İki İnatçı Keçi

İki İnatçı Keçi
Eğitici çoçuk masalları kısa olan seriden İki İnatçı Keçi Masalı

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içerisinde güzel mi güzel bir kasabanın yakınında bulunan iki farklı çiftlikte yaşayanlar arasında birbirinden inatçı yaşlı iki keçi varmış, bu iki çiftliği birbirinden ayıran birde dere, derenin üstünden karşı tarafa geçişi sağlayacak bir köprü varmış.

Çiftlikte yaşayan diğer canlılar barış ve huzur içerisinde bir yaşam sürerken, biri doğudaki çiftlikte diğeri ise batıdaki çiftlikte bulunan iki inatçı keçi vardı ki bunlar birbirlerini de çok sevmezdi.

Her sabah erken karınlarını doyurmak için çiftliğin yakınında bulunan dere kenarına gider akşam olmadan da mutlaka çiftliklerine geri dönerlerdi, her iki çiftlikte de aynı şekilde bir düzen vardı.

Bir gün köprünün olduğu yerdeki çayırlıkta karınlarını doyurduktan sonra karşı kıyıya geçmek isteyen iki inatçı keçi, köprünün üstündeyken karşı karşıya gelmişler ancak köprü dar olduğundan yan yana geçmelerinin imkanı bulunmadığından, birinin geri dönerek ötekine yol vermesi gerekiyordu.

Batı çiftliğinde kalan inatçı keçi,

-Ben senden önce köprüye çıktım ve yol hakkı benim bana yol ver karşıya geçeceğim,

Diğer keçi

-Ben niye sana yol veriyorumki, sen geri dön ben geçeyim ondan sonra sen karşıya geçersin.

Bir ondan bir buradan derken bir birinden inatçı keçiler birbirlerine yol vermemiş ve saatlerce köprünün üzerindeki didişmeleri yüzünden diğer çiftlik sakinleride köprüden geçememiş.

Birbiriyle didişen keçiler bir süre sonra kafaları birbirlerine toslayarak kavgaya etmeye başlamışlar ve en sonunda kavganında şiddetini artıran keçiler geri geri gidip hızla kafalar birbirine vurunca çarpmanın şiddetiyle dengelerini kaybedip köprünün üzerinden dereye düşmüşler.

Yüzme bilmeyen keçiler suya bata çıka, bata çıka diğer çiftlik sakinlerinin yardımıyla canlarını zor kurtarmışlar.

O günden sonra yaptıkları inadın kendilerine zarar verdiğini nerdeyse canlarına mal olacağını anlamış ve artık inatları tutsada, inat etmemeye gayret etmişler, köprüden geçmek için köprüye yanaştıklarında başkalarının da köprüden geçmek istediğini anladıkları anda köprünün diğer ucunda bekleyerek ona yol vermişler ve hep beraber mutlu bir yaşam sürmüşler.

İki İnatçı Keçi Masalını okurken eğlendiğinizi umuyoruz dilerseniz Değirmenci Oğlu Ve Eşeği Masalı‘nı okuyabilir veyahut Masal Oku platformunu inceleyebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Güzel-Çocuk-Hikayeleri

Güzel Çocuk Hikayeleri

Güzel Çocuk Hikayeleri Bir balığın macerasının anlatıldığı güzel bir çocuk Hikayesi Güzel Çocuk Hikayeleri Akşam …

Sindirella

Sindirella

Sindirella Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde hali vakti yerinde olan bir aile, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir