Horoz İle Tilki Masalı

Evvel zaman içinde çiftliğin birinde güzel mi güzel bir Horoz yaşıyormuş, bu horoz her sabah çiftliğin yakınlarında bulunan bir ağacın üzerine çıkar, o güzel sesiyle Ü!Ürü!  Ü! Ürü! Diye öter durur, çiftlikte bulunan hayvanları uyandırırmış, çiftliğin yakınlarında yaşamakta olan bir de tilki varmış.

Tilki her sabah bu horoz‘un sesini işittiği vakit, onu yemeyi hayal eder, her sabah onu nasıl yakalayacağını hesaplar dururmuş.

Tilki her sabah o horozun sesini duyar duymaz yattığı yerden kalkar, horozun çıkmış olduğu ağacın altına gelir, o horozu ağaçtan indirtmek için türlü türlü şeyler söyler ona sözler verirdi.

Günlerden bir gün yine her zamanki gibi ağacın altına giden kurnaz tilki horoza:

– Sesiniz ne kadar da güzelmiş horoz kardeş, tüyleriniz de rengarenk ışıl ışıl hele şu ibiğiniz kralların başına taktığı tacı gibi sanki başınızı süslüyormuş, sanırım şu dünyada sizin kadar güzel olan bir horuz var mıdır? Sizin gibi o kadar yakışıklı bir arkadaşım olmasını öyle çok isterdim ki anlatamam, benimle arkadaş olmak istemez misin? Tilkinin bu kurnaz davranışları nedeniyle rahatsız olan ve ondan hemen kurtulmak isteyen horoz bir plan yaptı.

– Ne demek tabiî ki bende sizin gibi kurnaz bir arkadaşım olmasını çok isterim, yalnız size bir önerim olacak, benim çok samimi olduğum Karabaş adında bir arkadaşım var. Onu da aramıza aldık mı muhteşem bir üç dost oluruz.

O da hem çok azgın hemde yırtıcı bir köpektir, bizi çoğu zaman tehlikelerden korur, dilersen hemen sesleneyim yakında kendisi hemen gelsin, der.

Kurnaz Tilki:

– Hayır, hayır şuan işim var ben en iyi o işi yarına bırakalım, bugün gitmesem olmaz, diyerek hemen orayı tek eder, gidiş o gidiş, bir daha da horozun olduğu ağacın oraya artık hiç gelmez

O günden sonra horoz da rahat rahat o ağaçta ötmeye devam eder.

Önerilen İçerik :Çoban Keloğlan Masalı

Ayrıca kontrol et

Güzel-Çocuk-Hikayeleri

Güzel Çocuk Hikayeleri

Güzel Çocuk Hikayeleri Bir balığın macerasının anlatıldığı güzel bir çocuk Hikayesi Güzel Çocuk Hikayeleri Akşam …

Sindirella

Sindirella

Sindirella Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde hali vakti yerinde olan bir aile, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir