Kuğu Gölü Masalı

21. yaş gününde sarayında kutlama yapan Prens Siegfried’ in davetine ülkenin sayılı zenginleri davet edilmişti, Prens`in annesinin oğlunun artık evlenme çağının geldiğini her yerde söylemesi üzerine davete katılanlar arasında olan genç kızlar Prens`in dikkatini çekmek için türlü türlü girişimlerde bulunuyor lakin hiçbiri Prensin ilgisini çekmiyordu.

O gece herkes gönüllerince eğlenmiş ama prensin gönlünü fetheden biri çıkmamıştı, Prens ertesi sabah erkenden okunu, yayını alarak arkadaşlarıyla beraber ava giderler, bir yerden sonra arkadaşlarıyla ormana yayılan Prens, biraz ilerledikten sonra kuğuların yüzmüş olduğu çok güzel bir Kuğu Gölüne rastlar.

O gölün kenarında oturup biraz dinlenerek  kuğu gölü seyreden prens o sırada başında taç olan çok güzel bir kuğu görür, oturduğu yerden sessizce onu hayranlıkla izler akşam olunca da o kuğunun çok güzel genç bir kıza dönüştüğünü görür.

O kız o kadar güzeldir ki prens onu hayranlıkla izler çevresindekilerin ona Odette` diye hitap ettiğini işitir.

Prens oradakilerin hikayelerini birbirine anlatmaları sonucu kötü bir büyücünün onu ve kız arkadaşlarını büyü ile kuğuya çevirdiğini, gölün ise o kızlar için ağlayan ailelerin gözyaşlarıyla oluştuğunu öğrenmiş.

Her akşam oraya giderek kuğu olan güzel kızı seyreden Prens, bu büyüyü bozacak olan şeyin ne olduğunu araştırır ve bu büyüyü bozacak olan tek şeyin ise, bir erkeğin o genç kıza tüm kalbiyle aşık olması olduğunu öğrenir.

Ona aşık olan prens, Odette`ye aşkını tam olarak söyleyecekken, büyücü oraya gelerek!  Odette`ye ve arkadaşlarına yani o kuğulara yüzmelerini emreder.

Ertesi gün sarayda prensin şerefine verilen bir davete, ülkede bulunan varlıklı aileler davet edilmişti, o gece kuğuların olduğu göle gidemeyen prens, öyle Odette’yi düşünüyordu. Bu arada Prens`in annesi oğlunun yanına gelerek.

-Evladım artık evlenme çağın geldi bu akşam saraya gelen kızlardan birini seç ve onunla seni evlendirelim der.

Prens`in aklıda kalbide Odette`daydı ama yine de annesinin hatırını kırmamak için oradaki birçok kız ile dans etmiş ve gecenin biran önce bitmesini istiyordu. Sabah olunca erkenden kalkarak kuğu gölüne gitmek için yola koyulmuştu.

Prensin oraya geleceğini tahmin eden büyücü, kendi kızına büyü yaparak Odette`ye benzetmiştir.Prens gölün yanına ulaşınca Odette’nin gölün kıyısında olduğunu görünce hemen yanına giderek ona aşkını ilan etmiş, gerçek olan  Odette ise, uzaktan onları izliyordu, büyücünün korkusundan çaresizce oradan uzaklaşmış, tamda o sırada prens onun gerçek Odette

Önerilen İçerik: Keloğlan Dört Haramiler

Ayrıca kontrol et

Sadık-Teneke-Asker

Sadık Teneke Asker

Sadık Teneke Asker Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde ailesiyle birlikte yaşayan Manu adında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir