Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim

Kredi notu denince herkesin aklına gelen, kredi çekmek isteyenlere bankalar tarafından verilen not olduğudur. Başka bir değişle kredi notu bireylerin bankalar ile olan ilişkilerini belli bir kritere göre derecelendiren bir sicil değerleme notu olduğudur.
Kredi Notu KRS sistemi üzerinde ve herhangi bir bankaya gidilerek öğrenilebilir. Bütün bankalar aynı sistem üzerinde müşterilerin kredi notunu takip etmektedirler.
Bankalar müşteriye kredi verip vermeme konusunu bu nota göre değerlendirmektedirler sizler de kredi notunuz hakkında bilgi edinmek isterseniz bu makalemizin devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Findeks kredi notu nerden öğrenilir.

Findeks kredi notunu öğrenmek için hem güvenilir hemde kolay sistemlerden biridir. Findeks aynı zamanda kredi kayıt bürosu tarafından yönetilmekte olduğundan bireylerin güven sorununu kısmen ortadan kaldırmaktadır.
Kredi notu öğrenmek için Findeks sistemine web üzerinden girmek istediğinizde özellikle dikkat edilmesi gereken noktalardan biride girdiğimiz adresin Findeks in resmi websitesi olduğuna dikkat etmenizdir.
Findeks web sitesine girdiğinizde bankalar tarafından size verilen kredi notunu 6-TL hizmet ücreti karşılığında kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Onun dışında Findeks web sitesine kayıt olduğunuz anda bir kereye mahsus olmak üzerede ücretsiz kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Hizmet Aldığınız Bankadan Kredi Notu Sorgulama

Findeks dışında kredi notunu öğrenmek isteyenlerin başvurduğu en güvenir yöntemlerden biride bankalardır. Müşterisi olduğunuz Bankaya giderek orada kredi hizmetleriyle müşteri temsilcilerinden herhangi birinin yanına giderek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ancak zaman zaman müşteri temsilcileri de bu sorgulama için ekstra ücret talep edebilmektedir. Genel verilerin toplandığı sistem aynı olduğu için bankaların vermiş olduğu not ile Findeks üzerinden alınan not KRS sistemi üzerinden alınmaktadır.

Farklı Sitelerden Kredi Notu Sorgulama

Makalemizde sizler için bahsetmiş olduğumu iki yöntem en güvenilir ve en kolay Kredi notu öğrenme yöntemidir onun haricinde bir web sitesinde kredi notunun öğrenilebileceği belirtilmiş olsada diğer sitelerden bilgi güvenliği açısından problem yaşanabileceğinden Kredi sorgulama yapılmasını hiçbir suretle tavsiye etmemekteyiz.

 

Ayrıca kontrol et

Merdivenin Altından Geçmek Neden Uğursuzluk Sayılır

Merdivenin Altından Geçmek Neden Uğursuzluk Sayılır?

Çoğu zaman duvara dayanmış olan bir merdiven görürseniz eğer altından geçmeyip, etrafından dolanısınız. Çünkü o …

Uçakların Arkasında Bulut Nasıl Oluşuyor?

Uçakların Arkasında Bulut Nasıl Oluşuyor?

Çoğu zaman gökyüzünde uçan uçaklara merakla bakıldığı görülmüştür. Bu meraklı bakışlar arasında özelliklede çocukları bulunmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir