GTA Online Ölümsüz Oyuncu Yapma

GTA Online Ölümsüz Oyuncu Yapma

GTA Online sisteminde bulunan pasif modunu genel itibariyle herkes sever. Bir Reddit kullanıcısı tarafından keşfedilmiş olan bir hatada, oyunun işlevsel olan yönünün büyük çoğunluğunda herhangi bir değişiklik olmazken, oyundaki karakterin neredeyse yok edilemez olmasını sağladığını söyleyebiliriz. Ancak bu hatanın da bir sınırlaması var.

Reddit aktif kullanan bir oyuncu Rockstar Games’in GTA Online oyununda oldukça ilginç olan bir hata keşfetmeyi başardı. GTA 5 oyunu için çok oyunculu mod içerisinde oyundaki karakteri neredeyse ölümsüz bir hale getirebilen bir hataya sahip olduğu ortaya çıktı.

Flyzegaming adlı Reddit kullanıcısının paylaşımında bu hatanın nasıl kullanılacağı açıklanmaktadır. Ancak belirtmek istediğimiz başka bir konu ise pasif modun ekstra birkaç özellikle kullanılmasının da etkinleştirilmesi.

GTA Online üzerinde pasif modda oyun oynarken oynadığın karakterin, diğer oyuncuların karakterleri tarafından öldürülme korkusu olmadan oyun içerisinde güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamaktadır. Ancak bu mod üzerinde bazı sınırlamalar da bulunmaktadır.  Bu seçeneği aktif hale getiren oyuncunun silah kullanmasına ve bazı görevleri yerine getirmesine (örneğin VIP) veya bazı etkinliklere katılmasına hiçbir suretle izin verilmez.

Hata nasıl etkinleştirilir, işte adım adım talimatlar:

Bu hatayı kullanabilmek için, ilk olarak aşağıdaki adımları uygulamamız gerekmektedir.

Oyunda kullanmış olduğunuz silahtan farklı bir silah modeli kullanan bir kişiyi bulun veya kendi silahınızı değiştirin (serbest nişanlama ile yardımlı nişan alma). Bu biraz sonra karşınıza çıkacak olan aşama için oldukça önemli.

Ammu-Nation silah mağazasının içerisine girin ardından Zırh sergisine yaklaşın. Sonrada farklı kontrol türlerine sahip olan bir oyuncuya katılım sağlayın ve onu kabul edin sonrasında ise hemen takımdan ayrılın.

Hızlı seçim menüsün içerisindeyken kendinizi öldürmeyi seçin.

Oyun karakterinizin hapları çektiğini gördüğümüz vakit, bu sefer bir kez daha farklı bir silah modeline sahip olan birine katılmalısınız. Bir kez daha bu takıma katılmayı “kabul etmeli” veyahut “reddetmeliyiz” sonrasında ise etkileşim düğmesine, spam göndermeye hemen başlamalıyız.

Bu esnada dikkat etmeniz gereken nokta oyuncunun zırh menüsünde olması dediklerimizi yaptığınız an ekranımız siyah beyaz olacak.

Oyunun bizi mağazadan ışınlamasını biraz bekliyoruz.

Artık ölümsüzlüğünüz açık.

GTA Online Ölümsüz Oyuncu Yapma-1GTA Online hatanın avantajları ve dezavantajları

Böyle bir hatanın avantajlarını düşünecek olursak elbetteki böyle bir hatanın avantajlarının olduğudur.  Kullandığınız Pasif modun aksine, bir kişinin bizi öldürme riski olmadan VIP görevlerini kolaylıkla gerçekleştirmemizi sağlıyor. Ayrıca kullandığınız ölümsüzlük modu kullanmış olduğumuz araçlara aktarılıyor.

Bununla birlikte bu hatanın sınırlamaları da olduğunu söyleyebiliriz. Örnek vermek gerekirse diğer oyuncular bizlere  hiçbir şey yapamazken, onları da öldüremeyecek olmamız oyundaki adaleti sağlıyor) Ancak dikkatli olunması gereken husus, bazı NPC’ler (örnek vermek gerekirse Polisler) hala bizlere zarar verebilirler.

GTA Online sistemindeki Bu hatadan yararlanmak isteyen oyuncuların,  muhtemelen elini biraz çabuk tutması  gerekir, çünkü geliştiriciler bu hatayı çok kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Önerilen İçerik:

Xbox Series X Etkinliğinin Tarihi Nihayet Duyuruldu

Ayrıca kontrol et

Maestro Görevi

Overwatch Sigma’nın Maestro Görevi İle Karşımızda

Oyun severlere arada sırada yeni düzenledikleri etkinliklerle oyun oynamalarını sağlayarak kazanabilecekleri türde içerikler sunan Overwatch …

Astralis CS GO Dünya Sıralaması

Astralis, CS:GO Dünya Sıralamasında İlk 10’da Yer Alamadı.

Danimarka’nın en iyi takımları arasında yer alan Astralis, bu sefer CS:GO Dünya Sıralaması içerisinde en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir