Güzel Aşk Hikayeleri Kısa

Güzel Aşk Hikayeleri Kısa

Kısa ve hüzünlü bir aşk hikâyesinden bahsetmek istedik, okurken etkileneceksiniz

Güzel Aşk Hikayeleri Kısa

Aşka inanmayan Haşim birine aşık olabileceğini aklının ucundan dahi geçirmezdi taki hayatını değiştirecek olan kişiyi görene kadar artık inandığı tüm değerlerden vazgeçme sınırına gelmişti.

Görmüş olduğu kadın öylesine güzeldi ki onu gördüğü andan itibaren başka bir şey düşünemez olmuştu.

Işıl ışıl parlayan sarı saçları omuzlarının üstüne sarkmış, pamuk gibi teniyle, incecik kaşıyla, onu görenlerin tekrar dönüp baktığı bir güzellikti, çocuksu ve saf bir bakışıyla baktığı yemyeşil gözler adeta onun güzelliğinin merkeziydi.

Onun büyüleyici bakışlarından sıyrılmayı başaranların o kusursuz vücudunu görünce adeta ona hayran kalıyorlardı. Farklı bir tabirle Allahın özene bezene yaratmış olduğu güzeller güzeli bir kızdı.

Bu güzelliği uzaktan seyreden Haşim, içinde tarif edilmez bir duyguyla nasıl olduğunu anlamadan ona yaklaşarak onunla tanışmak istediğini sorarak biraz soluklanıp bir şeyler ikram etmeyi teklif etti

İsmi Esma genç kız

-Fazla zamanım yok ama bir 10 dakika bir meyve suyu içebiliriz.

Beraber çay bahçesinde oturup konuşmaya başladırlar.

Esma üst üste ne iş yapıyorsunuz, maaşınız ne kadar, eviniz arabanız, yazlığınız var mı? Gibi sorular sorunca Haşim kızın kendi kişiliğiyle değil parasıyla ilgilendiğini anlamıştı.

Haşim ona verdiği cevaplar kızın beklemediği türde ve bir hayli mantıklı ve manidardı, son olarak kız

– Madem bu kadar zekisiniz, niçin zengin değilsiniz?

Haşim

– Çekinmeden kendisine o soruyu soran genç kıza dikkatle bakarak.

Bu kadar güzel bir kızın niye bu kadar para düşkünü olduğunu anlamamıştı tüm hayalleri yıkılmıştı, biraz önce kısa bir sürede büyük hayaller kurarak yanına yaklaştığı o kızla biraz konuştuktan sonra adeta üzerine kaynar sular dökülmüşçesine çaresizce adeta aşkını kalbine gömerek, ayağa kalkıp hesabı ödemek için kasaya gitti, hesabı ödedikten sonra da kıza veda bile etmeden hızlı bir şekilde oradan uzaklaştı.

Haşimin bu hali kıza dokunmuştu ilk defa güzelliği için etrafında pervane olan zengin biri yoktu fakir ama gururlu genç bir delikanlı ondan önce davranarak ona sahip olmak için kendisini zengin biri olarak göstermeyip fakir olduğunu söylemişti.

Esma farkında değildi ama o dürüst çocuğa aşık olmuştu, o gün öylece onu düşünmüştü, hayalini kurduğu standartlarda bir genç değildi ama gönlüne söz geçiremediğini de artık anlamıştı.

Ertesi gün erkenden kalkarak Haşim ile konuştuğu çay bahçesine giden genç kız, Haşimin de erkenden bir masada oturmuş, başını elinin arasına almış dalgın bir şekilde düşündüğünü görünce, hemen onun yanına giderek selam verdi.

-Müsaaden olursa bu sefer ben sana bir meyve suyu ikram edip sohbet etmek istiyorum.

Haşim eliyle oturmasını işaret eder.

Genç kız dün söyledikleri için ondan özür diledikten sonra dünden beri aklından çıkmadığını sırf onu görmek için çay bahçesine geldiğini söyledikten sonra o gün akşama kadar oturup sohbet etmişler.

Her gün aynı yerde buluşur saatlerce otururlardı, bir gün genç kızın gelmediğini gören Haşim ertesi sabah yine buluşma yerine gider ama Esma yine yoktu, aradan bir hafta gibi bir süre geçmişti, her gün buluşma yerine gider genç kızı beklerdi ama kendisi gelmediği gibi kendisinden bir haber alamayan Haşim, onun evine gitmeye karar vermişti.

Bir Pazar günüydü Esma’nın evine gidince düğün merasimiyle karşılaşmıştı, evlenen kişi canından çok sevdiği Esma’ydı.

Haşim yıkılmıştı neler yapacağını bilmeden dalgın bir şekilde yolun karşısına geçerken içerisinde esmanın olduğu hızla gelen gelin arabasının altında kalmıştı, onu yerde yattığını gören Esma koşarak sarılmıştı ama o Esmaya veda bile etmeden vefat etmişti.    

Gerçek Bir Aşk Öyküsü
Aşk Hikayeleri
Hikaye Oku

Ayrıca kontrol et

Felsefi Aşk Sözleri Birbirinden Güzel Anlamlı Sözler

Felsefi Aşk Sözleri Birbirinden Güzel Anlamlı Sözler

Aşk üzerine söylenmiş olan birbirinden güzel okuyanı derinden etkileyen, felsefi sözleri bu sayfamızda bulabilirsiniz. Philip …

Şifa-Hatun-ve-Suheyf-Aşkı

Şifa Hatun ve Sahabi Suheyfin Aşkı

Aşk Hikayeleri serisinden Şifa Hatun ve Sahabi Suheyfin Aşkı Şifa Hatun ve Sahabi Suheyfin Aşkı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir