Metal Slug Code: J iOS ve Android Platformları İçin Duyuruldu

Metal Slug Code: J iOS ve Android Platformları İçin Duyuruldu

SNK firması, günümüzde en çok kullanılan akıllı telefonlar için yepyeni ve güzel bir Metal Slug oyununu duyurdu. Detaylar için haberimizi okumaya devam edin!

Yeni ortaya çıkacak olan Metal Slug oyununu merakla bekleyenlerin görmesi çok uzun sürmedi. Yaklaşık olarak 40 veya 45 gün önce SNK tarafından yapılan açıklamada: İki yeni Metal Slug oyunu geliştirilmekte olduğu haberi yayılmıştı.

Geçen gün  Tencent Games’in bu yıl düzenlediği konferansı esnasında geliştiricisi TiMi Studios, klasik olan  run-and-gun oyun serisinin yeni mobil oyunu olan Metal Slug Code: J için bir fragman yayınladı.

Şimdilerde klasik 2D piksel sanat tarzından vazgeçmiş olan bu oyun içerisinde bulunan aksiyon sahneleri daha çok Metal Slug 3’e benzediğini söyleyebiliriz.

Bu oyunun fragmanının izleyenler bir mobil cihaz üzerinden klasik Metal Slug 2D arcade tarzı bir oyun olduğunu  görseler de, bu oyunun oynanış ve oyun içi bazı sekanslarının 3D hissiyatı yarattığını açıkça söyleyebiliriz.

Tencent Games’in üst kuruluşu olan TiMi Studios tarafından geliştirilmekte olan ve SNK tarafından yayınlanması planlanan Metal Slug Code: J iOS ve Android platformları için duyuruldu.

SNK firmasının oyun yapımcısı olan Yasuyuki Oda düzenlenen bir basın bülteninde “Metal Slug’un inanılmaz bir aksiyona ve oyun geçmişine sahip olduğu, o nedenle bu oyunu dünya çapında bulunan mobil oyun severlere sunmaktan büyük gurur duyduğu, ayrıca Yeni Metal Slug oyununda TiMi Studios gibi güçlü bir geliştirici ile birlikte  çalışmaktan mutlu olduğunu” belirtmiştir.

TiMi J1 stüdyo genel müdürü olan Winco Qin: “ Metal Slug’un  en büyük arcade serilerinden birisi olduğu  ve mobil oyun için aslında mükemmel bir seçim olduğunu, geliştirici olan ekipleri tarafından, o türün hayranları ve yeni oyunculara yönelik klasik shoot ’em up tarzına sadık bulunan  ve kolay bir şekilde erişilebilen bir oyun oluşturmaya odaklanıldığı yönündeydi.”

Metal Slug oyununu ilk kez duyanlara yönelik olarak bu oyunun ilk olarak 1996 yılında iki boyutlu(2d), karakterlerin devamlı bir şekilde ilerleyerek düşmanları yok etmesine dayanan (shoot ’em up) bir video oyunu olarak ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

 SNK firması tarafından yapılmakta olan bu  oyun, ilk olarak Neo Geo platformu üzerinde bulunmaktaydı, daha sonraları PlayStation, Nintendo, Xbox ve Wii gibi platformlarda oynanmak için geliştirilmişti.

Bu oyuna verilen Metal Slug ismi, tasarım ekibinde bulunan Meeher’in  ilk başlarda sülük gibi sürünebilen metaldan savaş araçları bulunan bir oyun yapmak istemesi üzerine bu isim verilmiştir.

Daha sonralarda ise Contra ve Turrican adlı oyunlar gibi “run and gun” tarzı bir arcade yapılmıştır.

Çıkış tarihi henüz net bir şekilde açıklanmayan bu oyunun duyuru fragmanını  aşağıdan göz atabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Maestro Görevi

Overwatch Sigma’nın Maestro Görevi İle Karşımızda

Oyun severlere arada sırada yeni düzenledikleri etkinliklerle oyun oynamalarını sağlayarak kazanabilecekleri türde içerikler sunan Overwatch …

Astralis CS GO Dünya Sıralaması

Astralis, CS:GO Dünya Sıralamasında İlk 10’da Yer Alamadı.

Danimarka’nın en iyi takımları arasında yer alan Astralis, bu sefer CS:GO Dünya Sıralaması içerisinde en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir