Kuğu Olan Peri Kızı Masalı

Kuğu Olan Peri Kızı Masalı

Kuğu Olan Peri Kızı Masalı: Güzel manzaralı olan bir tepenin en üst noktasında bulunan bir şatoda, annesiyle beraber mutlu ve mesut bir yaşam sürmekte olan genç ve yakışıklı bir prens varmış.

Prens etrafın yemyeşil olduğu bir bahar günü o muhteşem havanın kokusunu içerisine çekerek oklarını aldığı gibi avlanmak için şatodan ayrılmış, av peşinde koşuştururken daha önce hiç görmediği yerlerle karşılaşmış.

Biraz daha etrafına bakına bakına dolanırken karşısına çıkan farklı cinsteki ağaçların arkasında gümüş renkli küçük bir göl olduğunu fark edince hemen o göle doğru yönelerek gölün önündeki ağaçları inceleme başlamış tamda o esnada kanat sesleri duymuş ve hemen fark edilmemek için oradaki ağaçların arkasına gizlenerek gelenleri izlemeye başlamış.

O sırada üç tane uzun boylu ve narin olan kuğunun havadan süzülürcesine gölün yanına konduğunu görünce sessizce onları izlemeye devam etmiş, birde ne görsün o kuğular üzerindeki elbiseleri çıkartırcasına beyaz olan tüyleri üzerinden çıkardığını görmüş.

Prens gördükleri karşısında adeta şaşkına dönmüştü o üç tane kuğu birbirinden güzel genç kızlara dönüşüvermişlerdi.

O kuğu olan kızlar gölde yüzerek epey bir süre eğlenmişler sonra da tekrardan kıyıya çıkarak tüyden o elbiseleri giyindikleri gibi kanatlanıp uçmuşlar.

Kızların üçü de birbirinden güzellermiş ama içlerinden en küçükleri bir başka güzelmiş, Prens o kızı gördükten sonra artık başka hiç bir şey düşünemez olmuş, tek düşüncesi o kuğu kızla tanışıp evlenmekmiş.

oğlunun garip ve düşünceli davranışlarından bir şeyler olduğunu anlayan annesi oğluna,

-Evladım sana neler oldu günlerdir seni izliyorum, sende bir gariplik seziyorum ne oldu sana, bana derdini anlatmak ister misin?

Prens annesine durumu anlatmış ve en sonunda;

-Eğer ben o kuğu olan kız ile tanışıp evlenemezsen bu dünyada yaşamamın da bir anlamı kalmaz o varsa ben varım o yoksa bende yokum demiş.

Prensin annesi bu durum karşısında epey üzülmüş ve bu duruma bir çare aramaya başlamıştı lakin  hiç bir çare bulamayınca Prense,

-Ah benim bahtı kara yavrum! En iyisi sen şu kuğu kızı unut çünkü o kızı araştırdım o bir peri kızı, peri kızlarının da bugüne kadar bir insana yanaştığını ve evlendiğini duymadım demiş.

Prens annesini gerçekten çok seviyor ve onu hiçbir zaman üzmek istemiyormuş ama o kuğu kızını da bir türlü yüreğinden ve düşüncelerinden çıkartamıyormuş,  o yüzden ondan vazgeçmeye hiçte niyeti yokmuş.

Her gün o peri kızı olan kuğuları gördüğü göle gider ağacın arkasında sabah akşam kuğuların geleceği günü beklemeye başlamış.

Aradan bir hafta gibi bir süre geçtikten sonra yine kanat seslerini duymuş, heyecanla gelenleri gözleyen Prens, sonunda göl kuyusuna konan o üç güzel peri kızının beyaz tüyden elbiselerini üzerlerinden çıkartarak gölün serin sularına yüzmeye başladıkları anda, aşık olduğu en küçük peri kızının beyaz tüyden elbisesini kaptığı gibi kaçmaya başlamış.

Onu gören peri kızları hemen kıyıya doğru yüzerek, beyaz tüylü elbiselerini sırtına geçirerek uçmuşlar, en küçük kız ise sırtına geçirecek elbisesi olmadığından uçamamış, prensi yakalamak için ardından koşarak yalvarır bir sesle ne olur dur diye bağırmış,

Prens durunca onun yanına giden peri kızı önünde diz çökerek elbiseyi kendisine geri vermesi için yalvarmış, yakarmış.

Ama prens onu bırakmamaya kararlı olduğundan onun elbisesini vermemiş, peri kızının sırtına bir pelerin sararak şatosuna götürmeyi teklif etmiş, çaresiz kalan güzel kız onunla giderek  evlenmiş.

Biraz geçtikten sonra prense alışan peri kızı artık ablalarını da aramaz olmuş, aradan altı yıl geçmiş bir gün kuğu olan peri kızı, beyaz ışıklar saçan elbisesini kilitli bir odada bularak hemen giyinmiş ve bir anda eskisi gibi uzun boylu narin bir kuğuya dönüşmüş ve kanatlarını çırparak uçuvermiş!

Prens ise onun kanatlanarak uçtuğunu görünce atına binerek ardından koşup seslenmişse de bir türlü onu durduramamış,  o günden sonra her bahar ayında gümüş renkli gölün kıyısına gider, günlerce göl kıyısında gizlenerek peri kızı beklermiş ama o günden sonra o peri kızları gümüş göle geri gelmediği gibi onları bir daha gören olmamış.

Önerilen İçerik : Pamuk Prensesle Yedi Cüceler Masalı

Ayrıca kontrol et

Prenses-ve-Ejderha-Masalı

Prenses ve Ejderha Masalı

Prenses ve Ejderha Masalı Bir prensesin başından geçenlerin anlatıldı harika bir Masaldır, bir solukta zevkle …

Kuş-Masalı

Kuş Masalı

Kuş Masalı Sabırlı olan Minik ve şirin bir Kuş Masalı ile karşınızdayız. İçerik1 Kuş Masalı2 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir