Google Maps’in Gizli Mod Özelliği

Bilinmeyen adresleri bulmak için sürekli olarak kullanılmakta olan Google Maps uygulamasına yeni bir özellik eklendi,  bu özellikle beraber telefonunuzun konumunu kaydedilmesini önlemek için gizli moda geçebilirsiniz.

Uzun bir süreden beri Google Mapsın test aşamasında olan bu yeni özelliği en sonunda Dünya çapında kullanıma sunuldu. Chip’in haberine göre; Google Maps’ın gizli modunu etkinleştirdiğinizde, seyahat ettiğiniz yerler sizin konum geçmişinize eklenmiyor, demek oluyor ki “Maps deneyimini kişiselleştirmek için” artık kullanılmıyor onun haricinde gizli moda olduğunuz süre zarfında gittiğiniz mekânlara puan vermeniz de istenmiyor.

Peki gizli modu nasıl etkin hale getirebiliriz.  Google Maps uygulamasının içerisindeyken profil fotoğrafınıza dokunduğunuzda karşınıza çıkacak olan seçenekler arasında bulunan gizli mod seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca Google Maps’in  gizli mod özelliğini aktif hale getirmeniz, telefonunuzdaki  diğer uygulamaların konumunuzu takip etmesini elbette engellememektedir.

Ayrıca kontrol et

APU Sistem Nedir

APU Sistem Nedir? APU İşlemci Avantajları

Teknoloji çağının bizlere sunmuş olduğu gelişmelerden bir tanesi olan Apu nedir ve Apu sistemi nedir …

Dahili Ekran Kartı Nedir

Dahili Ekran Kartı Nedir?

Dahili Ekran Kartı nedir? İşlemcilerin son zamanlarda o güçlü ilerleyişiyle birlikte oyunların ve grafik programlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir