Goldilocks Ve Üç Ayı

Goldilocks Ve Üç Ayı: Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içerisinde dağların güney yamacında bulunan büyük bir ormanın yakınında bulunan bir kasabada ailesi ile beraber yaşayan Goldilocks isminde altın saçlı tatlı bir kız varmış, kızın saçları o kadar güzelmiş ki, onu gören bayanlar hayranlıkla ona bakar kendi saçlarının da onun gibi olmasını isterlermiş,

Goldilocks zaman zaman yaramazlık yaparak annesini çok üzüyordu, her sabah kalktığında oyun oynamak için ormana gidiyor, annesinin uyarılarına rağmen yapma dediği şeyleri yapmaktan zevk alıyordu.

Bir gün sabah erkenden kalkan Goldilocks’a

Annesi:

–Kızım bak bana bu sözleri sürekli tekrarlatıyorsun, sakın bahçeden dışarı çıkıpta ormana oynamaya gitme, ormanın derinliklerinde yaşayan ayı ailesi ile karşılaşırsan korkarsın.

Goldilocks o gün annesinin sözünden çıkmayarak bahçede oynamış.

Günler günleri kovalarken bir gün sabah erkenden kalkan ayı ailesinin küçük ve sevimli yavrusu, anne ve babasına,

-Benim canım bu sabah ormanda dolaşmak istiyor ne olur beraber biraz dolaşalım demiş ve ailesiyle beraber ormanda gezintiye çıkmışlar.

Aynı sabah erkenden kalkan Goldilocks, annesine haber vermeden sessizce ormanın girişine giderek tek başına oyun oynarken birden kendi kendine,

-Ormanın derinliklerinde biraz dolaşsam ne olabilir ki? Hem bizimkiler uyanana kadar dönerim demiş.

Ormana doğru zıplaya zıplaya koşmaya başlamıştı, ilk defa yalnız oralara doğru gidiyordu, herşey öylesine güzeldi ki etrafı seyrede seyrede yürümüş yorulunca da bir ağacın altında oturarak biraz dinlenmiş, vaktin nasıl geçtiğinin farkında olmayan altın saçlı kız, eve dönmek için yerinden kalkınca hangi taraftan geldiğini bilmediğinden eve dönememiş ormanda kaybolduğunu anlamış olduğu yerde oturarak yerde ağlamaya başlamıştı.

Öte yandan annesiyle beraber ormanda gezen sevimli yavru ayı bir bal kovanını görünce, anne baksana çok güzel gözüküyor,biraz bal yiyebilir miyiz?

Anne ayı:

Şuan orada yaşayan arılar var eğer terkedilmiş olsaydı o kovanı alırdık ama orada yaşayanlar var.

Yavru ayı:

-Haklısın, annecim ben çok acıktım yiyecek bir şeyler bulabilir miyiz?

Anne Ayı:

-Hadi yuvamıza dönelim evde sana yiyecek bir şeyler hazırlarım karnını bir güzel doyurursun diyerek kulübelerine doğru yürümüşler.

Hem çok susamış hemde çok acıkmış olan Goldilocks oturduğu yerden kalkarak güneye doğru gitmeye karar vermiş, güneye doğru epey bir yol alan altın saçlı kız, ormanın içinde bir kulübe görünce çok sevinmiş ve hemen kulübeye doğru hızlıca gitmiş, yavaşça kapıyı çalmış ama kapıyı açan olmayınca biraz daha hızlıca kapıyı çalmış ama yinede ses çıkaran olmayınca, kapıyı açarak içeri girmiş.

Kulübenin ortasında bir masa, masanın üzerinde de üç tabak dolusu yulaf lapası duruyormuş çok aç olan küçük kız etrafta kimsenin olmadığını görünce hemen masaya oturarak yulaf lapası ile karnını güzelce duyurmuş.

Ardından arkasında bulunan kapıyı açınca orada üç tane yatak olduğunu görmüş, onlardan en yumuşak olanına geçerek uzanmış, o kadar yorulmuştu ki uzandığı yerden uyuya kalmıştı.

Bu arada ormanda gezerken topladıkları taze meyvelerle eve dönen ayı ailesi, kapıyı açıp içeri girince masadaki yulaf lapasından birinin yendiğini görünce epey şaşırmışlardı. Dışarı çıkıp etrafa bakınmışlar ama etrafta kimsecikleri bulamamışlardı. Aç olduklarından beraber iki tabakta olan yulaf lapasını yiyerek karınlarını duyurmuşlar.

Baba Ayı,

-Bugüne kadar böyle bir şey ile hiç karşılaşmadım herhalde çok acıkmış biri buraya gelerek karnını doyurmuş ama izinsiz kulübemize girmesi hiç hoş bir davranış biçimi değil,

Anne Ayı,

-Belkide çok aç olduğundan o yemeği yemeye mecbur kalmıştır.

Yavru ayı,

-Baba biz her yere baktık ama yatak odasına bakmadık, yerinden kalkan baba ayı yatak odasının kapısını açınca orada tatlı bir kızın harıl harıl yattığını görünce eşine ve yavrusuna sessiz olun bizim yemeğimizi yiyen içeride,

Yatak odasına giren yavru ayı,

– Baba bu insan yavrusunun benim yatağımda ne işi var söyleyin hemen kalksın yatağımdan.

O sesle irkilerek uyanan Goldilocks karşısında üç ayı görünce hemen yattığı yerden toparlanarak çok acıkmıştım o yüzden izinsiz kulübenize girip bir tabak yemeğinizi yedim ne olur bana zarar vermeyin.

Anne ayı,

-Korkma sana zarar vermeyeceğiz, sen biraz daha dinlen sonra konuşuruz demişler ve odanın kapısını kapatmışlar.

Bu arada Goldilocks anne ve babası onun yokluğunun farkına varmış ve kasabalıyla beraber her yerde onu arıyorlardı.

Goldilocks, uyanınca yatak odasından dışarı çıkmış, ayı ailesi masanın üzerinde oturmuş sohbet ediyorlardı.

Anne ayı sende bizim sohbete katılmak ister misin, ?

Altın saçlı kız onların yanına oturmuş garip bir şekilde onlara bakıyordu.

Adın ne senin güzel yavrum yalnız başına buralar gelmen senin için tehlikeli değil mi annen baban nerede diye sorunca;

Kız benim adım Goldilock, ormanda yolumu kaybettim epey bir dolaştım ama yolumu bulamadım ne olur bana yardım edin annem babam beni çok merak ediyordur şimdi.

Anne ayı,

Öyleyse hadi kalk seni insanların yaşadığı o kasabaya götürelim demiş ve Goldilocks’u kasabanın yakın noktasına kadar götürüp,

Artık biz bundan sonrasına gelemeyiz artık kasaba gözüküyor zaten demiş baba ayı,

Goldilocks, ayı ailesine teşekkür ederek onlara sarılmış ve kasabaya doğru koşmuş ormanın girişinde anne ve babasını görünce çok sevinmiş ve koşup hemen annesine sarılmış.

Annesi,

-Kızım seni çok merak ettik iyi misin?

Goldilocks:

Annecim senin sözünü dinlemedim o yüzden ormanda kayboldum çok korktum.

Annesi:

– Tamam, kızım, seni bulduk ya artık korkma

– Bir daha sizin sözünden çıkmayacağım anneciğim, babacığım o günden sonra söz verdiği gibi anne ve babasının izni olmadan ormana gitmemiş, uslu ve sevimli bir kız olmuş.

Çocuk Hikayeleri içerisinde yer alan Goldilocks Ve Üç Ayı hikayesini okurken  güzel bir vakit geçirerek eğlendiğinizi umarız, Uzun masallar okumak  için  sitemizi ziyaret edebilir, dilerseniz Sihirli Fasulye Masalı‘nı okuyabilir veyahut Masal Oku  sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Ayrıca kontrol et

Sindirella

Sindirella

Sindirella Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde hali vakti yerinde olan bir aile, bu …

uçan-halı-masalı

Uçan Halı Masalı

Uçan Halı Masalı Uçan Halı Masalı, okuyarak eğlenin Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içerisinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir