Kuğu Gölü Masalı

Kuğu Gölü Masalı

Kuğu Gölü Masalı: 21. yaş gününde sarayında kutlama yapan Prens Siegfried’ in davetine ülkenin sayılı zenginleri davet edilmişti, Prens`in annesinin oğlunun artık evlenme çağının geldiğini her yerde söylemesi üzerine davete katılanlar arasında olan genç kızlar Prens`in dikkatini çekmek için türlü türlü girişimlerde bulunuyor lakin hiçbiri Prensin ilgisini çekmiyordu.

O gece herkes gönüllerince eğlenmiş ama prensin gönlünü fetheden biri çıkmamıştı, Prens ertesi sabah erkenden okunu, yayını alarak arkadaşlarıyla beraber ava giderler, bir yerden sonra arkadaşlarıyla ormana yayılan Prens, biraz ilerledikten sonra kuğuların yüzmüş olduğu çok güzel bir Kuğu Gölüne rastlar.

O gölün kenarında oturup biraz dinlenerek  kuğu gölü seyreden prens o sırada başında taç olan çok güzel bir kuğu görür, oturduğu yerden sessizce onu hayranlıkla izler akşam olunca da o kuğunun çok güzel genç bir kıza dönüştüğünü görür.

O kız o kadar güzeldir ki prens onu hayranlıkla izler çevresindekilerin ona Odette` diye hitap ettiğini işitir.

Prens oradakilerin hikayelerini birbirine anlatmaları sonucu kötü bir büyücünün onu ve kız arkadaşlarını büyü ile kuğuya çevirdiğini, gölün ise o kızlar için ağlayan ailelerin gözyaşlarıyla oluştuğunu öğrenmiş.

Her akşam oraya giderek kuğu olan güzel kızı seyreden Prens, bu büyüyü bozacak olan şeyin ne olduğunu araştırır ve bu büyüyü bozacak olan tek şeyin ise, bir erkeğin o genç kıza tüm kalbiyle aşık olması olduğunu öğrenir.

Ona aşık olan prens, Odette`ye aşkını tam olarak söyleyecekken, büyücü oraya gelerek!  Odette`ye ve arkadaşlarına yani o kuğulara yüzmelerini emreder.

Ertesi gün sarayda prensin şerefine verilen bir davete, ülkede bulunan varlıklı aileler davet edilmişti, o gece kuğuların olduğu göle gidemeyen prens, öyle Odette’yi düşünüyordu. Bu arada Prens`in annesi oğlunun yanına gelerek.

-Evladım artık evlenme çağın geldi bu akşam saraya gelen kızlardan birini seç ve onunla seni evlendirelim der.

Prens`in aklıda kalbide Odette`daydı ama yine de annesinin hatırını kırmamak için oradaki birçok kız ile dans etmiş ve gecenin biran önce bitmesini istiyordu. Sabah olunca erkenden kalkarak kuğu gölüne gitmek için yola koyulmuştu.

Prensin oraya geleceğini tahmin eden büyücü, kendi kızına büyü yaparak Odette`ye benzetmiştir. Prens gölün yanına ulaşınca Odette’nin gölün kıyısında olduğunu görünce hemen yanına giderek ona aşkını ilan etmiş,

Gerçek olan  Odette ise, uzaktan onları izliyordu, büyücünün korkusundan çaresizce oradan uzaklaşmış, tamda o sırada prens onun gerçek Odette olmadığını anlayınca onu aramaya başlar ve gölün diğer yakasında üzgün bir şekilde oturmuş olan kuğu kızı görür.

Prens, Odette’yi bulur ve olanları ona bir bir anlatıp, kendisini affetmesini ve onu aşık olduğunu söyler,  tamda o sırada kötü yürekli büyücü ile gerçek haline dönmüş kızıyla oraya gelirler, büyücü prens`ten sözünü tutarak, kendi kızıyla evlenmesini aksi taktirde onuda kuğuya dönüştüreceğini söyler

Prens,

-Büyücünün kızıyla evlenmektense, ölmeyi tercih edeceğini söyler ve Odette`in kulundan tutarak göle atlarlar, tamda o sırada büyü bozulur ve diğer tüm kuğularda insana dönüşürler.

Kuğu Gölü Masalı’nı beğenerek okuduğunuzu umuyoruz dilerseniz Keloğlan Dört Haramiler Masalını okuyabilir veyahut Masal Oku platformunu inceleyebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Güzel-Çocuk-Hikayeleri

Güzel Çocuk Hikayeleri

Güzel Çocuk Hikayeleri Bir balığın macerasının anlatıldığı güzel bir çocuk Hikayesi Güzel Çocuk Hikayeleri Akşam …

Sindirella

Sindirella

Sindirella Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde hali vakti yerinde olan bir aile, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir