerinden yıldırım fırlatabildiği gibi ışınlanabilen ve uçabilen bir karakterdir. Hatta uçtuğu anda “HALEBABALEEY” diyerek çığlık atması da epey meşhurdur.

  • Johnny Cage

Mortal Kombat Karakterleri Johnny Cage

Mortal Kombat turnuvasına Amerika’dan gelen bir aktör olup, bu oyunun en komik ve eğlenceli karakteri olduğunu söyleyebiliriz. Turnuvadaki zor zamanlarda dahi aktör şımarıklığını kullanabilen neşeli bir karakterdir. Öyle ki Raiden gibi güçlü bir karakterle dahi dalga geçen birisidir. Kendisinin sahip olduğu özel güçlerinden bir tanesi elinden çıkardığı yeşil güç toplarını atarak ardından güçlü yumruk ve tekmeler atmak ve tek aparkatta kafa uçurmaktır.

Sonya’ya aşık olduğundan sonradan Sonya ve ekibine katılır, Hatta göğsünde yer alan Johnny dövmesi ile de nasıl bir tip olduğunu belli ediyor.

  • Scorpion

Mortal Kombat Karakterleri Scorpion

Oyunun yapımcısı Ed Boon’un favori karakteri olup, bu karakteri kendisi seslendirmiştir. Scorpion Spear atarken “GET OVER HERE!” dedi ve o günden sonra oyunun ikonik sesi halinde geldi. Hatta bu ses Mortal Kombat 1’den tutunda Mortal Kombat X’e kadar çıkan serilerde kullanıldı.

Scorpion’un hikayesi diğerleri kadar sade değil, hatta öyle bir hikayesi var ki, sadece onun hikayesiyle başka bir oyun bile yapılabilir.

Japonya’da Shirai Ryu klanının hüküm sürdüğü bölgede bulunan şirin mi şirin köyde Hanzo Hasashi isminde bir ninja karısı ve çocuğu ile beraber sakin bir hayat yaşarmış, günün birinde köye yapılan bir baskında köyde bulunan halkın büyük çoğunluğunu katletmişler. Hanzo’nun gözleri önünde ailesi öldürüldükten sonra oda öldürülmüştür.

Sonraları Quan Chi ismindeki biri tarafından diriltilen Scorpion (kendisi zombidir.) artık cehennem güçlerine kavuşmuştur. Shirai Ryu klanı o baskınla yok olduktan sonra Quan Chi Scorpion’u buyruğu altında köleleştirmiştir. Scorpion her ne kadar Quan Chi için çalışıyor gibi gözükse de turnuva dahi umurunda olmayıp kişisel intikam dışında hiçbir planı bulunmamaktadır.

Çünkü halkının ve ailesinin ölümünden Sub-Zero’yu suçladığından en sonunda Sub-Zero’yu öldürüyor ancak Quan Chi Sub-Zero’yu da dirilttikten sonra Noob Saibot oluşuyor ve kötü tarafa geçiyor.

O günden sonra Sub-Zero ismini devralan Kuai Liang’in peşine düşüyor bu deli oğlan. Meşhur olan hareketleri Spear (GET OVER HERE!), farklı kılıç yetenekleri, yerden alev çıkartma, ışınlanma ve maskesini çıkartarak alev üflemedir.

Gözü intikamdan başka bir şey görmeyen bu karizmatik karakter oldukça da soğu olup, zorunlu olmadıkça kimseyle konuşmaz

Mortal Kombat 1 oyunu geliştirilirken yeni bir karakter oluşturmak istemiştir. Ancak yeni bir tasarım için maddi imkanlar yetersiz kaldığından Sub-Zero karakteri sarı yapılmış.

Ayrıca kontrol et

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Oldukça merak edilen bir konu olan Steam aile paylaşımı nedir? Ne işe yarar? Arkadaşlarınızla oyunlarınızı nasıl paylaşabilirsiniz? Steam‘in aile paylaşım özelliğini mutlaka duymuşsunuzdur, hatta çoğunuz tarafından bu özelliğin Steam‘deki oyun kütüphanenizi istediğiniz arkadaşlarınızla paylaşabilmenize imkan sağladığını da biliyorsunuzdur. Peki, Steam aile paylaşımı nasıl yapılıyor? Hangi tür oyunları ne gibi şartlarla paylaşabiliyoruz, bunun için ekstra bir ücret vermek zorunda kalıyor muyuz? Tüm soruların cevabını hep beraber inceleyelim. Steam Oyun İade Etme İşlemi Steam Aile Paylaşımı Nedir? Aile paylaşımı: Bir bilgisayar üzerinde birden fazla Steam hesabı kullanıyorsanız eğer, her ikisine de aynı zamanda ulaşma imkanına sahip olduğunuzu ve iki hesapta yer alan oyunları da aynı anda kullanabilme imkanına sahip olduğunuzu varsayıyoruz. Ayrıca buna ikincil (smurf) hesaplarınızı ekleyebilmek amacıyla da veyahut başka bir kişiye kendi oyunlarınızı paylaşmak için de kullanmanız mümkün olmaktadır. Bütün Steam kullanıcıları için bu uygulama ücretsiz ancak kullanabilmek için tek bir şartı bulunmaktadır: Aynı esnada iki farklı bilgisayar üzerinden oyun oynayamazsınız! Ayrıca 5’ten fazla hesabı da bağlamanız imkansız. Bu duruma örnek vermek gerekirse tıpkı ortak Netflix hesabını kullanmak gibi aynı anda 3 kişiden fazla Netflix hesabına giriş yapamaz! Durumu anladığımıza göre gelin görsellerle birlikte nasıl yapıldığını da öğrenelim. Steam Aile Paylaşımını Nasıl Kullanırım? Steam aile paylaşımını kullanabilmek istiyorsanız bunun birinci şartı birden fazla Steam hesabı sahibi olmalısınız. Dilediğiniz bir hesaptan giriş yaparak sol üst köşede yer alan Steam>Ayarlar bölümüne giriş yapmalısınız. Ayarlar menüsü açılır açılmaz karşınıza çıkan Hesap bölümündeki Steam Guard‘ın etkin olduğunu gördükten sonra (Steam Aile paylaşımı için Steam Guard aktif olması şart) hemen sol kısımdan aile bölümüne girmelisiniz. Steam aile paylaşımı Şimdi karşınıza çıkan “Bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için yetki ver” yazısının hemen yanında bulunan kutucuğu işaretliyoruz. Altı çizili olan “Aile Görünümünü Yönet” ile “Diğer bilgisayarları yönet” kısımlarının yetkili hesapları ve kütüphane paylaşım durumlarını dilerseniz değiştirebilirsiniz. Ok ile göstermiş olduğumuz bölümde başta isim olmadığından o yere arkadaşınızın hesabını ekleyebilmek için öncelikle Steam uygulamasından çıkış yaparak arkadaşınızın veyahut smurf hesabınız ile otur açmanız gerekmektedir. Bilgisayarda diğer bir hesapla oturum açmışsanız bu sefer de sırada kütüphane paylaşımını aktif etmek bulunmaktadır! Yukarıda belirtildiği gibi tekrardan Steam>Ayarlar>Aile bölümüne giriş yaparak ikincil hesabın isminin yanında yer alan paylaş kutucuğunu tıklayarak oyunlarınızı arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Sizlere bahsetmiş olduğumuz bu yöntemi uygulayarak aynı şekilde arkadaşlarınız da hesabını ve kütüphanesini sizinle kolaylıkla paylaşabiliyor.

Steam Aile Paylaşımı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Oldukça merak edilen bir konu olan Steam aile paylaşımı nedir? Ne işe yarar? Arkadaşlarınızla oyunlarınızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir