Güneş Sonrası kremi mi yoksa nemlendirici mi ?

Güneşe maruz kaldıktan sonra cildinizde meydana gelen etkiye bağlı olarak kullanacağınız ürün değişecektir. 

Yazın maruz kaldığımız güneş etkileri cildinize zarar verebilir özellikle plaj ve havuzlarda güneş doğrudan cildinizi etkiler buda şu soruyu sormamıza sebep olur, güneşte kaldıktan sonra güneş kremi mi kullanmalıyız yoksa nemlendirici krem mi?

Genel olarak UV ışınlarına maruz kalmadan önce geniş spektumlu kremin bu etkiyi ortadan kaldıran en iyi krem olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Şimdi sizlere iki krem türünün de etkilerini belirtelim

Güneş sonrası kremlerde neler var;

Nemlendirici “humectant” olarak bilinen higroskopik bir madde ve Aloe vera, aynısefa gibi yatıştırıcı ve nane ve diğer vitamin özelliklerine sahip maddeler bulunmaktadır.

Nemlendirici içerisinde neler var;

Nemlendirici içerisinde değişkenlik gösteren farklı kokularda maddeler bulunmaktadır yaygın olarak Aloe Vera, Badem, D- Pantenol, Esasnsiyel Yağ, Karite Yağı ve Hindistan Cevizi Sütü

Hangisini Tercih Etmeliyim,

Bazı nemlendiricilerde güneş kremlerinde bulunan malzemelerin aynısı bulunmakta güneşe fazla maruz kalınmadığı durumlarda nemlendiriciler kullanılabilir ama uzun süre güneşe maruz kalındıysa mutlaka güneş kremi kullanmanızı öneririz  çünkü  güneş kremlerinde enflamasyonu azaltan yanan bölgeyi rahatlatan bileşenler bulunmaktadır.

Saçlarınızı Daha Temiz Tutmanın YöntemleriGüzellik ve BakımTırnakları Güçlendirecek Limon Sarımsak Kürü

Ayrıca kontrol et

kilo-alma

Kilo Almanın Yolları

Kilo vermek isteyen insanlar gibi kilo almak isteyen insanların da sayısı en az kilo vermek …

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir