Orman Perisinin Işıl ışıl Parlayan Gülü

Orman Perisinin Işıl ışıl Parlayan Gülü

Çocuklar için özenle derlemiş olduğumuz güzel masalı okuyarak çocuklarınızla güzel bir vakit geçirmeniz dileğiyle…

Orman Perisinin Işıl ışıl Parlayan Gülü

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içerisinde balta girmemiş yemyeşil ormanların birinde genç ve güzel bir peri yaşarmış, ismi İvana olan bu güzel peri,  çiçekleri sever ama onlardan daha fazla gülleri severmiş. Ormandaki evinin bahçesine her renkten güller yetiştirmiş,  bu güllere o kadar özen gösterirmiş ki gören herkes perinin güllerine hayran kalırmış.

Peri ise güllerine öylesine sevgi gösterirmiş ki,  her sabah erkenden kalkar onları suladıktan sonra yanlarında oturur onlarla teker teker konuşurdu.

Güllerden birinin solduğunu görünce de yanında oturur çocuklar gibi ağlarmış çünkü o güzelim güllerin solmasını hiç istemiyordu ama gel gör ki güllerinde bir yaşam sürelerinin olduğunu da biliyordu.

İvana bazen kendi kendine

-Ah şu güllerim hep böyle canlı ve güzel bir şekilde kalsa! Hiç solmasa ne kadar güzel olurdu ben o zaman hiç üzülmezdim diyormuş.

Günler bu şekilde geçip giderken her zaman olduğu gibi sabah erkenden kalkıp güllerini suladıktan sonra onların yanı başında oturup hem o güzel kokusunu içine çekiyor hemde onlarla konuşuyordu başını sağa çevirdiğinde kapının yanında bir sarımsı renkte bir gül tomurcuğu dikkatini çekti, hemen tomurcuğun yanına giderek ona iyice baktığında onunda diğer güller gibi güzel ancak diğerlerinden farklı bir rengi olduğunu gördü şimdiye kadar bu renkte bir gül ile karşılaşmamıştı.

Her sabah diğer güllerle ilgilendikten hemen sonra küçük sarı renkli gülün yanına gider ona,

-Oh benim tatlı küçük sarı tomurcuğum gün geçtikçe büyüyecek kocaman güzel bir gül olacaksın diye söze başlar saatlerce onla konuşurmuş, tomurcuk ise periyi dinliyor her geçen gün daha da güzelleşiyordu.

Periyi ziyarete gelen diğer periler o Sarı Gül’ü gördükleri zaman hayranlıkla ona bakarlardı çünkü diğer güller arasında ışıl ışıl parlayan bir güldü adeta.

Gün geçtikçe o gülü ziyarete gelenlerin sayısı artmaya başlamış, gülün ünü neredeyse tüm ormanda yayılmıştı herkes mutlu ama orman perisini gülün bir gün solacağı düşüncesi içerisinde içten içe bir üzüntü sarmıştı.

Aradan aylar geçmiş bütün gülleri solmuş yalnızca o güzel sarı gül kalmış her zamanki gibi güzelliğinden bir şey kaybetmeden duruyor yanına yaklaştıkça muhteşem kokusuyla huzur veriyordu.

Orman Perisi bu durum karşısında şaşkın ama yine de sevinçliymiş çünkü güllerinin en güzeli solmamıştı.

Gel zaman git zaman derken peri, Sarı Gül’ün solmadığını görünce artık eskisi gibi mutlu olmuyormuş çünkü sarı güle dair hiçbir umut taşımıyormuş artık daha önceleri bir gül solduğunda güllerin tekrardan ne zaman çıkacağını merak ederek her sabah onlarla sabırla ilgilenirken,

Sarı Gül’ün hiç solmaması üzerine merak edeceği bir durum ortada kalmamış bu da periyi mutsuz etmeye başlamıştı daha önceleri yetiştirdiği güllerin solmamasını isteyerek ne kadar yanlış düşündüğünü ve her şeyin doğal haliyle sevmek gerektiğini anlamış o günden sonra orman perisi, doğada bulunan her şeyin kendi doğal haliyle güzel olduğunu anlamış ve onları olduğu gibi kabul etmeye karar vermiş.

Yeni masallar içerisinde bulunan bu Orman Perisinin Işıl ışıl Parlayan Gülü masalını okurken çocuğunuzla güzel bir vakit geçirdiğinizi umarız, diğer masal ve hikayelerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bobo ile Yogo Masalını
Peri Masalları
Masal Oku

Ayrıca kontrol et

Cadı-Avcısı-İle-Yaşlı-Cadı

Cadı Avcısı İle Yaşlı Cadı

Cadı Avcısı İle Yaşlı Cadı Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içerisinde, iyi yürekli bir …

Kıvırcık-Saçlı-Kız-Masalı

Kıvırcık Saçlı Kız Masalı

Kıvırcık Saçlı Kız Masalı Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde güzelim ülkelerin birinde şirin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir