LOL ne demek, LMAO ne demek?

LOL ne demek, LMAO ne demek?

Son günlerde oldukça zaman geçirilen sosyal medya hesapları üzerinde özellikle de Facebook, Instagram ve Twiter yorumlarında sıklıkla kullanıldığından çoğu zaman denk gelinilen kısaltmalar arasında bulunulan, LOL ve LMAO sözcüklerinin işte anlamları…

LOL ne demek?

İngilizce kökenli olan  “Laughing Out Loud” kelimesinin ilk harflerinin bir araya getirilmesiyle meydana getirilmiş bir kısaltmadır. Tam olarak anlamı ise ‘Sesli gülmek’ olup Türkçedeki anlam karşılığı ise ‘Sesli güldüm’dür.

LMAO ne demek?

İngilizce kökenli “Laughing my ass (/arse) off” kelimesinin ilk harflerinin bir araya getirilmesiyle meydana getirilmiş bir kısaltmadır, anlam olarak ise “Gülmekten çatladım”, “Bir tarafımla güldüm”  olarak abartılı olan bir kısaltmadır.

Kullanım yeri olarak da, komik duruma düşülen zamanlarda genellikle Türkçe’de o durumu ifade etmek için kullanılan “Koltuktan düşüyordum/düştüm” cümlesinin kullanımına benzediğini de söyleyebiliriz.

Discord Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir