League of Legends Oyununa Arkadaş Ekleme

League of Legends Oyununa Arkadaş EklemeRiot Games tarafından geliştirilerek piyasaya sürülen ünlü MOBA oyunu LoL ’a arkadaş ekleme işleminin nasıl olacağı konusunda size anlatmak istedik.

League of Legends oyununu oynarken, oyuna kendi arkadaşlarınızı ekleyerek onlarla birlikte oyun oynama şansı elde edebiliyorsunuz.

Lol oyununa arkadaş ekleme aslında çok basit bir yöntem ile yapılacak bir şeydir.  Arkadaşınızı lol oyununa eklerken kendisinin gözükmesini istediğiniz ismi yazsanız da, etiketiyle birlikte yazsanız da değişen pek bir şey olmayacaktır.

Arkadaşınızı Riot Games’ de bulunan herhangi bir oyununda eklemiş olsaydınız dahi League of Legends oyunuda zaten otomatik olarak gözükeceğini göreceksiniz. Dilerseniz bu işlemi basit bir şekilde anlatalım.

LoL Arkadaş Ekleme

League of Legends oyununu açıyoruz.

Sağ tarafta bulunan “Sosyal” sekmesinin oradaki “+”  simgesine tıklayın

Eklemek istediğiniz arkadaşınızın LoL’deki ismini veyahut Riot ID’sini yazınız.

Sağ tarafta bulunan “Arkadaş Ekle” butonuna tıkladınız mı tamamdır.

Eğer bu işe yaramıyorsa onu tetikleyen birkaç faktörün bulunduğu söyleyebiliriz, eklemek istediğiniz arkadaşınız başka bir sunucuda kayıtlıysa ve siz onun ismini yanlış giriyorsanız veyahut bağlantı problemleri yaşıyorsanız işte o zaman arkadaş ekleme konusunda bazı problem yaşayabilirsiniz.

Bu problemleri çözmek için de arkadaş ekleme isteği göndermeden önce,  doğru isim girip girmediğinizi ve bağlantı problemi olup olmadığı hususlarını iyi kontrol etmeniz gerekir.

League of Legends Nedir?

League of Legends, beşe beş olacak bir şekilde oynanabilen güzel bir MOBA oyunudur. Bu oyunun Sihirdar Vadisi olarak adlandırılmış olan haritası üzerinde üç adet koridor bulunmaktadır. Bu koridorlardan ilerleyen oyuncular rakiplerinin son kulesini yıkmaya çalışmakta olup, her takımda “şampiyon” olarak isimlendirilen farklı türdeki karakterler bulunmaktadır.

Oyundaki  karakterlerin kendisine özel yetenekleri ve istatistikleri bulunmakta olup, karakterlerin kendine has özellikleri, oynayacakları  rolleri belirlemektedirler.

Oyuncuların genel itibariyle rollerine bakıldığında üst koridor, orta, orman, destek ve saldırı gücü taşıyıcısı olarak birbirinden ayrılmaktadır.

Üst koridor,  orta koridor ve ormanda birer oyuncu bulunurken, alt koridorda ise iki oyuncu bulunmaktadır.

Alt koridorda bulunan oyunculardan bir tanesi genelde uzak olan mesafeye karşı saldırı gücüyle etkili olan saldırı gücü taşıyıcısı, bir diğeri ise özel yetenekleriyle destek sağlar.

Bu güzel oyunda taktikler çok önemli olduğundan oyuncular League of Legends’ı arkadaşlarıyla beraber oynayarak beraberce bir strateji yürütmeyi tercih etmektedir.

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir