Klima Temizleme Spreyi ve Kullanımı

Klima Temizleme Spreyi ve Kullanımı

Evinizde veya iş yerlerinizde kullanmakta olduğunuz klimaların iç aksamı, petekleri ve dış ünitesi zamanla kirlenir ve oksitlenir buda çoğu zaman klima peteklerinin zararlı mikroorganizma ve bakteri yuvası haline gelmesiyle klima hastalığının oluşmasına neden olur ayrıca Klimalarda meydana gelmekte olan tortular klimanızın sağlıklı çalışmasına engel olmakla birlikte daha çok enerji harcanmasına sebep olarak elektrik tüketimini artırmaktadır. İşte bu tür durumlara engel olmak adına klima temizleme spreyi kullanılması gerekir.

Klima temizleme spreyleri etkili ve kolay kullanıma sahip olan bir temizleme ilacıdır. Konsantre yapısı yüzünden su ile seyreltilmesi gereken ve en ağır kirlerde dahi 1 litreye 5 litre oranında kullanılabilmektedir.

Mevcut olan herhangi bir fıs fıs içerisinde de kolaylıkla kullanılabildiği gibi sprey olarak da satın alınarak kullanılabilmektedir.  Bu sıvı madde Klima petekleri, iç aksamı ve dış ünitenin temizliğinde kullanılabilen özel formülleri sayesinde bu alanlarda oluşmuş olan zararlı mikroorganizma ve bakterileri yok edebilmektedir.

Klima Temizleme Spreyi Nasıl Kullanılır

Klima temizleme spreylerinin kullanılması oldukça basittir, marketlerde, internette ve servislerde temin edeceğiniz klimaların temizliği için özel ambalajlarında bulunan 1 litre ürün ile en az 3 kez klimanın temizliği yapılabilmektedir.

Konsantre bir yapıya sahip olan bu ilaçlar daha önce dediğimiz gibi en kaba kirlilikte 1/5, orta seviyedeki kirlilikte 1/10, hafif kirlerde ise 1/20 oranında su ile seyreltilerek kullanılır, onun haricinde de temin edeceğiniz ilaçta seyreltime oranı hakkında bilgiler kullanma kılavuzu üzerinde belirtilmektedir

Ev Tipi Klima Temizleme Spreyi Kullanım Şekli

Klimanın bağlı olduğu tesisatın veya bütün elektrik sigortasını kapatınız ve elektriğin kesildiğinden emin olunuz.

Klimanızın ön kapağını çıkartınız, çoğu klimada bu kapaklar yukarı doğru açılabilmektedir.

Klima kapağını açtıktan sonra karşımıza çıkan süzgeçleri dikkatli bir şekilde yerinden çıkartınız.

Klimanızdan süzülecek olan kir ve sıvı için hem takılı olduğu duvara hemde taban kısmına bir şeyler sererek önlemini alınız.

Klima Temizleme Spreyini kirlilik oranına göre gerekli olan oranda seyreltiniz.

Seyreltilen ürünü karıştırarak fıs fıs içerisine ekleyiniz.

İlacı ilk önce peteklerin üzerine sıkmaya başlayınız, çok az bir süre sonra bir köpürme ile birlikte klima peteklerinin üzerinde birikmiş olan ağır yağ, kir ve diğer tortuların aktığını göreceksiniz, işte bu şekilde zararlı olan mikroorganizma ve bakterilerden kurtulmuş olacaksınız.

Bir bez yardımıyla petekler üzerinde oluşmuş olan fakat akmayan kirleri de güzelce temizleyiniz. Ardından başka bir fıs fıs içerisine koyacağınız su ile durulayınız.

Klima temizleme spreyi kullanımı kirin yoğunluğuna göre birkaç kez tekrarlanabilir.

Son olarak kuru bir bez yardımıyla peteği ve iç aksamlardan ulaşılabilecek noktaları hafifçe kurulayınız.

Yaklaşık 2 veya 3 saat sonra klimanızı açabilirsiniz, artık klimanızın eski performansında daha az enerji harcayarak çalışacağını göreceksiniz.

Ayrıca kontrol et

Merdivenin Altından Geçmek Neden Uğursuzluk Sayılır

Merdivenin Altından Geçmek Neden Uğursuzluk Sayılır?

Çoğu zaman duvara dayanmış olan bir merdiven görürseniz eğer altından geçmeyip, etrafından dolanısınız. Çünkü o …

Uçakların Arkasında Bulut Nasıl Oluşuyor?

Uçakların Arkasında Bulut Nasıl Oluşuyor?

Çoğu zaman gökyüzünde uçan uçaklara merakla bakıldığı görülmüştür. Bu meraklı bakışlar arasında özelliklede çocukları bulunmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir