İphone 12 Üretimi Gecikti: Akıllı Telefon Satış Tarihlerini Nasıl Etkileyecek?

iphone12

iPhone 12 üretimi gecikti: Bu sorun akıllı telefon satış tarihlerini nasıl etkileyecek?

Nikkei Asian Review tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre Apple, dünyada bulunan küresel sağlık krizi nedeniyle iPhone 12’nin büyük ölçekli üretiminde 4 veya 8 haftalık bir gecikme yaşıyor.

Söz konusu Rapora göre, şirket bu gecikmeyi en aza indirgemek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Bununla beraber, iPhone 12’nin piyasa sürülmesinde bir aylık bir gecikme yaşanabilir.

Şirketin planlarına aşina olan kaynaklar Nikkei’nin bazı iPhone 12 modellerinin üretiminin Ekim ayı başına kadar ertelenebileceği ihtimali üzerinde durmaktadırlar.

Nisan ayı sonlarında Wall Street Journal’daki gazeteciler ve Apple’ın 2020’de ‌iPhone 12‌ serisini başlatmayı planladığını ancak cihazlarda seri üretimin yaklaşık bir ay erteleneceğini belirten bir raporla aynı fikirde.

Aslında duruma bakıldığında söz konusu, akıllı telefonların bir dizi testten geçmesi gerektiği de göz önüne alındığında durumun normal olduğu da düşünülebilir. Ayrıca, nihai tasarımları da henüz belirlenmemiştir.

Öte taraftan Apple tedarikçisi Broadcom, 2020 ‌iPhone‌ modellerinin birkaç hafta erteleneceğine ve sonbaharda normalden daha geç piyasaya sürüleceğine inanmaktadır.

Apple bu sene dört ‌iPhone 12‌ modelini piyasaya sürmesi beklenmektedir:  bunlardan 5.4 inç cihaz, 6.1 inç model ve bir 6.7 inç modellerin bazılarının Eylül ayında seri üretime girmesini beklerken, daha büyük 6.7 inçlik ‌iPhone‌ üzerindeki seri üretim daha karmaşık tasarımı nedeniyle Ekim ayına kadar ertelenecek.

Ayrıca kontrol et

APU Sistem Nedir

APU Sistem Nedir? APU İşlemci Avantajları

Teknoloji çağının bizlere sunmuş olduğu gelişmelerden bir tanesi olan Apu nedir ve Apu sistemi nedir …

Dahili Ekran Kartı Nedir

Dahili Ekran Kartı Nedir?

Dahili Ekran Kartı nedir? İşlemcilerin son zamanlarda o güçlü ilerleyişiyle birlikte oyunların ve grafik programlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir