Kurabiye Hırsızı

Kurabiye Hırsızı
Çocuk Masalları oku ve eğlen, prensibinden yola çıkarak, çocuklara güzel vakit geçirerek eğlendirmek isteyenlerin en çok aradığı ve dinlediği masallar arasında bulunan Kurabiye Hırsızı Hikayesini okumanızı tavsiye ederiz.

Kurabiye Hırsızı Hikayesi

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içerisinde yolculuğunu uçak ile yapmayı tercih eden bir kadın havaalanına giderek uçağın kalkış saatini beklerken, çok geçmeden “hava şartları dolayısıyla uçağın kalkış saatinin 4 saat sonrasına alındığı”  anons edilmiştir.

Beklemek için tekrardan boş bulunan bir bankoya oturan kadın etrafını seyretmeye başlamış, ama bu şekilde zamanın geçmeyeceğini düşündüğünden kantine giderek, kendisine okuyacağı bir kitap, birazda atıştırmalık kurabiye aldıktan sonra, daha önce oturduğu yere gelerek oturmaya başladı.

Satın aldığı kitabı eline alarak sayfalarını inceleyen kadın,  yanında boş bulunan yere bir adamın oturduğunu fark etmiş ama pek oralı olmayarak kitabı incelemeye devam etmişti.

Kitabı açarak okumaya başlayan kadın hemen yanına oturmuş olan adamın, ortalarında bulunan kurabiye paketinden birer birer kurabiye aldığını fark etti.

Kadın her ne kadar o adamın kurabiyeleri almasını görmezden gelmeye çalışsa da, dikkatini kitaptan çok o adamın elini kurabiye paketine daldırışına vermiş ve okuduğu kitaptan hiçbir şey anlamamıştı.

Bir taraftan kitabını okur gibi yapıp, diğer taraftan yanındaki kurabiye paketinden aldığı kurabiyeleri yemeye devam eden kadın, yanındaki Kurabiye Hırsızı’nın kurabiyeleri yavaş yavaş tüketmesi kadının içten içe kızmasına sebep oluyor ama diğer yandan;

-Eğer kibar bir bayan olmamış olsaydım şu kurabiye hırsızı’nın kafasına çantamla vururdum diye düşünüyordu.

Bu arada kadın elini her bir kurabiyeye uzattıktan sonra adamda elini uzatarak paketteki bir kurabiyeyi alarak ağzına atıyordu, çok geçmeden pakette bir tek kurabiye kaldığını gören kadın  “hele bakalım şimdi ne yapacak?  O adam” diye düşünmüş.

Adam ise rahat bir tavırla paketin içinde tek bir kurabiye olduğunu görünce, o kurabiyeyi ortadan ikiye bölerek bir parçasını ağzına atmış ve oturduğu yerden kalkarak gişelere doğru yürümüş.

Kadın Kendi kendine konuşmaya başlamış.

-Bu nasıl bir adam insan önce bir müsaade ister, o istemedi, kurabiyelerimin yarısını yedi üstelik bir teşekkür bile etmeden kalkıp gitti. Hayatım boyunca bu kadar sinirlendiğimi de hatırlamıyorum.

Bu arada zamanın farkında olmayan kadın birden “uçağın yolcularının uçağa binmeleri için hareket etmeleri”  anons edildiğini duyunca, eşyalarını toplayarak uçağa bineceği alana doğru yürümüş.

Kurabiye hırsızına ise bir kez olsun dönüp bakmamış bile, uçağına binip koltuğa uzandığı vakit kitabını almak için elini çantasına koyduğunda içinde satın aldığı kurabiye paketinin olduğunu görünce, şaşkınlık ve üzüntü içinde “olamaz bu”

-Benim kurabiyelerim buradaysa peki benim yediklerim kimindi? Aman Allah’ım yoksa o adamın kurabiyeleri miydi, o adam kurabiyelerini benimle paylaştı!

Uçakta o adamı görme temennisiyle etrafına bakmış ama artık ondan, özür dilemek için çok geç kaldığını anlamıştı.

Günlerce mahcup bir tavırla bir daha insanları ön yargılı olarak yargılamaması gerektiğini anlamıştı.

Kurabiye Hırsızı hikayesini okurken  harika bir vakit geçirdiğinizi umarız, dilerseniz portalımızda Pinokyo Masalı‘nı okuyabilir veya Masal Oku sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Güzel-Çocuk-Hikayeleri

Güzel Çocuk Hikayeleri

Güzel Çocuk Hikayeleri Bir balığın macerasının anlatıldığı güzel bir çocuk Hikayesi Güzel Çocuk Hikayeleri Akşam …

Sindirella

Sindirella

Sindirella Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde hali vakti yerinde olan bir aile, bu …

Bir yorum

  1. çok güzelmiş sonu baya beni şaşırttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir