Göz Altı Morluklarını Gidermenin yolları

Her kadın güzel gözükmek ister, işte genç ve güzel görünmek isteyen kadınların korkulu rüyası haline gelen göz çevrelerinde oluşan kırışıklıklardan ve göz altında belirgin bir şekilde oluşan morluklardan kurtulmak için pek çok yöntem denenmektedir, bazen kullanmış olduğumuz kozmetik ürünler ve ya doğal yöntemler bunun için yeterli olamayabiliyor.
Genetik kaynaklı yatkınlık, uykusuz kalmak, yorgun düşmek, aşırı stresli olmak, düzensiz ve yanlış beslenme gibi sebepler dolayısıyla oluşabilen göz altındaki morluklar ile nasıl savaşabiliriz?

Bu konuda sizin için derlemiş olduğumuz öneriler?

Uykusuz kalmanız ve çok fazla uyumanız gözlerinizin şişmesi ile birlikte gözaltındanızda morluklar oluşmasına sebep olur. Bu sebeple günlük uyku saatinin en az 5 en fazla 8 saat olmasına özen gösterin. Beslenmemize dikkat etmek lazım, A, C ve E vitaminleri bakımından zengin olan yiyecekleri(meyve ve sebzeleri) tüketmeye özen gösterin.

Gözlerinizi zaman zaman dinlendirmek için poşet çaylardan yararlanabilirsiniz, gözleriniz dinlendirmek için kullanacağınız poşet çayları birkaç dakika ılık suda beklettikten sonra göz kapaklarınızın üstüne koyun ve biraz dinlenin bakalım dinlenen gözlerde şişlik diye bir şey kalmış mı? Bu şekilde yaptığınızda gözünüz çevresinde oluşan koyu renkli halkalardan kurtulduğunuzu göreceksiniz

Göz altında oluşan rahatsız edici morlukları azaltmak için her gün buzlu su veya buzla gözlerinize kısa süreli kompres uygulamak da morlukları azaltan diğer bir yöntem.

K vitamini en çok barındıran badem yağı, cildinizin nemlenmesini sağlarken rahatlatma etkiside sağlamakla birlikte göz altında oluşan şişliklerin ve koyu halkaların yok olmasında veya azalmasında etkisi olan doğal anti-enflamatuar özellikler içerdiğinden pamuk yardımı ile gözlerinize dikkat ederek göz çevresine badem yağını hafifçe sürüp ortalama 5-7 saatlik bir süre zarfında o bölgeyi yıkamadan kalmasını sağlayın

Rezene bitkisi içerisinde bulunan A, B, C vitaminlerinin ve kalsiyum, demir ve kükürt açısından zengin bir yapıda olması, göz altında oluşan torba diye tabir ettiğimiz şişlik ve morlukların azalmasını yardım eder ortalama 1 çay kaşığı miktarında rezene yaprağı, 1 fincan kadar suyun içine katılarak, kaynatılıp süzüldükten sonra ılık haldeyken göz çevresine sürülür ve yaklaşık olarak 10-20 dakika arası bekledikten sonra ılık suyla yıkanır.

Bir fincan kaynamış suyun içerisine katılan 1 tatlı kaşığı papatya, 20 dakika dinlendikten sonra göz altı morlukları olan bölge için süzülmüş papatya suyuna pamuk bandırılarak, pamuklar göz kapaklarına yerleştirilir ve yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra kaldırılır, bu yorgun gözlerin dinlendirir, gözlerdeki şişkinlik, kızarıklık ve yanmalarıda ortadan kaldırılabilir.

Her evde rahatlıkla bulunan ve severek yediğimiz salatalıkların kabuklarını soymadan rendeleyerek suyunu bir süre buzdolabında beklettikten sonra pamukla göz altlarına ve göz kapaklarına sürüp yaklaşık 15 dakika bekletildikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.
Yeni yöntemler öğrenerek daha güzel görünmek istiyorsanız portalımızı takip edebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

kilo-alma

Kilo Almanın Yolları

Kilo vermek isteyen insanlar gibi kilo almak isteyen insanların da sayısı en az kilo vermek …

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir