İnatçı Eşek

İnatçı Eşek
İnatçı Eşek Masalı, okuyarak eğlenin

Evvel zaman içinde kalpur saman içinde bir çiftlikte inatçı olmasına inatçı ama dünyanın en güzel eşeği tabir edebileceğini güzel bir eşek yaşarmış, bu eşeğin upuzun kulakları ve çok güzel gözleri varmış amma birde inadı tuttu mu? “Dediğim dedik, bildiğim bildik.” her ne olursa olsun inadından vazgeçmezmiş.

Günlerden bir gün sahibi işe götürmek için İnatçı eşeği  ahırdan çıkartmış beraberce erkenden yola koyulmuşlar,  yolda ilerlerken sahibi eşeği sağa çektiğinde, o inadına sola dönermiş, dere tepe demeden bu şekilde yol almışlar öğleye doğru dağlık, sarp bir yokuşun eşiğine varmışlar.

İnatçı arkadaşım eşek yokuş aşağı gitmeye yeltenmiş olsa da sahibi eşeğin kuyruğundan tutarak onun yokuş aşağı gitmesine engel oluyormuş, çünkü yokuşun bitiminde dik bir uçurum olduğunu biliyor, eşeğinin o uçurumdan yuvarlanarak düşmesini istemiyormuş.

Ne var ki inatçı eşek, inat etmeye devam etmiş illaki kendini o yokuştan aşağı bırakacak, en sonunda eşeğin sahibinin de onu tutacak takati kalmamış bakmış ki olacak gibi değil, eşeği bırakmasa kendisi de eşekle beraber aşağı yuvarlanacak ona;

-İnadın batsın inadın  galip geldi ama şunu iyi bil, bu inat senin başını yakar en sonunda. demiş.

Eşeğin kuyruğunu salıvermiş, bu inadı onu  felakete sürüklemiş aşağı doru giden hızla giden eşek hızını alamamış ve  sarp uçurumdan aşağı yuvarlanmış.

Bu masalı okuyan herkesin anlaması gereken en önemli nokta her ne olursa olsun her zaman büyüklerimizin sözlerini dinleyerek inat etmememizin bizler için faydalı olacağını bilmemizde her zaman yarar vardır.

Önerilen İçerik :

Ayrıca kontrol et

Kar-Beyazı-ve-Kırmızı-Gül

Kar Beyazı ve Kırmızı Gül

Kar Beyazı ve Kırmızı Gül Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde küçük mü bir …

Denizci-Simbat-Balina-Macerası

Denizci Sinbad Balina Macerası

Denizci Sinbad Balina Macerası Tik, Tak’ın yanına giderek ona: – Merhaba! Tak: – Merhaba! Tik: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir