Gökkuşağını Yakından Görme Arzusu

Gökkuşağını-Yakından-Görme-Arzusu
Gökkuşağını-Yakından-Görme-Arzusu

Çocuklar için özenle derlemiş olduğumuz bu harika hikaye ile güzel bir vakit geçirmeniz dileğiyle…

Gökkuşağını Yakından Görme Arzusu

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içerisinde anne ve babasıyla beraber mutlu ve mesut bir hayat yaşayan Lale adında çok tatlı bir güzel bir kız varmış,  daha yeni 8 yaşına girmiş olan Lale’nin hayal dünyası kendi yaşıtlarının hayal dünyasından çok farklıydı, yaşıtları birden fazla hayale sahipken Lale’nin tek bir hayali vardı oda Gökkuşağına yanına giderek onu yakından görmekmiş.

Lale, yağmur yağdığı zamanlarda pencerenin yanına giderek saatlerce güneşin doğmasını bekliyor, güneş doğar doğmaz hemen dışarı çıkarak gökkuşağının o muhteşem görüntüsünü izliyordu.

Yine bir gün yağmur sonrası dışarı çıkarak gökkuşağını izleyen Lale’nin yanına gelen babası ona sarılarak,

-Güzel kızım sen o kadar çok mu seviyorsun gökkuşağını,

Lale,

Evet baba, bir gün şu gördüğün gökkuşağının yanına gitmek ve onu çok yakından görmek istiyorum demiş,

Babası,

Güzel kızım ama o gökkuşağı ulaşılamayacak kadar çok uzaklarda onu öyle yakından görmek neredeyse imkansız bir şey demiş.

Ama Lale babasının dedikleri konusunda onunla aynı fikirde değildi gökkuşağını görme arzusu o kadar fazlaydı ki ona olan merakı gün geçtikçe artıyordu.

Her gökkuşağı çıktığında dışarı çıkarak onu izleyen Lale’nin yanına giden babası her defasında onun yanına gitmenin imkansız bir şey olduğunu tekrarlıyordu lakin Lale ise hep oraya gitme hayalleri kuruyordu.

Bu haline üzülen ailesi Lale’nin kendi bildiğinde ısrarcı olması üzerine babası ona kızmış ve onu incitmeden hafifçe bir tokat atmıştı, sonrada ise ona artık yeter kızım, git kendi yaşıtlarınla beraber oyunlar oyna her defasında gününü burada geçirme demiş.

Günlerden bir gün yine yağan bir yağmurun ardından dışarı çıkan Lale, gökkuşağını izlerken oraya gitmeye karar vermişti.

Lale,

-Madem babam beni oraya götürmüyor o zaman kendim oraya giderim diyerek annesine dışarda oynamaya gideceğini söyleyip, bisikletine bindiği gibi gökkuşağının olduğu yöne doğru gitmeye başladı.

Bisikletiyle ara sokaklarda ilerlerken ana caddeye ulaştığında yavaşlamak için fren tutmaya çalıştı ama bisikletin frenleri tutmadığından bisikletiyle beraber caddeye girdi ve tamda o sırada orada geçen arabalardan biri frene asılsa da duramayan araç Lale`ye çarptı.

Lale’nin yaklaşık 2-3 metre öteye fırladığını gören araç şoförü hemen Laleyi kucakladığı gibi aracına alarak hastaneye götürdü, o anda arabada olan şoförün eşi ise Lalenin ailesine ulaşıp haberdar etmek için Lale’nin ceplerini karıştırdılar ve cebinde bir telefon numarası yazılı bir kağıt görünce o numarayı arayıp durumu anlattılar numara Lale’nin babasına aitti.

Lale’yi yoğun bakım ünitesine alınmış sürekli olarak babasını sayıklıyordu, hastaneye hızla gelen babası hemen kızının yanına giderek,

-Canım kızım ben geldim yanındayım seni bırakmayacağım merak etme diyerek ağlamaya başlamıştı. Lale ise, babasına sadece tek bir şey söyledikten hemen sonra gözlerini kapadı

Lalenin son sözü,

-Sen beni o gökkuşağına götürmeyince, bende kendim gitmek istedim baba.

Hüngür hüngür ağlayan babayı odadan çıkardıklarında olduğu gibi yere yığıldı gözlerini açtığında ise hastanenin servislerinin birinde yatıyordu, yataktan kalkarak kızım kızım diyerek evine doğru yol aldı.

Ertesi sabah erkenden bankaya giderek oradaki bütün parasını çekti ve işyerindeki hisselerini ortağına devrettikten sonra hepsini bir çantaya koyarak arabasına koydu ve yağmurun yağmasını bekledi.

Bir gün yağmur yağdıktan sonra güneşin doğmasıyla beraber çıkan gökkuşağına doğru arabasını sürdü fakat çok bir süre geçmeden gökkuşağı kayboldu.

O günden sonra gökkuşağına ulaşabilmek için kilometrelerce yol giden baba,  sadece yemek su ve diğer ihtiyaçlar için duruyordu, her gittiği şehirlerde ona nereye, niçin gittiğini soruyorlardı, o da ağlayarak herkese aynı cevabı veriyordu:

-Gökkuşağını kızımın yanına getirmeye gidiyorum.

Yine her zamanki gibi yağmurun ardından güneş doğdu ve gökkuşağı ortaya çıktı gerçekten ona yaklaşmıştı ona doğru hızla koşmaya başladı, az kalmıştı varmasına ama o yorgun bedeni bu yolculuğa daha fazla dayanamadı ve yere yığıldı son sözü de elini uzatarak

-Bekle kızım, sana gökkuşağını getiriyorum oldu.

Çocuk Hikayeleri arasında yer edinmiş olan bu duygu yüklü hikayeyi okurken güzel bir vakit geçirdiğinizi umarız, birbirinden farklı hikayeler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 Katı Yürekli Zengin Adamın Hikayesi

Masal Oku

Çocuk Hikayeleri

Ayrıca kontrol et

Güzel-Çocuk-Hikayeleri

Güzel Çocuk Hikayeleri

Güzel Çocuk Hikayeleri Bir balığın macerasının anlatıldığı güzel bir çocuk Hikayesi Güzel Çocuk Hikayeleri Akşam …

Sindirella

Sindirella

Sindirella Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde hali vakti yerinde olan bir aile, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir